Zmiany w przepisach dotyczących nabywania działek rolnych!
Budowa i remont

Zmiany w przepisach dotyczących nabywania działek rolnych!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rząd szykuje kolejne zmiany, przez co kupno działki rolnej z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa może nie być możliwy przez następne 5 lat! Sprawdź, jakie szykują się zmiany w przepisach.   

Działki rolnej od Skarbu Państwa nie kupisz do 2026 r.

W związku z ustawa, wprowadzona w kwietniu 2016 roku zakazuje się sprzedaży działek z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa. Twórcom tej ustawy zależy, aby polskie państwo nie odsprzedawało żyznych gruntów, które po sprzedaży były np. zabudowywane. Rolników zachęca się, aby dzierżawić państwową ziemię, według rządu jest to dla rolników korzystniejsze rozwiązanie. Zakaz ten jednak nie ma dotyczyć zakupu nieruchomości rolnych do 2 ha.  

Więcej gruntów rolnych wolnych od zakazu 

Wraz z wprowadzeniem ustawy, zmienia się nabywanie państwowych działek rolnych. Bez większego problemu będziesz mógł nabyć działkę do 5 ha, zamiast 2 ha jak miało to miejsce wcześniej. Planowane jest zwiększenie powierzchni gruntów rolnych Skarbu Państwa, których zakaz sprzedaży nie będzie obejmował.

Nowe przepisy powinny wejść w życie przed 30 kwietnia 2021 r, wtedy wygasają obecne zakazy sprzedaży ziemi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak samodzielnie zrobić stroik świąteczny?
Jak samodzielnie zrobić stroik świąteczny?
Uwielbiasz choinkę, jednak w tym roku nie możesz sobie pozwolić na tę bożonarodzeniową dekorację? Nie musisz rezygnować ze świątecznych ozdób! Zobacz, jak szybko zrobić stroik świąteczny.
Ile kosztuje ocieplenie dachu skośnego?
Ile kosztuje ocieplenie dachu skośnego?
Czeka Cię w najbliższym czasie docieplenie dachu, ale nie wiesz, ile to może kosztować? Sprawdź to z nami!
Czym wyróżnia się plafon sufitowy?
Czym wyróżnia się plafon sufitowy?
Dobranie lamp do domu często spędza nam sen z powiek. Zastanawiamy się, jakie rozwiązanie doskonale spełni oczekiwania domowników. Na uznanie zasługują plafony sufitowe, dostępne w wielu wariantach. Szeroka oferta sprawia, że każdy może dobrać coś dla siebie.
Ostatnie wpisy