Jak znaleźć dobrą ekipę remontową?
Budowa i remont

Jak znaleźć dobrą ekipę remontową?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu planuje remont. Często wiąże się to z poszukiwaniem firmy, która mogłaby wykonać za nas pewne prace. Jak znaleźć odpowiednią ekipę remontową? Czym się kierować? Podpowiadamy.

Profesjonalne i solidne firmy remontowo-budowlane często mają zarezerwowane terminy na prace na kilka miesięcy do przodu, co sprawia, że czasami trudno znaleźć dobrych fachowców w krótkim czasie. Zdarza się jednak, że niektórym polecanym ekipom właśnie wypadł klient, więc mogą poświęcić nam czas. Jak szukać dobrych fachowców i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Gdzie szukać dobrej ekipy remontowej?

Najlepszym sposobem na znalezienie fachowców jest popytanie wśród znajomych, kogo mogliby nam polecić. Jeśli ktoś z bliskich organizował w ostatnim czasie remont, być może chwalił się jego efektami, które stanowią pewnego rodzaju referencje danej firmy.

Kolejną skuteczną metodą na wyszukanie potrzebnej firmy jest internet. Specjaliści ogłaszają się często na dużych portalach, takich jak Facebook czy OLX. Profesjonalne firmy mają własne strony internetowe, na których dzielą się wykonanymi projektami, a te bywają pomocne, gdy chcemy zdecydować się na daną współpracę. Dobrym pomysłem jest także zapoznawanie się z opiniami widocznymi w wizytówkach Google Moja Firma. Kierując się recenzjami innych użytkowników, możemy trafić na naprawdę sprawdzoną i sumienną ekipę.

Co warto wiedzieć i brać pod uwagę, gdy szukamy fachowców?

Na początku warto… podszkolić się w tematyce remontowo-budowlanej. Ułatwi nam to komunikację z fachowcami. Poznajmy podstawowe pojęcia, dzięki którym precyzyjniej określimy swoje potrzeby i wymagania oraz oczekiwania względem planowanego remontu. Pomocne będą tu branżowe portale i czasopisma.

Przed rozpoczęciem poszukiwań zastanówmy się, jakich specjalistów konkretnie potrzebujemy i czy wystarczy nam jedna ekipa, czy wolimy na przykład dwie, które zajmą się różnymi pracami? Trzeba też pamiętać, że niektóre firmy mają ograniczony zakres usług i wówczas zatrudnienie drugiej grupy fachowców jest konieczne.

Wybierając najlepszą dla siebie firmę, skupmy się na trzech czynnikach: opiniach, kosztorysie i stawkach. Opinie, referencje i certyfikaty umożliwiają wstępne ocenienie danej ekipy i zdecydowanie, czy możemy jej zaufać i powierzyć remont. Jeżeli przekonają nas pozytywne komentarze, poprośmy o sporządzenie kosztorysu. Nie nawiązujmy współpracy z kimś, kto się od tego wymiguje. Rzetelnie przygotowany kosztorys powinien stanowić podstawę umowy. Istotne są także stawki oferowane przez fachowców. Korzystając z internetowych porównywarek, możemy sprawdzić, jak w naszym regionie rozkładają się ceny za tego typu prace.

Pamiętajmy przy tym, że ceny za usługi ekip remontowo-budowlanych mogą różnić się w zależności od regionu Polski, województwa i miasta, w których chcemy remontować lokal. Przykładowo na terenie województwa małopolskiego możemy znaleźć tańsze oferty niż w województwie mazowieckim. Jeszcze innymi ofertami będzie cechować się województwo lubuskie. Miejmy to na uwadze i przed podjęciem współpracy z konkretną firmą poświęćmy trochę czasu na poszukiwania, wysyłajmy zapytania o oferty i wyceny budowy.

Ostatnią ważną kwestią, na którą musimy zwrócić uwagę przed wyborem ekipy, jest umowa. Powinna szczegółowo określać:

  • zakres prac,
  • termin ich wykonania,
  • kosztorys,
  • sposób i datę zapłaty,
  • gwarancję.

Fot.: Erik Mclean/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przechowywać drewno?
Jak przechowywać drewno?
Jak więc najlepiej jest przechowywać drewno?
Bezpieczne mieszkanie dla dziecka: co sprawdzić przy odbiorze?
Bezpieczne mieszkanie dla dziecka: co sprawdzić przy odbiorze?
Poniżej znajdziesz kilka ważnych aspektów, na które warto zwrócić uwagę.
Z czego powinien być wykonany blat stołu jadalnianego – najlepsze materiały
Z czego powinien być wykonany blat stołu jadalnianego – najlepsze materiały
Wybierając stół do jadalni, warto zastanowić się, na jaki blat postawić. Do wyboru jest kilka opcji – która z nich będzie najlepsza do Twojej jadalni? Przeczytaj artykuł i podejmij dobrą decyzję.
Ostatnie wpisy