Sezon grzewczy nie musi kosztować majątku!
Budowa i remont

Sezon grzewczy nie musi kosztować majątku!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Sezon grzewczy nie napawa optymizmem, gdy przychodzi nam do płacenia rachunków. Koszty nie muszą jednak przewyższać budżetu domowego. Wystarczą odpowiednie rozwiązania grzewcze, ale i właściwy sposób korzystania z nich. Co wybrać, by było oszczędnie? Jak ogrzewać domowe wnętrza ekonomicznie i bez strat na komforcie termicznym?

Ogrzewanie dopasowane do funkcjonalności pomieszczeń

W inny sposób ogrzewamy łazienkę, kuchnię, przedpokój czy salon. To przestrzenie, z których korzystamy w odmienny sposób, z inną częstotliwością, dlatego wymagają indywidualnego sposobu dopasowania ogrzewania. Jak to zrobić?

Należy pamiętać o tym, że najwyższa temperatura jest potrzebna w łazience, w której kąpiemy się, bierzemy prysznic i wykonujemy czynności pielęgnacyjne. Tuż przy wejściu do domu, szczególnie w dużym hallu bądź w miejscu, które przeznaczamy na wiatrołap, temperatura może być nieco niższa. W podobny sposób powinniśmy dobierać ten parametr w poszczególnych pomieszczeniach, uwzględniając, jak często z nich korzystamy. Jeśli mamy odrębną sypialnię dla gości, która służy im tylko weekendowo, na co dzień możemy utrzymywać w niej niższą temperaturę. 

Grzejniki, które nie są zasłonięte

Niezależnie od wyboru systemu grzewczego, musimy pamiętać, że grzejniki, które zostają schowane za meblami, częściowo zasłonięte lub dodatkowo wykorzystane do suszenia, działają mniej efektywnie. Muszą bowiem część z oferowanej mocy zużyć na suszenie lub zbędne ogrzewanie – gdy np. są zasłonięte meblami. 

Jeśli zatem wybieramy grzejnik do łazienki i planujemy suszyć na nim bieliznę bądź ręczniki, zadbajmy o to, by dany model oferował wyższą moc. Tylko w takim przypadku pozwoli na suszenie, ale i zagwarantuje właściwą temperaturę panującą w łazience. Grzejniki nadające się do takiego zastosowania można znaleźć w ofercie sklepu Econovli

Nowoczesne systemy grzewcze

Aby zaoszczędzić i nie musieć szukać sposobów na podreperowanie domowego budżetu, warto pomyśleć o zmianie starego systemu grzewczego na nowoczesny. Obecnie dostępne rozwiązania wykorzystują minimum mocy, by zaoferować pożądany komfort termiczny. Można wybrać np. wśród elektrycznych grzejników hybrydowych, które są nie tylko oszczędne, ale i bardzo funkcjonalne w zastosowaniu, do tego estetyczne i intuicyjne w obsłudze. 

Szczelne okna i drzwi

Pamiętajmy także o tym, że nawet najlepszy system grzewczy czy najnowocześniejszy grzejnik nie podoła ogrzewaniu domowych wnętrz, jeśli nie zadbamy o szczelne okna i drzwi. Tą drogą potrafi uciekać bardzo dużo ciepła, a to wpływa na nierównomierne ogrzewanie wnętrz, a także wyższe rachunki za media. Zadbajmy o wymianę lub naprawę okien i drzwi, które tego wymagają. Nie zasłaniajmy kaloryferów meblami, suszenie zaś bielizny czy ręczników niech będzie tylko okazjonalne, najlepiej w łazience i na grzejnikach do tego przystosowanych. Jeśli mamy stary, niewydolny system grzewczy, zainwestujmy w nowy. Sezon grzewczy nie musi oznaczać horrendalnych wydatków, o ile odpowiednio się do niego przygotujemy.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*