Zainspiruj się ciekawymi pomysłami na ozdobę wnętrz
Dekoracje i akcesoria

Zainspiruj się ciekawymi pomysłami na ozdobę wnętrz

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Kupiłeś lub wynająłeś nowe mieszkanie? A może wybudowałeś dom? Niezależnie od tego, gdzie się przeprowadzasz, z pewnością zastanawiasz się na aranżacją wnętrz w nowym miejscu. To, w jaki sposób urządzisz pokoje jest ważniejsze, niż myślisz – w końcu będziesz oglądał te kompozycje przez kilka lat. Warto więc dobrze je przemyśleć, by do następnego remontu cieszyć się aranżacją, która naprawdę Ci się podoba.

Minimalizm w stylu skandynawskim

Jednym z najpopularniejszych w ostatnich latach nurtów aranżacyjnych jest minimalizm. Idea ta wykracza poza sposób dekorowania pomieszczeń i obejmuje ogólne podejście do życia, które ma charakteryzować się pozbywaniem się zbędnych przedmiotów i ograniczaniem konsumpcji. Mieszkania i domy urządzone w tym stylu są najczęściej jasne, otwarte, pozbawione nadmiaru dekoracji, wyposażone w niezbędne, wielofunkcyjne meble, z przeważającym udziałem jasnym i neutralnych kolorów. Jeżeli zdecydujesz się na aranżację pomieszczeń w tej estetyce, warto zadbać o wykorzystanie naturalnych materiałów, takich jak drewno czy kamień. Dodatki powinny być ograniczone. Dobrym pomysłem będą na przykład szklane obrazy w jasnych kolorach, komponujące się z resztą wystroju lub niewielkie rośliny w białych doniczkach.

Nowoczesny loft i industrialny vibe

Pomysłem z zupełnie innej kategorii może być urządzenie mieszkania lub domu w stylu loftowym. Warto pamiętać, że do aranżacji tego typu najlepiej sprawdzają się duże i wysokie pomieszczenia (na przykład mieszkania w kamienicach lub odrestaurowane do warunków mieszkalnych fabryki i inne specyficzne budynki przemysłowe). Charakterystyczną cechą pomieszczeń zaaranżowanych w stylu loftowym są surowe, betonowe lub ceglane ściany oraz elementy metalowe. Dobrze sprawdzi się tu pewna monotematyczna kolorystyczna, a także nowoczesne rozwiązania i ograniczona ilość mebli. Z drugiej strony, niektórzy eksperymentują, łącząc styl loftowy z meblami vintage lub akcentami futurystycznymi – wybór należy do Ciebie.

Klasa i splendor, czyli glamour

Zupełnym przeciwieństwem zarówno dla minimalizmu, jak i stylu loftowego, jest glamour. Ta estetyka opiera się na luksusie i przepychu. Charakterystyczne dla niej są bogate wykończenia, złote obrazy na ścianę, rzeźbione meble, długie zasłony i eleganckie tapety. Jeżeli zdecydujesz się na aranżację w takiej estetyce, warto skonsultować się z architektem wnętrz, ponieważ granica między glamour i kiczem jest stosunkowo cienka i łatwa do przekroczenia. Przygotuj się także na wyposażenie swoich pomieszczeń w złote lub srebrne akcenty (choć te pierwsze są zdecydowanie częściej spotykane), dużą ilość tkanin, szczególnie atłasu i aksamitu, a także dekoracje zawierające kryształy i cekiny. Postaw na rozmach i urządzaj pomieszczenia z pewnością siebie – to doskonale pasuje do stylu glamour.

Więź z naturą, czyli aranżacja w stylu etnicznym

Jeszcze innym pomysłem na ciekawe urządzenie wnętrz, jest wybranie jako motywu przewodniego stylu etnicznego. Charakteryzuje się on nawiązywaniem do kultur z różnych zakątków świata, przez co tworzy niezliczone możliwości kreowania wystroju. W jego ramach możesz zdecydować się również na umieszczanie w jednym pomieszczeniu beli i akcentów pochodzących z różnych rejonów, na przykład z Afryki, Azji czy Ameryki Południowej. Styl etniczny jest otwarty na zastosowanie charakterystycznych kolorów i wzorów, oryginalnych połączeń i elementów dekoracyjnych tradycyjnie niewystępujących w miejscu, w którym mieszkasz. Ciekawym elementem wnętrz urządzonych w ten sposób mogą również stać się obrazy z zielenią i pejzaże z różnych miejsc na kuli ziemskiej.

Fot.: Collov Home Design/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pokrzywa zwyczajna – charakterystyka, warunki uprawy, nasiona pokrzywy
Pokrzywa zwyczajna – charakterystyka, warunki uprawy, nasiona pokrzywy
Co warto wiedzieć o uprawie pokrzywy zwyczajnej?
Plafony sufitowe – co o nich wiedzieć?
Plafony sufitowe – co o nich wiedzieć?
Jakie oświetlenie do domu wybrać? Polecamy plafony sufitowe. Ich nowoczesny styl pasuje wszędzie, a moc zapewni Ci lepsze warunki po zmroku. Sprawdź!
Nowoczesna sypialnia – doradzamy, jak ją urządzić
Nowoczesna sypialnia – doradzamy, jak ją urządzić
Nowoczesne wnętrze jest przede wszystkim funkcjonalny, praktyczny i wygodny. W sypialni komfort liczy się najbardziej, dlatego jej wystrój powinien być właśnie nowoczesny. Podpowiadamy, jak urządzić nowoczesną sypialnię oraz czym powinny charakteryzować się meble do sypialni.
Ostatnie wpisy