Jaka wysokość pomieszczeń w domu jednorodzinnym jest prawidłowa?
Budowa i remont

Jaka wysokość pomieszczeń w domu jednorodzinnym jest prawidłowa?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy jesteśmy przed budową własnego, wymarzonego domu zastanawiamy się nad wieloma aspektami. Jakiej wielkości powierzchnię wybrać? Czy chcemy mieć dom parterowy, czy piętrowy? Ile pokoi potrzebujemy oraz tego, jakiej wielkości powinny być. Część z nas zastanawia się również jaką wysokość powinna mieć prawidłowa wysokość pomieszczeń w domu jednorodzinnym oraz czy możliwe są odstępstwa od tej normy?

Ile wynosi prawidłowa wysokość pomieszczeń w domu jednorodzinnym?

Zgodnie z przepisami wysokość pomieszczeń nie powinna być mniejsza niż 250 cm, zaś w kwestii poddaszy użytkowych i antresolach nie może być niższa niż 220 cm. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że im wyższe pomieszczenie, tym często znacznie przyjemniej się w nim przebywa, stąd taka popularność wysokich mieszkań w kamienicach. W większości projektów wysokość pomieszczeń ustalana jest na od 260 cm do 280 cm. Ta wysokość pozwala na stworzenie iluminacji świetlnych np. w postaci podwieszanego sufitu. Oczywiście, jeśli zależy nam na jeszcze wyższych pomieszczeniach, możemy to zasygnalizować architektowi, który będzie tworzyć dla nas projekt domu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co potrzebne jest w gospodarstwie rolnym?
Co potrzebne jest w gospodarstwie rolnym?
Jakie urządzenia i produkty mogą przydać Ci się w okresie jesienno-zimowym? O co powinien zadbać hodowca zwierząt, a o co rolnik uprawiający pole? Sprawdź, czy masz już wszystko, czego potrzebujesz!
Zalety i wady salonu w pełnym słońcu
Zalety i wady salonu w pełnym słońcu
Słoneczny salon jest idealnym miejscem do odpoczynku całej rodziny. Przeczytaj o jego wadach i zaletach.
Folia aluminiowa – poznaj i przetestuj jej nietypowe zastosowania!
Folia aluminiowa – poznaj i przetestuj jej nietypowe zastosowania!
Do czego można użyć folii aluminiowej? Przede wszystkim do pieczenia potraw i zachowania ich świeżości. Dzięki swoim właściwościom folia aluminiowa sprawdza się jednak również w celach kosmetycznych, leczniczych oraz wielu innych. Sprawdź jej niestandardowe zastosowania i przetestuj, gdy tylko będziesz mieć okazję!
Ostatnie wpisy