Oczko wodne plus – ruszają wnioski na dopłaty!
Budowa i remont

Oczko wodne plus – ruszają wnioski na dopłaty!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od 1 lipca można składać wnioski o dofinansowanie oczka wodnego w ramach programu “Moja Woda”. Jeśli Twój wniosek zostanie zaakceptowany, możesz otrzymać do 5000 zł, przy czym kwota nie może wynieść więcej niż 80% kosztów poniesionych po 1 czerwca 2020 roku. Sprawdź, kto może liczyć na pieniądze na budowę przydomowego, niewielkiego zbiornika retencyjnego lub oczka wodnego!

Kto może ubiegać się o dotację?

Rządowy program wychodzi naprzeciw potrzebom związanym z deficytem wody. Mogą wziąć w nim udział właściciele domów jednorodzinnych. Dotacja obejmie zakup, montaż i wdrożenie przydomowych instalacji, które zatrzymają wody roztopowe lub opadowe. Program “Moja Woda” realizowany będzie w latach 2020-2024. Minister klimatu podkreśla, że pozwoli to sfinansować aż 20 tysięcy instalacji przydomowej retencji, które odciążą kanalizację i zmniejszą ryzyko podtopień w przypadku gwałtownej nawałnicy.

Otrzymane pieniądze możesz przeznaczyć na: budowę zbiornika retencyjnego podziemnego, oczka wodnego, przewody odprowadzające wody opadowe, instalację nasączającą, a także elementy niezbędne do nawadniania lub zatrzymania wody.

Wniosek możesz złożyć w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odpowiednim dla miejsca zamieszkania. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej funduszu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Okna plastikowe – dlaczego warto się na nie zdecydować?
Okna plastikowe – dlaczego warto się na nie zdecydować?
W jaki sposób możemy wybrać naprawdę dobre okna na lata?
Czy opał ekologiczny jest lepszym wyborem dla twojego domu?
Czy opał ekologiczny jest lepszym wyborem dla twojego domu?
Dowiedz się, dlaczego opał ekologiczny może być bardziej korzystnym rozwiązaniem dla twojego domu. Porównujemy różne rodzaje opałów i skupiamy się na kwestiach ekologicznych i ekonomicznych.
Kociołek myśliwski – biesiada w ogrodzie!
Kociołek myśliwski – biesiada w ogrodzie!
Kociołek myśliwski to doskonała alternatywa dla klasycznego grilla i ogniska. To urządzenie pozwoli Ci przygotować aromatyczne i sycące danie, o którego dokładkę poprosi każdy!
Ostatnie wpisy