Oczko wodne plus – ruszają wnioski na dopłaty!
Budowa i remont

Oczko wodne plus – ruszają wnioski na dopłaty!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od 1 lipca można składać wnioski o dofinansowanie oczka wodnego w ramach programu “Moja Woda”. Jeśli Twój wniosek zostanie zaakceptowany, możesz otrzymać do 5000 zł, przy czym kwota nie może wynieść więcej niż 80% kosztów poniesionych po 1 czerwca 2020 roku. Sprawdź, kto może liczyć na pieniądze na budowę przydomowego, niewielkiego zbiornika retencyjnego lub oczka wodnego!

Kto może ubiegać się o dotację?

Rządowy program wychodzi naprzeciw potrzebom związanym z deficytem wody. Mogą wziąć w nim udział właściciele domów jednorodzinnych. Dotacja obejmie zakup, montaż i wdrożenie przydomowych instalacji, które zatrzymają wody roztopowe lub opadowe. Program “Moja Woda” realizowany będzie w latach 2020-2024. Minister klimatu podkreśla, że pozwoli to sfinansować aż 20 tysięcy instalacji przydomowej retencji, które odciążą kanalizację i zmniejszą ryzyko podtopień w przypadku gwałtownej nawałnicy.

Otrzymane pieniądze możesz przeznaczyć na: budowę zbiornika retencyjnego podziemnego, oczka wodnego, przewody odprowadzające wody opadowe, instalację nasączającą, a także elementy niezbędne do nawadniania lub zatrzymania wody.

Wniosek możesz złożyć w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odpowiednim dla miejsca zamieszkania. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej funduszu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wzory i kolory mozaiki, które idealnie komponują się w łazience
Wzory i kolory mozaiki, które idealnie komponują się w łazience
Mozaika to piękny element dekoracyjny, który może dodać łazience wyjątkowego charakteru. Dzięki różnym kolorom i wzorom, mozaika może pomóc w stworzeniu spersonalizowanej i unikalnej przestrzeni łazienkowej. W tym artykule omówimy najbardziej popularne wzory i kolory mozaiki, które idealnie komponują się w łazience.
Płytki do łazienki – 5 modnych wyborów w 2023
Płytki do łazienki – 5 modnych wyborów w 2023
Urządzając mieszkanie, większość osób dąży do stworzenia ponadczasowych wnętrz, które będą doskonale wyglądać nawet po wielu latach.
Jak wybrać idealne meble i akcesoria dla nowoczesnego wnętrza – inspiracje i praktyczne porady
Jak wybrać idealne meble i akcesoria dla nowoczesnego wnętrza – inspiracje i praktyczne porady
Artykuł przedstawia inspirujące pomysły oraz praktyczne wskazówki na wybór mebli i akcesoriów, które podkreślą nowoczesny charakter Twojego wnętrza. Dowiedz się, jak stworzyć swoją wymarzoną przestrzeń!
Ostatnie wpisy