Oczko wodne plus – ruszają wnioski na dopłaty!
Budowa i remont

Oczko wodne plus – ruszają wnioski na dopłaty!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od 1 lipca można składać wnioski o dofinansowanie oczka wodnego w ramach programu “Moja Woda”. Jeśli Twój wniosek zostanie zaakceptowany, możesz otrzymać do 5000 zł, przy czym kwota nie może wynieść więcej niż 80% kosztów poniesionych po 1 czerwca 2020 roku. Sprawdź, kto może liczyć na pieniądze na budowę przydomowego, niewielkiego zbiornika retencyjnego lub oczka wodnego!

Kto może ubiegać się o dotację?

Rządowy program wychodzi naprzeciw potrzebom związanym z deficytem wody. Mogą wziąć w nim udział właściciele domów jednorodzinnych. Dotacja obejmie zakup, montaż i wdrożenie przydomowych instalacji, które zatrzymają wody roztopowe lub opadowe. Program “Moja Woda” realizowany będzie w latach 2020-2024. Minister klimatu podkreśla, że pozwoli to sfinansować aż 20 tysięcy instalacji przydomowej retencji, które odciążą kanalizację i zmniejszą ryzyko podtopień w przypadku gwałtownej nawałnicy.

Otrzymane pieniądze możesz przeznaczyć na: budowę zbiornika retencyjnego podziemnego, oczka wodnego, przewody odprowadzające wody opadowe, instalację nasączającą, a także elementy niezbędne do nawadniania lub zatrzymania wody.

Wniosek możesz złożyć w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odpowiednim dla miejsca zamieszkania. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej funduszu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Lodówka retro – jaką wybrać i do czego dopasować?
Lodówka retro – jaką wybrać i do czego dopasować?
Chcesz zakupić lodówkę retro? Przeczytaj, czym się kierować podczas zakupu.
Ceglaste inspiracje w sypialni
Ceglaste inspiracje w sypialni
Cegła na ścianie jest jednym z modniejszych materiałów wykończenia wnętrz. Zobacz ceglane inspiracje w sypialni.
Urządzanie kawalerki – jak nadać jej klasyczny design?
Urządzanie kawalerki – jak nadać jej klasyczny design?
Urządzanie mieszkania nigdy nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza, jeśli jest to wyjątkowo mała przestrzeń. Poznaj kilka naszych rad dotyczących tego, jak zagospodarować powierzchnię małej kawalerki, by nadać jej klasyczny i elegancki design.
Ostatnie wpisy