Planujesz wybudować dom – przeczytaj poradnik budowlany MURATORA
Budowa i remont

Planujesz wybudować dom – przeczytaj poradnik budowlany MURATORA

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jeżeli dopiero planujemy lub właśnie rozpoczynamy budowę domu, koniecznie zapoznajmy się z profesjonalnym poradnikiem budowlanym. Zawarte w nim cenne wskazówki pozwolą nam uniknąć typowych błędów popełnianych przez wielu inwestorów oraz sprawią, że do minimum ograniczymy nieprzewidziane wydatki. O czym przeczytamy w poradniku MURATORA?

Formalności przed budową

Procedury, które należy przeprowadzić przed rozpoczęciem inwestycji napawają strachem zdecydowaną większość osób planujących budowę. Dotyczą one zarówno doboru projektu domu oraz samej pracowni, w której zamówimy gotową koncepcję, jak i formalności urzędowych czekających każdego inwestora. Z poradnika budowlanego MURATORA https://projekty.muratordom.pl/poradnik-dla-budujacych/ dowiemy się, na co zwrócić uwagę przed zakupem działki – zarówno pod względem prawnym, jak i technicznym. Przeczytamy, czym kierować się podczas wyboru pracowni projektowej, aby proces zakupu przebiegł sprawnie a wybrany projekt architektoniczny był starannie dopracowany. Znajdziemy w nim informacje, czym różnią się poszczególne rodzaje kosztorysów oraz jakie projekty domów będziemy mogli zrealizować bez konieczności uzyskiwania pozwolenia na budowę. W poradniku dostępne są również wskazówki, jakie formalności musimy wypełnić, aby móc zgodnie z prawem rozpocząć planowane przedsięwzięcie.

Dobór projektu domu

Zakup projektu to jedna z najważniejszych decyzji w życiu każdego inwestora. W sprzedaży dostępne są niezwykle zróżnicowane gotowe koncepcje, ale możemy także zdecydować się na zamówienie projektu indywidualnego. 

Czym różnią się oba te rozwiązania oraz na które z nich warto postawić? Jak dopasować projekt do działki i zapisów lokalnego prawa? Czy lepiej wybrać wersję z garażem lub wiatą, czy też bez nich? Jak kształt dachu wpływa na koszt budowy i jakich błędów należy unikać podczas doboru idealnego domu? Na te i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedzi w poradniku budowlanym MURATORA.

Popularne technologie i rozwiązania

Przystępując do wyboru projektu domu, przyszli inwestorzy muszą rozważyć wiele istotnych kwestii związanych z technologią budowy czy zastosowanymi rozwiązaniami. Z profesjonalnego poradnika dowiemy się czym są budynki pasywne oraz jakie są ich główne cechy. Znajdziemy w nim informacje na temat pomp ciepła, które stają się coraz popularniejszym elementem wyposażenia nowoczesnych, energooszczędnych obiektów mieszkalnych. Poznamy zalety technologii OZE, które warto wdrożyć już na etapie adaptacji projektu i budowy domu. 

W poradniku MURATORA przeczytamy, jakie zalety i wady mają poszczególne sposoby ogrzewania budynku, co pozwoli nam podjąć najlepszą decyzję odnośnie instalacji C.O. 

W artykułach opisano, jaki rodzaj fundamentów warto wybrać oraz jak kształt dachu wpływa na ogólny koszt budowy. Dowiemy się z nich również, jakie są atuty domów szkieletowych, które z roku na rok cieszą się coraz większym powodzeniem. Dzięki takim wskazówkom łatwiej dobierzemy rozwiązania idealnie dopasowane do naszych potrzeb i możliwości finansowych, które pozwolą nam wznieść funkcjonalny, trwały i wygodny w bieżącej eksploatacji dom.

Budowa domu to przedsięwzięcie, które wymaga starannego przygotowania już od chwili rozpoczęcia poszukiwań działki i projektu. Jednocześnie zdecydowana większość inwestorów to osoby bez branżowej wiedzy i doświadczenia, dla których urzędowe formalności i techniczne zagadnienia są całkowitą nowością. Z myślą o nich przygotowano poradnik budowlany MURATORA, w którym zawarto najważniejsze wskazówki związane z kolejnymi etapami procesu inwestycyjnego. Zapoznając się z nimi i stosując do opisanych wytycznych, znacząco usprawnimy przebieg budowy oraz zminimalizujemy ryzyko popełnienia kosztownych błędów.

Zdjęcie: Projekt C333j – Miarodajny – wariant X z kolekcji Muratora, arch. Przemysław Biryło

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Bateria wannowa – stojąca, ścienna czy podtynkowa?
Bateria wannowa – stojąca, ścienna czy podtynkowa?
Szukasz idealnej baterii wannowej, ale nie wiesz, na którą się zdecydować? Sprawdź, czym się różnią oraz która najlepiej komponować się będzie z aranżacją Twojej łazienki!
Sypialnia nastolatki w stylu glamour
Sypialnia nastolatki w stylu glamour
Zastanawiasz się, jak zaaranżować sypialnię dla nastolatki? Szukasz inspiracji? Sprawdź nasze propozycje!
Weganizm coraz popularniejszy, ale trudno nam zrezygnować z sera i mięsa
Weganizm coraz popularniejszy, ale trudno nam zrezygnować z sera i mięsa
Dieta roślinna coraz bardziej przypada do gustu Polakom! Zobacz, jakie wegańskie potrawy Polacy lubią najbardziej oraz czego trudno nam sobie odmówić.
Ostatnie wpisy