Planujesz wybudować dom – przeczytaj poradnik budowlany MURATORA
Budowa i remont

Planujesz wybudować dom – przeczytaj poradnik budowlany MURATORA

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jeżeli dopiero planujemy lub właśnie rozpoczynamy budowę domu, koniecznie zapoznajmy się z profesjonalnym poradnikiem budowlanym. Zawarte w nim cenne wskazówki pozwolą nam uniknąć typowych błędów popełnianych przez wielu inwestorów oraz sprawią, że do minimum ograniczymy nieprzewidziane wydatki. O czym przeczytamy w poradniku MURATORA?

Formalności przed budową

Procedury, które należy przeprowadzić przed rozpoczęciem inwestycji napawają strachem zdecydowaną większość osób planujących budowę. Dotyczą one zarówno doboru projektu domu oraz samej pracowni, w której zamówimy gotową koncepcję, jak i formalności urzędowych czekających każdego inwestora. Z poradnika budowlanego MURATORA https://projekty.muratordom.pl/poradnik-dla-budujacych/ dowiemy się, na co zwrócić uwagę przed zakupem działki – zarówno pod względem prawnym, jak i technicznym. Przeczytamy, czym kierować się podczas wyboru pracowni projektowej, aby proces zakupu przebiegł sprawnie a wybrany projekt architektoniczny był starannie dopracowany. Znajdziemy w nim informacje, czym różnią się poszczególne rodzaje kosztorysów oraz jakie projekty domów będziemy mogli zrealizować bez konieczności uzyskiwania pozwolenia na budowę. W poradniku dostępne są również wskazówki, jakie formalności musimy wypełnić, aby móc zgodnie z prawem rozpocząć planowane przedsięwzięcie.

Dobór projektu domu

Zakup projektu to jedna z najważniejszych decyzji w życiu każdego inwestora. W sprzedaży dostępne są niezwykle zróżnicowane gotowe koncepcje, ale możemy także zdecydować się na zamówienie projektu indywidualnego. 

Czym różnią się oba te rozwiązania oraz na które z nich warto postawić? Jak dopasować projekt do działki i zapisów lokalnego prawa? Czy lepiej wybrać wersję z garażem lub wiatą, czy też bez nich? Jak kształt dachu wpływa na koszt budowy i jakich błędów należy unikać podczas doboru idealnego domu? Na te i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedzi w poradniku budowlanym MURATORA.

Popularne technologie i rozwiązania

Przystępując do wyboru projektu domu, przyszli inwestorzy muszą rozważyć wiele istotnych kwestii związanych z technologią budowy czy zastosowanymi rozwiązaniami. Z profesjonalnego poradnika dowiemy się czym są budynki pasywne oraz jakie są ich główne cechy. Znajdziemy w nim informacje na temat pomp ciepła, które stają się coraz popularniejszym elementem wyposażenia nowoczesnych, energooszczędnych obiektów mieszkalnych. Poznamy zalety technologii OZE, które warto wdrożyć już na etapie adaptacji projektu i budowy domu. 

W poradniku MURATORA przeczytamy, jakie zalety i wady mają poszczególne sposoby ogrzewania budynku, co pozwoli nam podjąć najlepszą decyzję odnośnie instalacji C.O. 

W artykułach opisano, jaki rodzaj fundamentów warto wybrać oraz jak kształt dachu wpływa na ogólny koszt budowy. Dowiemy się z nich również, jakie są atuty domów szkieletowych, które z roku na rok cieszą się coraz większym powodzeniem. Dzięki takim wskazówkom łatwiej dobierzemy rozwiązania idealnie dopasowane do naszych potrzeb i możliwości finansowych, które pozwolą nam wznieść funkcjonalny, trwały i wygodny w bieżącej eksploatacji dom.

Budowa domu to przedsięwzięcie, które wymaga starannego przygotowania już od chwili rozpoczęcia poszukiwań działki i projektu. Jednocześnie zdecydowana większość inwestorów to osoby bez branżowej wiedzy i doświadczenia, dla których urzędowe formalności i techniczne zagadnienia są całkowitą nowością. Z myślą o nich przygotowano poradnik budowlany MURATORA, w którym zawarto najważniejsze wskazówki związane z kolejnymi etapami procesu inwestycyjnego. Zapoznając się z nimi i stosując do opisanych wytycznych, znacząco usprawnimy przebieg budowy oraz zminimalizujemy ryzyko popełnienia kosztownych błędów.

Zdjęcie: Projekt C333j – Miarodajny – wariant X z kolekcji Muratora, arch. Przemysław Biryło

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Niezwykłe murale w Pradze i w Warszawie upamiętniające polsko-czeską współpracę solidarnościową
Niezwykłe murale w Pradze i w Warszawie upamiętniające polsko-czeską współpracę solidarnościową
W Warszawie oraz w Pradze powstały piękne murale upamiętniające współpracę Polski i Czech w latach 1980-1989.
Domowe biuro – doradzamy, jak je urządzić
Domowe biuro – doradzamy, jak je urządzić
Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń do pracy zdalnej to gwarancja produktywności i samodyscypliny. Sprawdź, czego nie może zabraknąć w domowym biurze.
Większy wkład własny przy zakupie mieszkania
Większy wkład własny przy zakupie mieszkania
Chcesz kupić mieszkanie? Zastanawiasz się, jakim wkładem własnym musisz dysponować, by otrzymać wsparcie banku? Sprawdź!
Ostatnie wpisy