Trendy w ogrodnictwie – moda na hygge
Na zewnątrzRośliny

Trendy w ogrodnictwie – moda na hygge

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W tym sezonie ogrodnicznym będzie królować… natura. Nie oznacza to jednak, że nie trzeba się zajmować trawnikiem czy pozostawić kwiaty same sobie. Warto zadbać o ogród i urządzić go w stylu hygge.

Moda na hygge

Hygge to duńska filozofia szczęśliwego życia, która przekłada się na wiele różnych dziedzin, w tym także urządzanie ogrodu. Trend przekonuje do siebie coraz więcej osób ze względu na ciepłą atmosferę, ekologiczne materiały i elementy przyjazne środowisku. Ogród w stylu hygge wymaga mniej pracy, a widok zadbanego trawnika, który wygląda jak łąka lub leśna polana, na pewno przypadnie do gustu każdemu.

– Wśród klientów centrów ogrodniczych nieustannym powodzeniem cieszą się takie rośliny jak iglaki, liściaste krzewy i drzewa do nasadzeń ogródkowych, natomiast w ostatnim czasie bardzo duży wzrost sprzedaży obserwujemy w kategorii bylin, traw i roślin rabatowych. Dużą popularnością cieszą się również własne uprawy ekologiczne, ten trend, który obserwujemy nie tylko wśród producentów nawozów czy podłoży, ma swoje odbicie w sprzedaży roślin i to jest fajna tendencja – mówi agencji Newseria Marzena Bartosiewicz, właścicielka Centrum Ogrodniczego Hortorus, założycielka Greenery.

Na co postawić w ogrodzie w stylu hygge?

Oczywiście oprócz zieleni w ogrodzie, warto postawić na jasną żółć. Według Pantone to także odcień roku 2021. Postaw na duże świece na tarasie, latarnie, pochodnie, a także dekoracje z naturalnych materiałów. Wśród najpopularniejszych są drewno, len i bambus.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak prawidłowo wybrać i zastosować impregnaty oraz oleje ochronne do konserwacji drewnianych powierzchni?
Jak prawidłowo wybrać i zastosować impregnaty oraz oleje ochronne do konserwacji drewnianych powierzchni?
W artykule znajdziesz praktyczne wskazówki dotyczące dobrania odpowiednich impregnatów i olejów ochronnych do konserwacji drewna. Poznaj, jak skutecznie zabezpieczyć i wydłużyć żywotność drewnianych powierzchni.
Jak wybrać odpowiedni system wentylacyjny dla twojego domu?
Jak wybrać odpowiedni system wentylacyjny dla twojego domu?
Wybór odpowiedniego systemu wentylacji to klucz do zdrowego klimatu w domu. Nasz artykuł pomoże Ci poradzić się z tym zadaniem, przewodząc przez różne typy systemów i ich specyfikacje.
Na czym polega praca zbrojarza? Ile można zarobić w tym zawodzie?
Na czym polega praca zbrojarza? Ile można zarobić w tym zawodzie?
Słyszałeś o zawodzie zbrojarza i zastanawiasz się nad podjęciem zatrudnienia w tej profesji? A czy znasz dokładny zakres obowiązków na takim stanowisku? S
Ostatnie wpisy