Bramy rolowane – wady i zalety
Budowa i remont

Bramy rolowane – wady i zalety

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bramy rolowane są coraz częściej stosowanym rozwiązaniem w garażach. Ceni się ich funkcjonalność i estetykę, z drugiej strony są jednak dość kosztowną inwestycją. Zobacz, jakie są wady i zalety bram rolowanych.

Bramy rolowane, zwane także roletowymi, pomimo stosunkowo wysokich cen cieszą się rosnącą popularnością. Do wyboru mamy bramy automatyczne oraz te obsługiwane ręcznie. Poniżej przyglądamy się zaletom oraz wadom bram rolowanych.

Garażowe bramy rolowane – zalety

Jedną z najczęściej wymienianych zalet bram rolowanych jest ich funkcjonalność. Zwłaszcza w przypadku bram wyposażonych w mechanizm automatyczny, którym sterować możemy przy pomocy pilota, podkreśla się wygodę w ich użytkowaniu. 

Brama roletowa to też oszczędność miejsca – dlatego jest idealnym rozwiązaniem w przypadku ograniczonej przestrzeni wokół garażu.

Kolejną zaletą bram rolowanych jest ich estetyka. Różnorodność dostępnych wzorów, struktur i kolorystyki pozwala łatwo dobrać odpowiedni model do elewacji budynku. Co więcej, bramy roletowe to też rozwiązanie uniwersalne, ponieważ można je wdrożyć w prawie każdym projekcie domu.

Garażowe bramy rolowane – wady

Odnośnie wad stosowania bram roletowych wskazuje się głównie na kwestie bezpieczeństwa. Montaż i działanie takich bram nie są skomplikowane, co ułatwia zadanie złodziejom – są oni w stanie wyszukać słabe punkty systemów zabezpieczeń bram rolowanych i wedrzeć się do wnętrza garażu. 

Stąd przy montażu bram roletowych często stosuje się dodatkowe rozwiązania, podnoszące bezpieczeństwo, takie jak: 

  • system fotokomórek, 
  • GSM z odpowiednim szyfrowaniem, 
  • czytnik kart, 
  • czy napęd ręczny na wypadek awarii. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zalety i zastosowania rolet natynkowych w domowej aranżacji wnętrz
Zalety i zastosowania rolet natynkowych w domowej aranżacji wnętrz
Rozważasz zastosowanie rolet natynkowych w domu? Odkryj ich praktyczne zalety i unikalne możliwości, jakie oferują w aranżacji wnętrz.
Meble, które wpasują się w kuchnię połączoną z jadalnią
Meble, które wpasują się w kuchnię połączoną z jadalnią
Urządzenie kuchni połączonej z jadalnią wydaje się być dla Ciebie dużym wyzwaniem? Wcale nie musi tak być! Podpowiadamy, jak urządzić takie wnętrze, jak rozplanować odpowiednio przestrzeń oraz jakie meble wybrać, aby kuchnio-jadalnia była efektowna i funkcjonalna.
Szybkie przepisy na przekąski dla gości
Szybkie przepisy na przekąski dla gości
Chcesz zorganizować niezapomnianą imprezę i zaskoczyć gości przekąskami? Wypróbuj nasze przepisy!
Ostatnie wpisy