Wykończenie pod klucz. Co to oznacza i ile może kosztować?
Budowa i remont

Wykończenie pod klucz. Co to oznacza i ile może kosztować?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Budowa domu to jedno z największych przedsięwzięć, jakim stawia czoła dorosły człowiek. Wiąże się z nim nie tylko wysoki koszt, ale także ogrom czasu i wysiłku włożonego w planowanie, projektowanie i wdrażanie w życie konkretnych rozwiązań. Dom, aby nadawał się do wprowadzenia, musi zostać wykończony pod klucz. Co to właściwie oznacza, jaki koszt się z tym wiąże i czy może być znany już na samym początku? O tym powiemy poniżej!

Co oznacza dom wykończony pod klucz?

Budowa domu wiąże się z przejściem przez kilka etapów. Pierwszym z nich jest Stan Zero, a drugim Stan Surowy Otwarty (SSO). Dom jest już gotowy, brakuje w nim jednak drzwi i stolarki okiennej, które zostaną zamontowane w kolejnym etapie, czyli Stanie Surowym Zamkniętym (SSZ). Ten etap oznacza dom, który z zewnątrz wydaje się gotowy do zamieszkania, jednak jego wnętrze wymaga dodatkowych nakładów. O w pełni przygotowanym do zamieszkania budynku możemy więc mówić dopiero na kolejnym etapie, czyli kiedy dom będzie wykończony pod klucz. Co to jednak właściwie oznacza?

Wykończenie domu pod klucz polega na przygotowaniu budynku do zamieszkania. W jego wnętrzu musi więc znajdować się wszystko, co niezbędne do życia i prawidłowego funkcjonowania. Nie ma jednak jednej, ogólnie przyjętej definicji domu wykończonego pod klucz – w praktyce standard ten może się więc od siebie znacząco różnić. Na tym etapie powinny być wykonane wszystkie prace z poprzednich etapów, pomalowane ściany, położone posadzki, zainstalowana armatura łazienkowa. Wystarczy jedynie uzupełnić domowe wnętrza w meble i można się wprowadzać!

Ile kosztuje wykończenie domu pod klucz?

Wiele osób już na pierwszych etapach budowy domu zadaje sobie pytanie, jaki będzie koszt wykończenia inwestycji pod klucz. Jest to o tyle istotna kwestia, że bez poniesienia tego kosztu nie będziemy mogli się wprowadzić, czyli nasz dotychczasowy wysiłek niejako pójdzie na marne. Cenę wykończenia domu pod klucz trudno oszacować – wpływa na nią bowiem m. in. metraż nieruchomości, standard wykończenia oraz aktualnie obowiązujące ceny materiałów i robocizny, które w dzisiejszych czasach potrafią zmieniać się z dnia na dzień.

Nic więc dziwnego, że w takiej sytuacji, coraz więcej inwestorów rozważa nawiązanie współpracy z profesjonalną firmą oferującą tzw. pakiety wykończeniowe. Obejmują one wykończenie domu pod klucz w kilku standardach – w zależności od potrzeb i budżetu klienta. Współpraca z takim podmiotem jest o tyle korzystna, że klient od samego początku wie, z jakim kosztem musi się liczyć. Może więc lepiej zaplanować swój budżet oraz mieć pewność, że uda mu się wykończyć dom z posiadanych oszczędności – bez ryzyka, że koszty wzrosną i pieniędzy nie wystarczy, aby dokończyć prace.

Co więcej, współpraca z firmą w ramach pakietów wykończeniowych zapewnia także inwestorowi spokój. Na całym procesem wykończania jego domu czuwa firma, która dba o terminowość i poprawność wszystkich prowadzonych prac. Nie ma także potrzeby poszukiwania wykonawców do poszczególnych prac – firma we własnym zakresie organizuje ekipę, która dba o wszystkie czynności, które muszą zostać wykonane, aby klient mógł zamieszkać w swojej nieruchomości.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ubezpieczenie domu i mieszkania – co warto o nim wiedzieć?
Ubezpieczenie domu i mieszkania – co warto o nim wiedzieć?
Ubezpieczenie domu i mieszkania to produkt, który wciąż wielu Polaków traktuje po macoszemu. W tym tekście opowiemy Ci, czym dokładnie jest tego typu polisa i co możesz zyskać, zaopatrując się w nią.
Jak skutecznie zwalczać gryzonie i utrzymywać porządek w ogrodzie za pomocą odpowiednich narzędzi?
Jak skutecznie zwalczać gryzonie i utrzymywać porządek w ogrodzie za pomocą odpowiednich narzędzi?
Poznaj skuteczne metody zwalczania gryzoni w ogrodzie oraz dowiedz się, jak utrzymać porządek za pomocą odpowiednich narzędzi.
Co musisz wziąć pod uwagę wybierając miejsce na budowę domu?
Co musisz wziąć pod uwagę wybierając miejsce na budowę domu?
Wybierając miejsce na budowę domu należy wziąć nie tylko lokalizację, ale i rodzaj samego budynku. Pomogą Ci przy tym liczni pośrednicy, architekci oraz niniejszy artykuł.
Ostatnie wpisy