Większy wkład własny przy zakupie mieszkania
Budowa i remont

Większy wkład własny przy zakupie mieszkania

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Pandemia zmieniła sytuację na rynku hipotecznym. Banki zdecydowanie zaostrzyły kryteria udzielenia kredytów mieszkaniowych. Jeżeli chcesz zwiększyć swoje szanse na zaakceptowanie wniosku, musisz dysponować większym wkładem własnym. 

Coraz trudniej o kredyt mieszkaniowy!

Chociaż stopy procentowe są niższe niż kilka miesięcy temu, potencjalni kredytobiorcy nie mają powodów do radości. Muszą wnieść większy wkład, by otrzymać wsparcie finansowe. W najlepszej sytuacji znajdują się osoby zatrudnione na umowę o pracę na czas nieokreślony, które osiągają spore dochody. Jeśli pracujesz na umowie zlecenie, Twoje szanse zdecydowanie maleją. 

Jeszcze nie tak dawno niektóre banki wymagały 10% wkładu własnego, pod warunkiem wykupienia wysoko oprocentowanego ubezpieczenia. Większość banków wymagała 20% wkładu własnego. 

Aktualnie PEKAO, ING, BPS i Bank Ochrony Środowiska podniosły go do 30%. Niższy wkład jest możliwy tylko wtedy, gdy planujesz kupić nieruchomość do 80 metrów kwadratowych.

Na tym jednak problemy potencjalnych klientów się nie kończą. Spada również zdolność kredytowa. Dodatkowo banki proponują wyższą marżę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Idealny salon: Twój oaza komfortu i stylu
Idealny salon: Twój oaza komfortu i stylu
Odkryj magię lamp potrójnych i stwórz idealny salon z wyjątkowym oświetleniem.
Jak przechowywać w domu leki?
Jak przechowywać w domu leki?
Właściwe przechowywanie leków w domu jest kluczowym aspektem, który może mieć znaczący wpływ nie tylko na ich skuteczność, ale także na bezpieczeństwo domowników.
Styl szejkerski — czym się wyróżnia?
Styl szejkerski — czym się wyróżnia?
Gdzieś usłyszałeś o stylu szejkerskim, ale nie wiesz, dlaczego jest tak wyjątkowy i popularny? Sprawdź!
Ostatnie wpisy