Zmiany w prawie budowlanym od 2021 roku
Budowa i remont

Zmiany w prawie budowlanym od 2021 roku

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wraz z nowym rokiem w życie wchodzą zaostrzone przepisy prawa budowlanego, dlatego jeżeli jesteś w trakcie budowy lub planujesz ją rozpocząć, sprawdź jakie zmiany zachodzą!  

Przyspieszenie i uproszczenia procesu inwestycyjnego jest celem twórców nowelizacji przepisów. Zależy im głównie na ograniczeniu biurokratycznych działań i niepotrzebnych opłat. 

Nadzór budowlany zyska więcej możliwości do rozwiązywania problemów z osobami, które samowolnie rozpoczęły budowę oraz łatwiejsza stanie się legalizacja niektórych starszych samowolnych budowli.

Jeżeli więc planujesz w niedługim czasie rozpocząć budowę domu, warto zapoznać się ze zmianami wprowadzonymi w projekcie budowlanym, który został rozdzielony na trzy mniejsze dokumenty. Lecz tylko dwa z nich trzeba złożyć z chwilą ubiegania się o pozwolenie na budowę. 

Kolejna zmiana, która zostanie wprowadzona to poszerzenie list inwestycji, które można realizować bez pozwolenia i zgłoszenia. Oraz istotne jest, jeżeli budynek zmienia swoje przeznaczenie np. z mieszkalnego na usługowy to należy zwrócić uwagę na nowości w przepisach bezpieczeństwa pożarowego.

Przepisy budowlane 2021 dotyczą przede wszystkim trzech obszarów:

  • zwiększenie energooszczędności elementów wykorzystywanych do budowy domu,
  • modernizacja kotłów grzewczych,
  • ograniczenie zapotrzebowania budynku w energię pierwotną.

Nowe przepisy budowlane 2021 skupiają się przede wszystkim na energooszczędności budynków i tym aby budynek, który dostanie pozwolenie był samowystarczalny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kto ma prawo odciąć media?
Kto ma prawo odciąć media?
Czy odcinając media, wspólnota mieszkaniowa lub właściciel mieszkania działa zgodnie z prawem? Sprawdź.
Czy opał ekologiczny jest lepszym wyborem dla twojego domu?
Czy opał ekologiczny jest lepszym wyborem dla twojego domu?
Dowiedz się, dlaczego opał ekologiczny może być bardziej korzystnym rozwiązaniem dla twojego domu. Porównujemy różne rodzaje opałów i skupiamy się na kwestiach ekologicznych i ekonomicznych.
Zainspiruj się ciekawymi pomysłami na ozdobę wnętrz
Zainspiruj się ciekawymi pomysłami na ozdobę wnętrz
Przedstawiamy cztery pomysły na oryginalną aranżację wnętrz. Podążaj za popularnymi nurtami lub całkowicie się od nich oderwij. Mamy coś dla każdego – osób kochających prostotę i tych zwracających się w stronę przepychu, miłośników nowoczesności oraz czujących więź z naturą.
Ostatnie wpisy