Zmiany w prawie budowlanym od 2021 roku
Budowa i remont

Zmiany w prawie budowlanym od 2021 roku

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wraz z nowym rokiem w życie wchodzą zaostrzone przepisy prawa budowlanego, dlatego jeżeli jesteś w trakcie budowy lub planujesz ją rozpocząć, sprawdź jakie zmiany zachodzą!  

Przyspieszenie i uproszczenia procesu inwestycyjnego jest celem twórców nowelizacji przepisów. Zależy im głównie na ograniczeniu biurokratycznych działań i niepotrzebnych opłat. 

Nadzór budowlany zyska więcej możliwości do rozwiązywania problemów z osobami, które samowolnie rozpoczęły budowę oraz łatwiejsza stanie się legalizacja niektórych starszych samowolnych budowli.

Jeżeli więc planujesz w niedługim czasie rozpocząć budowę domu, warto zapoznać się ze zmianami wprowadzonymi w projekcie budowlanym, który został rozdzielony na trzy mniejsze dokumenty. Lecz tylko dwa z nich trzeba złożyć z chwilą ubiegania się o pozwolenie na budowę. 

Kolejna zmiana, która zostanie wprowadzona to poszerzenie list inwestycji, które można realizować bez pozwolenia i zgłoszenia. Oraz istotne jest, jeżeli budynek zmienia swoje przeznaczenie np. z mieszkalnego na usługowy to należy zwrócić uwagę na nowości w przepisach bezpieczeństwa pożarowego.

Przepisy budowlane 2021 dotyczą przede wszystkim trzech obszarów:

  • zwiększenie energooszczędności elementów wykorzystywanych do budowy domu,
  • modernizacja kotłów grzewczych,
  • ograniczenie zapotrzebowania budynku w energię pierwotną.

Nowe przepisy budowlane 2021 skupiają się przede wszystkim na energooszczędności budynków i tym aby budynek, który dostanie pozwolenie był samowystarczalny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przewodnik po wyborze idealnego podgrzewacza wody marki Elektromet do Twojego domu lub biura
Przewodnik po wyborze idealnego podgrzewacza wody marki Elektromet do Twojego domu lub biura
Odkryj, jak wybór odpowiedniego podgrzewacza wody marki Elektromet może zwiększyć komfort użytkowania w Twoim domu czy biurze.
Jak wybrać idealną ozdobę świąteczną do domu?
Jak wybrać idealną ozdobę świąteczną do domu?
Przejrzyj nasz przewodnik i dowiedz się, jak wybrać idealną ozdobę świąteczną, która podkreśli charakter Twojego domu i wprowadzi świąteczną atmosferę.
Co kupić mężowi na walentynki?
Co kupić mężowi na walentynki?
Walentynki to piękny czas. Czasem jednak nieco kłopotliwe jest wymyślenie odpowiedniego prezentu. Dlatego też dziś doradzimy, jaki upominek mógłby sprawić radość mężczyźnie naszego życia.
Ostatnie wpisy