Lidlomix wycofany ze sprzedaży w Hiszpanii – czy w Polsce też?
Trendy

Lidlomix wycofany ze sprzedaży w Hiszpanii – czy w Polsce też?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Lidl przegrał proces z producentem Thermomixa. W konsekwencji Lidlomix ma zostać wycofany ze sklepowych półek w Hiszpanii. Czy zniknie również z polskich sklepów?

Robot kuchenny Monsieur Cuisine, znany jako „Lidlomix” wzorowany jest na urządzeniu Thermomix, którego producentem jest firma Vorwerk. Ze względu na podobne funkcje i dizajn Lidlomixa, a o wiele niższą cenę, Vorwerk stracił wielu klientów. W połowie 2019 r. producent Thermomixa pozwał Lida za naruszenie prawa patentowego. Mimo argumentów Lidla wskazujących, że na rynku dostępnych jest wiele podobnych produktów, a Lidlomix nie jest jedynym tego rodzaju urządzeniem, sąd w Hiszpanii uznał, że robot kuchenny Monsieur Cuisine narusza patenty Thermomixa. Oznacza to, że Lidlomix będzie musiał zniknąć z hiszpańskich sklepów. 

Co z dostępnością Lidlomixa na polskich półkach? Eksperci wyjaśniają, że jak na razie sprawa dotyczy jedynie rynku hiszpańskiego. W ofercie polskich sklepów Lidlomix będzie nadal dostępny. 

Klienci chętnie sięgają po urządzenie Lidla marki Silvercrest, który zadowala jakością, a jego cena wynosi mniej niż 2 tys. zł, podczas gdy Thermomix to koszt powyżej 5 tys. zł. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Krzesła, które będą pasowały do każdego ogrodu
Krzesła, które będą pasowały do każdego ogrodu
Czas na urządzanie Twojego tarasu! Jakie krzesła ogrodowe wybrać do swojego ogrodu, aby nie tylko cieszyły pięknym wyglądem, ale i wygodą?
Wybór serwisu obiadowego do swojego domu – praktyczne wskazówki
Wybór serwisu obiadowego do swojego domu – praktyczne wskazówki
Odkryj, jak dopasować idealny serwis obiadowy do swojego stylu i potrzeb. Zrozum, jaki materiał, wzór i rozmiar zaspokoi Twoje potrzeby przy jednoczesnym wpasowaniu się w estetykę Twojego domu.
Miejsce do pracy zdalnej w domu – jak je urządzić?
Miejsce do pracy zdalnej w domu – jak je urządzić?
Praca zdalna dla wielu jest znacznym ułatwieniem oraz oszczędnością czasu i pieniędzy. Jednak decydując się na pracę z domu, należy odpowiednio zaaranżować swój home office. Podpowiadamy, jak to zrobić.
Ostatnie wpisy