Lidlomix wycofany ze sprzedaży w Hiszpanii – czy w Polsce też?
Trendy

Lidlomix wycofany ze sprzedaży w Hiszpanii – czy w Polsce też?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Lidl przegrał proces z producentem Thermomixa. W konsekwencji Lidlomix ma zostać wycofany ze sklepowych półek w Hiszpanii. Czy zniknie również z polskich sklepów?

Robot kuchenny Monsieur Cuisine, znany jako „Lidlomix” wzorowany jest na urządzeniu Thermomix, którego producentem jest firma Vorwerk. Ze względu na podobne funkcje i dizajn Lidlomixa, a o wiele niższą cenę, Vorwerk stracił wielu klientów. W połowie 2019 r. producent Thermomixa pozwał Lida za naruszenie prawa patentowego. Mimo argumentów Lidla wskazujących, że na rynku dostępnych jest wiele podobnych produktów, a Lidlomix nie jest jedynym tego rodzaju urządzeniem, sąd w Hiszpanii uznał, że robot kuchenny Monsieur Cuisine narusza patenty Thermomixa. Oznacza to, że Lidlomix będzie musiał zniknąć z hiszpańskich sklepów. 

Co z dostępnością Lidlomixa na polskich półkach? Eksperci wyjaśniają, że jak na razie sprawa dotyczy jedynie rynku hiszpańskiego. W ofercie polskich sklepów Lidlomix będzie nadal dostępny. 

Klienci chętnie sięgają po urządzenie Lidla marki Silvercrest, który zadowala jakością, a jego cena wynosi mniej niż 2 tys. zł, podczas gdy Thermomix to koszt powyżej 5 tys. zł. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dekoracje do domu w stylu wiejskim
Dekoracje do domu w stylu wiejskim
Zapach drewna i świeżych kwiatów kojarzy się z sielskim życiem na wsi. Przeczytaj, o dekoracjach w stylu wiejskim.
Taras z ogrodem – jak dbać i urządzić?
Taras z ogrodem – jak dbać i urządzić?
Chcesz przeprowadzić metamorfozę swojego tarasu? Nie wiesz jak urządzić balkon z ogrodem? Koniecznie sprawdź ten artykuł.
Oringi zastosowanie i właściwości
Oringi zastosowanie i właściwości
Zobacz, czym charakteryzuje się ten rodzaj uszczelnień i gdzie znajdują zastosowanie.
Ostatnie wpisy