Rynek nieruchomości w czasie pandemii – jakie zmiany można zaobserwować?
Trendy

Rynek nieruchomości w czasie pandemii – jakie zmiany można zaobserwować?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pandemia wpłynęła w pewnym stopniu na rynek nieruchomości, ale nie doprowadziła do większego kryzysu. Co więcej, zachęciła przedstawicieli branży do wytyczenia nowych trendów i sposobów działania.

Nowoczesne technologie

Pod wpływem koronawirusa wiele czynności związanych z zakupem nieruchomości została przeniesiona do Internetu. Potencjalni klienci coraz częściej szukają wymarzonego mieszkania na popularnych portalach. W ten sposób kontaktują się też z właścicielem i pośrednikiem. Coraz więcej agencji oferuje wirtualne spacery 3D lub relacje live. Doradcy finansowi również wychodzą naprzeciw potrzebom klientów, proponując spotkania online. Dzięki temu wszystkie formalności załatwisz w zaciszu własnego domu.

Branża nieruchomości testuje różne innowacyjne rozwiązania. Na szczególną uwagę zasługuje blockchain, sztuczna inteligencja i rzeczywistość rozszerzona. Ułatwią życie nie tylko potencjalnemu klientowi, ale też właścicielowi nieruchomości, agencjom i bankom. Epidemia koronawirusa przyspieszyła te zmiany.

Działki rekreacyjne

Coraz więcej Polaków zainteresowanych jest zakupem działki rekreacyjnej. Po okresie izolacji marzą o odpoczynku na świeżym powietrzu. Rosnący popyt doprowadził do podwyżki cen za rodzinne ogrody działkowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaki okap do kuchni wybrać?
Jaki okap do kuchni wybrać?
Szukasz okapu do swojej kuchni, jednak nie wiesz jaki model wybrać? Wejdź i dowiedz się, na co powinieneś zwrócić uwagę podczas zakupów!
Absorbery akustyczne – czym są i kiedy warto z nich korzystać?
Absorbery akustyczne – czym są i kiedy warto z nich korzystać?
O ile o panelach akustycznych słyszał chyba każdy, o tyle precyzyjniejsze hasło „absorbery” brzmi już bardziej enigmatycznie. Czym są więc […]
Minimalistyczny dom – jak zaprojektować piękny, funkcjonalny i prosty dom
Minimalistyczny dom – jak zaprojektować piękny, funkcjonalny i prosty dom
Minimalizm to coraz popularniejsza koncepcja projektowania domów, która skupia się na prostocie, funkcjonalności i wykorzystaniu naturalnych materiałów. W tym artykule omówimy, jak zaprojektować minimalistyczny dom i jakie korzyści przynosi taki styl projektowania.
Ostatnie wpisy