Black Friday a koronawirus – jak będą wyglądać wyprzedaże w sklepach?
Trendy

Black Friday a koronawirus – jak będą wyglądać wyprzedaże w sklepach?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oficjalnie Black Friday przypada 27 listopada, jednak w obecnych czasach, wiele zakupów przeniesie się ze sklepów stacjonarnych do online. Jak będą wyglądać wyprzedaże w dobie koronawirusa?

Więcej zakupów online i dłuższy czas wyprzedaży

Jak w każdej dziedzinie życia, tak i w nawykach zakupowych zaszły pewne zmiany odkąd pojawiła się pandemia koronawirusa. Według najnowszych badań, Black Friday może trwać cały weekend, a nawet miesiąc! Część zakupów przeniesie się do sklepów internetowych.

– Nasze badanie pokazuje, jak konsumenci z różnych grup wiekowych podchodzą do okazji zakupowych podczas Black Friday. Okazuje się, że aż 73 proc. deklaruje, że w tym roku ich nawyki zakupowe związane z Black Friday się nie zmienią, w tym 45 proc. skorzysta głównie z zakupów online, 5 proc. zrealizuje swoje potrzeby w sklepach stacjonarnych, a 16 postawi na miks kanałów. Z kolei 20 proc. badanych wskazuje, że ich nawyki się zmienią i postawia głównie na zakupy internetowe. Tylko 7 proc. ankietowanych deklaruje całkowitą rezygnację z zakupów w tym czasie – mówi agencji Newseria Biznes Martyna Głowińska, PR i marketing manager Grupy Domodi.

Badanie użytkowników Domodi.pl, Allani.pl oraz Homebook.pl, przeprowadzonego przez Grupę Domodi, było jednak realizowane przed wprowadzeniem obostrzeń, które skutkowały zamknięciem galerii handlowych. Ten ruch ze strony rządu spowoduje, że odsetek osób, które wybiorą sklepy internetowe, może być zdecydowanie wyższy.

Przedświąteczne wyprzedaże na Black Friday to świetna okazja do zakupów sprzętu elektronicznego, kosmetyków, książek czy ubrań z rabatami, a także zaopatrzenia się w prezenty na święta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaka kabina prysznicowa do małej łazienki?
Jaka kabina prysznicowa do małej łazienki?
Małe wnętrze duży problem? Niekoniecznie. Zobacz, jaka kabina prysznicowa do łazienki o niewielkich wymiarach, będzie idealna!
Jak wybrać przenośny grzejnik elektryczny do twojego domu?
Jak wybrać przenośny grzejnik elektryczny do twojego domu?
Poradnik z praktycznymi wskazówkami pomagającymi w wyborze perfekcyjnego przenośnego grzejnika elektrycznego dostosowanego do Twoich potrzeb i domu.
Wodoodporne panele do każdej łazienki
Wodoodporne panele do każdej łazienki
Wodoodporne panele do łazienki – jak dużo o nich wiesz?
Ostatnie wpisy