Black Friday a koronawirus – jak będą wyglądać wyprzedaże w sklepach?
Trendy

Black Friday a koronawirus – jak będą wyglądać wyprzedaże w sklepach?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oficjalnie Black Friday przypada 27 listopada, jednak w obecnych czasach, wiele zakupów przeniesie się ze sklepów stacjonarnych do online. Jak będą wyglądać wyprzedaże w dobie koronawirusa?

Więcej zakupów online i dłuższy czas wyprzedaży

Jak w każdej dziedzinie życia, tak i w nawykach zakupowych zaszły pewne zmiany odkąd pojawiła się pandemia koronawirusa. Według najnowszych badań, Black Friday może trwać cały weekend, a nawet miesiąc! Część zakupów przeniesie się do sklepów internetowych.

– Nasze badanie pokazuje, jak konsumenci z różnych grup wiekowych podchodzą do okazji zakupowych podczas Black Friday. Okazuje się, że aż 73 proc. deklaruje, że w tym roku ich nawyki zakupowe związane z Black Friday się nie zmienią, w tym 45 proc. skorzysta głównie z zakupów online, 5 proc. zrealizuje swoje potrzeby w sklepach stacjonarnych, a 16 postawi na miks kanałów. Z kolei 20 proc. badanych wskazuje, że ich nawyki się zmienią i postawia głównie na zakupy internetowe. Tylko 7 proc. ankietowanych deklaruje całkowitą rezygnację z zakupów w tym czasie – mówi agencji Newseria Biznes Martyna Głowińska, PR i marketing manager Grupy Domodi.

Badanie użytkowników Domodi.pl, Allani.pl oraz Homebook.pl, przeprowadzonego przez Grupę Domodi, było jednak realizowane przed wprowadzeniem obostrzeń, które skutkowały zamknięciem galerii handlowych. Ten ruch ze strony rządu spowoduje, że odsetek osób, które wybiorą sklepy internetowe, może być zdecydowanie wyższy.

Przedświąteczne wyprzedaże na Black Friday to świetna okazja do zakupów sprzętu elektronicznego, kosmetyków, książek czy ubrań z rabatami, a także zaopatrzenia się w prezenty na święta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Trendy we wnętrzach 2021 – jakie są prognozy?
Trendy we wnętrzach 2021 – jakie są prognozy?
Jakie trendy we wnętrzach będą górować w 2021? Sprawdź, jakie aranżacje będą dominować!
Jak wybrać idealne pokrycie dachowe dla twojego domu – zalety i wady różnych materiałów
Jak wybrać idealne pokrycie dachowe dla twojego domu – zalety i wady różnych materiałów
Porozmawiajmy o różnych opcjach pokrycia dachowego dla domu - od trwałych dachów metalowych po tradycyjne dachówki ceramiczne. Zrozum zalety i wady różnych materiałów, aby podjąć najlepszą decyzję.
Jak wybrać wyposażenie ogrodowe?
Jak wybrać wyposażenie ogrodowe?
Odkryj praktyczne wskazówki i porady, które pomogą Ci dokonać świadomego wyboru idealnego wyposażenia ogrodowego dopasowanego do Twojej przestrzeni.
Ostatnie wpisy