Miliony ton jedzenia w koszu. Jak koronawirus wpłynął na marnowanie żywności w domach?
Trendy

Miliony ton jedzenia w koszu. Jak koronawirus wpłynął na marnowanie żywności w domach?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Według najnowszych danych aż 1/3 żywności ląduje w koszu. Niestety Polska jest obecnie na 5 miejscu jeśli chodzi o wyrzucanie jedzenia. Pandemia nie zmieniła naszych złych przyzwyczajeń. Przed pierwszą falą pandemii wiele osób wykupywało jedzenie na zapas z obawy o zamknięcie sklepów. Nic takiego jednak się nie wydarzyło i wiele żywności wylądowało w koszu. 

Z obawy przed zarażeniem w wielu domach zaczęto również zamawiać jedzenie na dowóz, dlatego żywność zakupiona w sklepach została wyrzucona. Koronawirus zmienił jednak niektóre zachowania konsumentów na lepsze. Kupujemy znacznie mniej, a spędzanie czasu w domu sprzyja wspólnemu gotowaniu. Wiele znanych osób promuje pieczenie chleba, czy przedstawia sposoby na zamrażanie i wekowanie żywności, aby się nie marnowała. Powstają aplikacje, takie jak To Good To Go, które w znacznym stopniu pomagają w planowaniu wydatków związanych z zakupem żywności. Aplikacja To Good To Go oferuje zamawianie paczek niespodzianek z danego lokalu, w których znajdują się produkty zdatne do spożycia. Pozwala to na znacznie lepiej zaplanować zakupy spożywcze. Można w łatwy sposób zmniejszyć ilość kupowanego jedzenia, planując posiłki oraz mrożąc te produkty, których nie zużyliśmy.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Metamorfoza salonu niskim kosztem – jak to zrobić?
Metamorfoza salonu niskim kosztem – jak to zrobić?
Salon jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. To właśnie tam spędzamy większość czasu z rodziną i gośćmi, dlatego kluczowe jest to, aby był wygodny, przytulny i elegancki. Wiele osób uważa, że przeprowadzenie metamorfozy salonu wiąże się z dużymi kosztami, jednak niekoniecznie musi tak być. Jakie są sposobów na odnowienie salonu bez dużej inwestycji finansowej.
Jak wybrać farbę do metalu?
Jak wybrać farbę do metalu?
Wybór odpowiedniej farby do metalowych elementów jest bardzo trudny. Przeczytaj, jak wybrać odpowiednią farbę.
Pokój dzieci razem czy osobno?
Pokój dzieci razem czy osobno?
Urządzasz pokój dziecięcy? Zastanawiasz się, czy Twoje pociechy mają mieszkać razem, czy osobno? Sprawdź plusy i minusy każdego rozwiązania!
Ostatnie wpisy