Jak przewozić meble?
Inne

Jak przewozić meble?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Przeprowadzka to ciężki okres. Przewożenie wszystkich swoich rzeczy i ich pakowanie zajmuje nie mało czasu. Zobacz, jak dobrze i bezpiecznie przewozić meble. 

Demontaż

Warto zwrócić uwagę, że każdy mebel jest złożony z wielu elementów, które można zdemontować. Będą ci do tego potrzebne jedynie cierpliwość, odpowiednie narzędzia oraz porządek. Ta czynność ma zasadnicze znaczenie w transporcie. Demontując metalowe konstrukcje, półki, wyjmując przeszklenia, sprawisz, że meble staną się lżejsze, a co za tym idzie, łatwiejsze do wyniesienia. To jest także dobry moment, aby pozbyć się zniszczonych rzeczy i oddać je na wywóz gabarytów Warszawa to miasto, które oferuje wiele takich usług. 

Odpowiednie opisanie i zabezpieczenie mebli w transporcie

Zachowaj porządek w trakcie transportu mebli. Już podczas ich demontażu zadbaj o każdy szczegół i zadbaj, aby nawet drobne elementy jak zawiasy, uchwyty, klamki, zaślepki i śruby były odpowiednio schowane. Dzięki temu ponowny montaż będzie bardzo łatwy. Warto także opisać każdy karton i zabezpieczyć go dodatkowo mocną taśmą. 

Zabezpiecz każdy mebel z osoba, aby w samochodnie nie podobijać rogów. Szczególną uwagę zwróć na przeszklenia oraz inne delikatne elementy. Powinny one być owinięte folią bąbelkową, a ponadto spakowane w taki sposób, aby zapobiec ich ewentualnemu zniszczeniu. W tym celu wykorzystać odpowiednie opakowania i kartony, które znajdziesz w wielu sklepach stacjonarnych czy internetowych.

Jeśli sam nie jesteś w stanie przewieźć swoich rzeczy, wynajmij firmę, która ma już za sobą przeprowadzki Poznań to miasto, w którym znajdziesz wiele fachowców, znających się na swojej pracy. Dzięki takiej firmie zyskasz pewność, że nawet najdelikatniejsze rzeczy jak na przykład meble ze szkła będą bezpieczne podczas transportu jak i rozładunku. Pracownicy ponadto będą mogli ci podpowiedzieć, jak odpowiednio spakować konkretną rzecz, aby była jak najlepiej zabezpieczona. 

Układanie mebli w samochodzie

Jeśli decydujesz się na własną rękę przewieźć swoje meble, musisz zwrócić uwagę także na ich ułożenie w samochodzie. Muszą one zostać tak poukładane, aby w czasie jazdy nie uległy uszkodzeniu. Unikaj wolnych przestrzeni między nimi. Aby odpowiednio zabezpieczyć ładunek, użyj specjalnie pasy, które zapobiegają przemieszczaniu się rzeczy. Wyposaż wnętrze samochodu, zwłaszcza podłogę w maty lub koce. Dzięki temu uchronisz meble przed porysowaniem.

Zdjęcie główne: pexels.com/cottonbro

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*