Rękawiczki jednorazowe – co musisz o nich wiedzieć?
Inne

Rękawiczki jednorazowe – co musisz o nich wiedzieć?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

W miejscach pracy nasze dłonie są stale narażone na kontakt z nieczystościami i szkodliwymi substancjami. Aby je chronić, należy korzystać ze specjalnych środków ochrony. Spośród nich szczególnie istotne są rękawiczki jednorazowe, które ułatwiają zachowanie odpowiedniej higieny. Na rynku występują jednak różne rodzaje rękawiczek – w jaki sposób wybrać więc odpowiedni produkt?

Jakie rękawiczki możemy znaleźć na rynku?

Rękawiczki jednorazowe cechują się tym, że są mocno zróżnicowane. Na rynku występują bowiem różne produkty, które mogą cechować się zgoła odmiennym wyglądem i zastosowaniem. Najbardziej popularnym wariantem są rękawiczki lateksowe, które są znane z bardzo wysokiej jakości i odporności na potencjalne pęknięcia. Alergicy bardzo mocno doceniają z kolei rękawice nitrylowe, które – w odróżnieniu od lateksu – niemal nigdy nie uczulają. Rękawiczki z nitrylu są relatywnie wytrzymałe i odporne na ścieranie, jednak lepiej sprawdzają się w mniej wymagających pracach. W ostatnich latach wzrosła także popularność rękawiczek winylowych. Szczególnie często są one stosowane w pracach ze środkami chemicznymi, gdyż zapewniają naprawdę dobrą ochronę. 

Jak wybrać idealne rękawiczki jednorazowe?

Znalezienie dobrych rękawiczek jednorazowych dla wielu osób może być dużym problemem. Aby nie odczuć niepożądanego niedosytu, przy wyborze rękawiczek szczególną uwagę należy skierować na ich wielkość. Powinna być ona dobrze dopasowania do rozmiarów dłoni, aby zapewnić komfort i swobodę w miejscu pracy. Bardzo ważna jest też elastyczność rękawiczek. Najlepiej sięgać po produkty, które są względnie rozciągliwe. Dzięki temu dłoń nie powinna być narażona na nadmierne pocenie. Alergicy powinni także wystrzegać się kupowania lateksowych produktów. Zamiast nich u osób z delikatną skórą lepiej sprawdzą się nitrylowe bądź winylowe warianty. 

Gdzie kupić sprawdzone rękawiczki jednorazowe?

Rękawiczki jednorazowe najlepiej kupować online, za pośrednictwem sprawdzonych sklepów ze środkami ochrony osobistej. Przeważnie posiadają one w swojej ofercie nie tylko rękawiczki, ale też ręczniki papierowe, środki do dezynfekcji czy odświeżacze powietrza. Aby mieć pewność, że sięga się po sprawdzone i bezpieczne rękawiczki jednorazowe, warto zapoznać się z ofertą, znajdującą się na stronie https://czystyszop.pl/. Firma ta ma olbrzymie doświadczenie w zakresie sprzedaży dobrych rękawiczek, a ponadto wyróżnia się naprawdę sporym asortymentem, w efekcie czego bez trudu wybierzesz coś odpowiedniego dla siebie.

Zdj. główne: KlausHausmann/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ustawa lokal za grunt – na czym polega?
Ustawa lokal za grunt – na czym polega?
W tym roku powstała nowa ustawa w ramach pakietu mieszkaniowego. Zobacz, na czym polega ustawa Lokal za Grunt.
Płytki Pamesa – ponadczasowy minimalizm
Płytki Pamesa – ponadczasowy minimalizm
Czy wiesz, co wyróżnia płytki Pamesa? Przede wszystkim doskonała jakość wykonania, rewelacyjny materiał i uczciwa cena.
Co powinno znaleźć się w zakładzie produkcyjnym?
Co powinno znaleźć się w zakładzie produkcyjnym?
Wyposażenie zakładów przemysłowych musi być nowoczesne i spełniać wysokie standardy jakości. Zobacz, jakie sprzęty powinny znaleźć się w przemysłowym zakładzie.
Ostatnie wpisy