Szafa chłodnicza w gastronomii – jak wybrać właściwą?
Inne

Szafa chłodnicza w gastronomii – jak wybrać właściwą?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Szafy chłodnicze to niezwykle ważne elementy wyposażenia lokali gastronomicznych oraz sklepów, które umożliwiają zachowanie produktów spożywczych w świeżości. Dzięki nim możliwa jest także atrakcyjna ekspozycja sprzedawanych smakołyków, co może zachęcić potencjalnych klientów do ich wybrania. Czym warto kierować się przy ich wyborze? Podpowiadamy!

Do czego służą szafy chłodnicze?

Szafy chłodnicze gastronomiczne czy lodówka sklepowa to sprzęt, który w głównej mierze ma za zadanie przechowywać artykuły spożywcze w odpowiednio niskiej, dostosowanej do nich temperaturze. Urządzenia te mogą stanowić zarówno część zaplecza lokalu gastronomicznego, jak i być wystawione w części dla klientów, eksponując napoje lub inne produkty. Warto pamiętać o tym, że nie każda szafa chłodnicza nada się do zadania, jakie dla niej wymyśliliśmy. Innego rodzaju urządzenie dobierzemy do zaplecza gastronomicznego, gdzie chcemy przykładowo przechowywać mięso, a innego rodzaju sprzęt spisze się jako chłodziarka na napoje. Zastanówmy się zatem, jakie kryteria mogą być dla nas istotne.

Chłodziarka gastronomiczna – czym kierować się przy jej wyborze?

Chcąc wybrać odpowiednią chłodziarkę gastronomiczną, która ma być używana do magazynowania produktów na zapleczu profesjonalnej kuchni, należy szukać wśród sprzętów o wysokiej wydajności i funkcjonalności. Bardzo ważny jest zakres temperatur pracy urządzenia – im więcej temperatur będzie można ustawić w chłodziarce, tym bardziej jest wszechstronna. Jeśli w danej restauracji sporo dań przygotowuje się z wykorzystaniem mrożonych produktów, warto postawić na szafę chłodniczo-mroźniczą, która umożliwi zarówno chłodzenie, jak i mrożenie produktów. W przypadku chłodziarek stosowanych w lokalach gastronomicznych bardzo często poleca się także sprzęty o prowadnicach dopasowanych do często używanych w tej branży pojemników GN.

Szafy chłodnicze, które mogą doskonale posłużyć jako środek do ekspozycji potraw, to w głównej mierze szafy przeszklone. Doskonale posłużą w sklepach, barach oraz restauracjach. Dzięki temu, że są przeszklone i klienci nie muszą otwierać ich w celu zobaczenia asortymentu, oszczędza się energię elektryczną.

Poza samym dopasowaniem szafy do jej przeznaczenia warto zastanowić się także nad jakością danego modelu. Czy producent, od którego kupujesz szafę, obejmuje go gwarancją przez długi czas i w razie potrzeby pomoże Ci z jej naprawą? Poza tym warto skupić się także na efektywności energetycznej produktu. Sprzęty tego rodzaju mogą kosztować trochę więcej, jednak naprawdę są warte swojej ceny.

Gdzie można znaleźć szafy chłodnicze gastronomiczne, na które warto postawić?

Na polskim rynku działa wielu producentów oraz dostawców szaf gastronomicznych. Jak zdecydować którego z nich wybrać? Warto kierować się ekspertyzą danej firmy, a także bogactwem oferowanego asortymentu. Takie połączenie umożliwi nam znalezienie naprawdę dobrej szafy chłodniczej. Polską firmą, która doskonale wpisuje się w ten opis jest JAMP, czyli renomowany producent wyposażenia gastronomicznego, którego produkty zadowoliły już wielu profesjonalistów z branży restauracyjnej i nie tylko. Jeśli szukasz sprzętów, które odnajdą się w Twoim sklepie bądź lokalu gastronomicznym, koniecznie odwiedź stronę internetową JAMP i zapoznaj się z dostępnym asortymentem.

Fot.: Ellie Burgin/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przechowywać w domu leki?
Jak przechowywać w domu leki?
Właściwe przechowywanie leków w domu jest kluczowym aspektem, który może mieć znaczący wpływ nie tylko na ich skuteczność, ale także na bezpieczeństwo domowników.
Co ułatwi opiekę nad psem?
Co ułatwi opiekę nad psem?
Posiadanie psiego przyjaciela to ogromna przyjemność, jednak wiąże się to także z koniecznością poświęcenia sporej ilości czasu na jego wychowanie. […]
Jak wybrać prysznic idealny?
Jak wybrać prysznic idealny?
Urządzasz łazienkę i nie wiesz jaką kabinę prysznicową wybrać? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, aby znaleźć prysznic idealny.
Ostatnie wpisy