Czego nie może zabraknąć w publicznej toalecie?
Inne

Czego nie może zabraknąć w publicznej toalecie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Toalety w miejscach publicznych powinny spełniać określone wymogi sanitarne. Przeczytaj, co powinno znaleźć się na wyposażeniu łazienek w miejscach użyteczności publicznej.

Restrykcje prawne

Prawo nakazuje, aby w przestrzeniach publicznych, takich jak szkoły, instytucje kultury, urzędy, restauracje, przychodnie, szpitale czy centra handlowe, znajdowały się toalety publiczne. Toalety udostępnione do użytku wspólnego powinny spełniać określone w ustawach warunki techniczne, a także być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nie należy zapomnieć również o oznaczeniu toalet publicznych, tak, aby osoby korzystające z obiektu mogły je łatwo zlokalizować. 

Ważnym aspektem jest też cykliczne i dokładne sprzątanie toalet. Na stronie https://www.higiena.net.pl/ możesz znaleźć szeroki wybór profesjonalnych narzędzi do sprzątania, chemii dla przemysłu, artykułów medycznych i bhp czy środków wzmacniających ochronę przed koronawirusem. Wspólnie użytkowane przestrzenie powinny być także często wietrzone, aby zapewnić lepszą cyrkulację powietrza. 

Higiena i dezynfekcja

Niestety, poziom higieny w łazienkach publicznych zbyt często wzbudza odrazę, a nawet strach przed zarażeniem się różnymi chorobami. Według prawa w każdym miejscu publicznym powinna znajdować się odosobniona toaleta, z dostępem do ciepłej wody, środków higienicznych oraz suszarki do rąk. W toalecie publicznej nie powinno zabraknąć: dozownika z mydłem, pojemnika z ręcznikami papierowymi, suszarki do rąk, szczotki do toalety, odświeżacza powietrza, przewijaka dla niemowląt, kosza na śmieci ani środków dezynfekujących i stosowanych do czyszczenia. Płyny do dezynfekcji rąk to ważny element wyposażenia publicznych toalet, który pozwala wyeliminować większość drobnoustrojów chorobotwórczych, takich jak bakterie, wirusy, grzyby i pasożyty.

Zastosowanie elektroniki w toaletach publicznych

Nowoczesne rozwiązania, takie jak bezdotykowe dozowniki do mycia rąk, suszarki z gorącym powietrzem czy automatyczne systemy do usuwania nieczystości i spłukiwania pisuarów i toalet, pozwalają zachować odpowiedni poziom higieny otoczenia. Szczególnie ważne są dyspensery do dezynfekcji i mycia rąk, które nie wymagają dotykania dozownika brudnymi dłońmi i ograniczają przestrzeń wspólnego kontaktu. Świetną inwestycją w toaletach publicznych jest również bezdotykowa i czasowa bateria łazienkowa, która pozwala zaoszczędzić na kosztach związanych ze zużyciem wody.  

Zdjęcie główne: pexels.com/Vilnis Husko

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Trendy w funkcjonalnych dekoracjach zewnętrznych: Jak podkreślić charakter Twojego domu
Trendy w funkcjonalnych dekoracjach zewnętrznych: Jak podkreślić charakter Twojego domu
W tym artykule przedstawimy najnowsze trendy w tej dziedzinie i podpowiemy, jak wykorzystać funkcjonalne dekoracje.
Kto ma prawo odciąć media?
Kto ma prawo odciąć media?
Czy odcinając media, wspólnota mieszkaniowa lub właściciel mieszkania działa zgodnie z prawem? Sprawdź.
Oświetlenie salonu z aneksem kuchennym – inspiracje
Oświetlenie salonu z aneksem kuchennym – inspiracje
Urządzasz salon z aneksem kuchennym? Zastanawiasz się, jakie oświetlenie wybrać? Sprawdź nasze propozycje!
Ostatnie wpisy