Bony mieszkaniowe wstrzymają popyt na nieruchomości?
Budowa i remont

Bony mieszkaniowe wstrzymają popyt na nieruchomości?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ostatnio w naszym kraju jest bardzo głośno w sprawie Nowego Ładu, który zamierza wprowadzić Rząd i który ma pomóc naszej gospodarce podnieść się z kryzysu spowodowanego między innymi pandemią. Jednym z pomysłów jest wprowadzenie bonów mieszkaniowych i gwarancji wkładu własnego. Co to oznacza dla rynku nieruchomości i jak na niego wpłynie?

Bony mieszkaniowe a popyt?

Zapowiadane wsparcie dla osób chcących kupić mieszkanie może sprawić, że część osób wstrzyma się z decyzją o zakupie swojego wymarzonego „m” do czasu uchwalenia zmian, a więc do mniej więcej 2023 roku. Może to niestety doprowadzić do drastycznych podwyżek cen mieszkań, które w ostatnim czasie szybują zawrotnie w górę. Kupujący będą również w trakcie brania kredytu zwolnieni z wkładu własnego, co zwłaszcza młodym ludziom umożliwi kupno mieszkań. Niestety brak szczegółowych wiadomości sprawia, że deweloperom trudno przygotować się do nowej rzeczywistości i wymogów, które będą obowiązywać. Może to skutkować zmniejszoną podażą nieruchomości na rynku przez około pierwsze dwa lata nowych zasad.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Remont łazienki – jak zaplanować i wykonać zmiany w swojej łazience?
Remont łazienki – jak zaplanować i wykonać zmiany w swojej łazience?
Łazienka to pomieszczenie, w którym spędzamy wiele czasu każdego dnia. Dlatego warto zadbać o to, by była nie tylko funkcjonalna, ale też estetyczna. W tym artykule przedstawimy, jak zaplanować i wykonać remont łazienki, by spełniała nasze oczekiwania.
Co zrobić, aby z domu nie uciekało ciepło?
Co zrobić, aby z domu nie uciekało ciepło?
Ciepło uciekające z wnętrza generuje wyższe koszty ogrzewania. Przeczytaj, jak możesz ograniczyć utratę ciepła z budynku i poprawić swój komfort w czasie zimy.
Przygotuj swój ogród na lato! Praktyczne porady!
Przygotuj swój ogród na lato! Praktyczne porady!
W tym artykule omówimy, jak poprawnie przygotować glebę i pielęgnować trawę, aby stworzyć fantastyczny, zielony ogród, który będzie cieszył oko przez długi czas.
Ostatnie wpisy