Co ma wpływ na bezpieczeństwo w zakładzie przemysłowym?
Inne

Co ma wpływ na bezpieczeństwo w zakładzie przemysłowym?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Różnego rodzaju wypadki przy pracy mają miejsce w każdym sektorze gospodarki, szczególnie narażony jest na nie sektor przetwórstwa przemysłowego. Przeczytaj, jakie działania pozwolą Ci zwiększyć komfort i bezpieczeństwo pracowników w zakładzie przemysłowym. 

Odbojnice przemysłowe

Odboje przemysłowe, zwane również odbojnicami, wykorzystuje się w zakładach i halach magazynowych w celu ochrony elewacji ścian, regałów, słupów, maszyn i urządzeń przed uszkodzeniami mechanicznymi, które mogłyby zostać spowodowane przez pojazd w trakcie parkowania lub manewrowania. Systemy barier i odbojnic zwiększają bezpieczeństwo pracowników w zakładach przemysłowych, są widoczne z daleka, a także redukują koszty eksploatacji posadzek. Obecnie odbojnice montuje się również na parkingach, placach budowy, rampach czy podjazdach. Pozwalają one znacząco obniżyć koszty ewentualnej naprawy elewacji w razie wypadku. Warto wyposażyć zakład przemysłowy w odbojnice, które mają określoną specyfikację wytrzymałości i są przeznaczone do stosowania na zewnątrz. Szeroki wybór różnych modeli odbojnic znajdziesz na stronie: https://odbojnice24.pl/.

Wysokiej jakości wiertła i frezy

Duży wpływ na bezpieczeństwo w zakładzie przemysłowym lub hali magazynowej ma przede wszystkim stosowanie materiałów wysokiej jakości, które są trwalsze od ich tańszych odpowiedników. Szeroki wybór profesjonalnych części przemysłowych znajdziesz pod adresem: luxaccesories.pl. Aby zachować bezpieczeństwo w zakładzie ważna jest regularna kontrola maszyn frezujących i narzędzi skrawających. Zgodnie z obowiązującymi przepisami frezarki muszą być kontrolowane przynajmniej raz w roku, najlepiej przez inżynierów mechaników i techników maszyn. Należy pamiętać o tym, że akredytowane organy kontrolne przeprowadzają kontrole frezarek.

Matryce i stemple do form wtryskowych produkowane na wymiar

Warto zaopatrzyć się także w profesjonalne stemple i matryce do form wtryskowych, które są projektowane w programie CAD/CAM, a następnie produkowane przy pomocy zaawansowanego parku maszynowego, co umożliwia uzyskanie precyzyjnego kształtu, wymiaru oraz wymaganych wgłębień w metalowych elementach. Dla bezpieczeństwa procesów przemysłowych stemple i matryce służące do form wtryskowych powinny być wykonywane od podstaw, co pozwala stworzyć idealnie dopasowany element do urządzeń, maszyn oraz innych konstrukcji wytwarzanych przez producentów. 

Fot.: Ümit Yıldırım/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowa ustawa deweloperska 2021 – ochrona konsumentów przede wszystkim
Nowa ustawa deweloperska 2021 – ochrona konsumentów przede wszystkim
Powstaje nowa ustawa deweloperska, która ma na celu chronić konsumentów. Sprawdź, co się zmieni.
Najbardziej imponujące rośliny zwisające
Najbardziej imponujące rośliny zwisające
Jeśli lubisz rośliny zwisające, to mamy dla Ciebie nie lada gratkę – zestawienie najbardziej imponujących roślin zwisających. Sprawdź, jakie kwiaty trafiły na naszą listę.
Wentylacja w łazience – wszystko, co musisz o niej wiedzieć
Wentylacja w łazience – wszystko, co musisz o niej wiedzieć
Łazienka jest pomieszczeniem, w którym panuje wysoka temperatura oraz wilgotność. By ściany były wolne od wilgoci, należy zadbać o odpowiednią wentylację.
Ostatnie wpisy