Co potrzebne jest w gospodarstwie rolnym?
Inne

Co potrzebne jest w gospodarstwie rolnym?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Prowadzenie gospodarstwa rolnego wiążę się z wieloma wyzwaniami i to niezależnie od pory roku. Jesień to doskonały moment na zrobienie porządków przed zimą, przejrzenie magazynów i uzupełnienie zapasów, a także upewnienie się, że zwierzęta otrzymują wszystko, czego im potrzeba. To również okres zbierania plonów i odpoczynku, o którym nie powinieneś zapominać.

Porządki i odświeżenie gospodarstwa

Okres powakacyjny jest doskonałym momentem na zrobienie jesiennych porządków. Uprzątnięcie pomieszczeń gospodarskich pomoże Ci przygotować się na zbiór i segregację plonów, a także będzie stanowić doskonały moment na przemyślenie renowacji. Być może część narzędzi, z których korzystasz w obrębie gospodarstwa, wymaga wymiany. Dobrym pomysłem będzie również przyjrzenie się ogrodzeniom i drewnianym elementom budynków. Jeśli wymagają odnowienia, koniecznie wykorzystaj do tego naturalne produkty, takie jak pokost lniany, który chroni drewno przed pękaniem i wysychaniem, a także zapewnia mu odporność na warunki atmosferyczne. Będzie doskonałym wyborem, jeśli potrzebujesz produktu do gruntowania drewna lub nasycania tynków przed malowaniem farbami. Warto się w niego wyposażyć na wypadek, gdybyś potrzebował zaimpregnować dowolne drewniane lub drewnopochodne elementy budynków.

Pasza dla zwierząt

Jesienią z pewnością zajmujesz się gromadzeniem zapasów na zimę. Zwierzęta hodowlane, o które musisz dbać, będą potrzebować odpowiedniej paszy, witamin i minerałów przez zimowe miesiące. W tym okresie nie będziesz w stanie wypasać ich na zewnątrz, dlatego tak istotne jest zadbanie o odpowiednie zabezpieczenie jeszcze jesienią. Dobrym pomysłem jest w tym przypadku zainwestowanie na przykład w wysłodki buraczane, które składają się z surowego białka, surowego włókna i cukru. Wysłodki zawierają odpowiednią gamę składników odżywczych dla koni i bydła hodowlanego i są polecane hodowcom tych zwierząt jako zimowa pasza uzupełniająca dla ich podopiecznych. Powstają podczas produkcji cukru z buraków cukrowych, a wysłodki niemelasowane są przez lekarzy weterynarii polecane dla zwierząt intensywnie pracujących lub zmagających się z alergiami czy zaburzeniami trawienia. Z tych powodów mogą okazać się idealne dla Twoich zwierząt, a z pewnością będą doskonałym uzupełnieniem diety w czasie zimy.

Zbieranie i przetwarzanie plonów 

Być może zajmujesz się nie tylko hodowlą zwierząt, ale również uprawą ziemi. W tym przypadku jesień to dla Ciebie czas ostatnich zbiorów, segregowania plonów i umieszczania ich w spichlerzach i magazynach. Jeżeli poza owocami i warzywami, zbierasz również zboże, trawę lub kukurydzę, niezbędną maszyną w Twoim gospodarstwie jest śrutownik do zboża. Dzięki temu urządzeniu możesz swobodnie rozdrabniać trawę i słomę, dzięki czemu szybko i efektywnie przygotujesz zimową paszę dla swoich zwierząt. Przy użyciu śrutownika możesz również rozdrabniać zboża – na przykład pszenicę, owies albo jęczmień – a także niektóre warzywa – między innymi buraki i ziemniaki.

Zdjęcie główne: pexels.com/Lukas Hartmann

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kabina prysznicowa do Twojej łazienki – jak wybrać idealną?
Kabina prysznicowa do Twojej łazienki – jak wybrać idealną?
:Wybór kabiny prysznicowej do łazienki może być trudnym zadaniem, zwłaszcza w obecnych czasach, gdy rynek oferuje szeroki wybór różnych modeli i opcji.
Jak Wybrać Lampę Kryształową do Salonu?
Jak Wybrać Lampę Kryształową do Salonu?
Poniżej przedstawiamy kilka kluczowych aspektów, które warto rozważyć podczas zakupu.
Projektantka Dorota Goldpoint otworzyła kawiarnię dedykowaną kobietom. Zobacz aranżację!
Projektantka Dorota Goldpoint otworzyła kawiarnię dedykowaną kobietom. Zobacz aranżację!
Urocza, kobieca i nowoczesna – taka właśnie jest nowa kawiarnia w Juracie, której właścicielką jest projektantka Dorota Goldpoint. Na otwarciu […]
Ostatnie wpisy