Narożnik welurowy – do jakich wnętrz pasuje?
SalonWnętrza

Narożnik welurowy – do jakich wnętrz pasuje?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Przyjemny w dotyku, odbijający światło i bardzo elegancki – mowa o welurze, który jako materiał na narożniku sprawdzi się we wnętrzach w stylu vintage, glamour, boho i nie tylko. Dowiedz się, z czym najlepiej go zestawić.

Komplet wypoczynkowy w salonie pełni bardzo ważną funkcję – jest nie tylko praktyczny i wygodny, ale też dekoracyjny. To element wyposażenia, który od razu zwraca na siebie uwagę. Niektórzy decydują się wyłącznie na małą sofę, inni dobierają do tego jeden lub dwa fotele. Są też wnętrza, w których idealnym rozwiązaniem jest właśnie narożnik.

Jeśli już zdecydujemy, jaki rodzaj mebli chcemy mieć w naszym domu, wówczas przychodzi czas na wybór materiału oraz koloru. Od pewnego czasu hitem dekoracyjnym jest welur. Trzeba jednak odpowiednio o niego dbać, odkurzać i nie wystawiać na długotrwałe bezpośrednie działanie promieni słonecznych ani używać silnych detergentów, wybielaczy oraz rozpuszczalników.

Wbrew pozorom welurowe meble i dodatki są całkiem uniwersalne. Prezentujemy, do jakich wnętrz pasuje welurowy narożnik.

Welur – czym charakteryzuje się ta tkanina?

Welur to tkanina kojarzona z luksusem oraz elegancją. Jest cieńszą odmianą aksamitu o bardzo krótkim, zwykle jedwabnym włosiu. To także rodzaj skóry przypominającej zamsz oraz odmiana flauszu. Welur jest miękki, puszysty i przyjemny w dotyku (choć niektórzy mają do niego pewną awersję). Do tego jeszcze ma głęboki połysk i świetnie odbija światło, rozświetlając przestrzeń wokół siebie.

Materiał ten jest bardzo często wykorzystywany nie tylko w odzieży i dodatkach, ale również w wystroju wnętrz. Pięknie prezentuje się choćby jako jeden akcent, na przykład poszewka na poduszkę, a już największe wrażenie zrobi cały narożnik wykonany z weluru. Ma on to do siebie, że od razu przykuwa wzrok i całkowicie odmienia z pozoru zwyczajne wnętrze. Trzeba przy tym pamiętać, by co jakiś czas delikatnie go rozczesywać. To niezbędne, jeśli chcemy uniknąć efektu „pisania” oraz gromadzenia się kurzu w jego włoskach.

W jakich wnętrzach sprawdzi się welurowy narożnik?

Tego typu mebel może sprawiać wrażenie trudnego w aranżacji. Nic bardziej mylnego. Bez wątpienia idealnie sprawdzi się zarówno we wnętrzach pałacowych, pełnych przepychu i blasku, jak i w przestrzeniach inspirowanych stylem vintage i glamour – wydobędzie ich niepowtarzalny charakter.

To jeszcze nie wszystko. Welurowy narożnik bez problemu podkreśli także klimat nowoczesnych i surowych pomieszczeń o industrialnym charakterze. Może też być dobrany na zasadzie kontrastu w loftach. Okazuje się, że im większa surowość wnętrza, tym większe wrażenie zrobi welurowe obicie.

Kanapa obita w welur nadaje przytulności i ciepła nawet najbardziej pustemu wnętrzu. Pięknie uzupełni ponadto aranżację utrzymaną w stylu nowoczesnym, skandynawskim i modern classic, gdzie królują minimalistyczne szare lub białe meble.

Bez wątpienia trzeba wspomnieć o jeszcze dwóch stylach, które zostaną świetnie zaprezentowane przez welurowy narożnik na środku salonu. Chodzi o delikatny styl boho oraz mocny – orientalny.

Welur lubi kolor

Na koniec pozostaje jeszcze kwestia kolorystyki tych mebli. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że welur jest wprost stworzony do różnych barw, szczególnie tych mocnych. Nijaka szarość zupełnie nie odnajdzie się tutaj.

Znajdziemy zatem welurowe narożniki w odcieniu zieleni butelkowej, intensywnej, szlachetnej, w odcieniach bordo, granatu, ciemnego żółtego, złota, ale także ciepłych błękitów czy różu.

Welurowy narożnik prezentuje się jeszcze bardziej elegancko i stylowo, gdy ma liczne zdobienia w postaci pikowania. Dobrze też, by jego kolor nawiązywał do głównego koloru obecnego w domu. Wówczas nie zdominuje on niepotrzebnie wnętrza, a będzie po prostu z nim ładnie współgrał.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wyspa kuchenna – funkcjonalność i wygoda
Wyspa kuchenna – funkcjonalność i wygoda
Wyspa kuchenna to element wyposażenia kuchni, który cieszy się coraz większą popularnością w projektach wnętrz. W jakim wnętrzu się sprawdzi?
Budowa domu w systemie gospodarczym – korzyści i wady
Budowa domu w systemie gospodarczym – korzyści i wady
Budowa domu to jedno z największych przedsięwzięć w życiu. Jednym z popularnych sposobów na oszczędność jest wybór systemu gospodarczego. W tym artykule omówimy zalety i wady budowy domu w systemie gospodarczym oraz podpowiemy, na co należy zwrócić uwagę przed podjęciem takiej decyzji.
Co zrobić, aby z domu nie uciekało ciepło?
Co zrobić, aby z domu nie uciekało ciepło?
Ciepło uciekające z wnętrza generuje wyższe koszty ogrzewania. Przeczytaj, jak możesz ograniczyć utratę ciepła z budynku i poprawić swój komfort w czasie zimy.
Ostatnie wpisy