Łóżka w stylu eco-friendly
Zrób to sam

Łóżka w stylu eco-friendly

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Z roku na rok wzrasta społeczna świadomość potrzeby ochrony środowiska. Styl eco- frendly szturmem podbił branżę wnętrzarską – jest to idealne rozwiązanie dla majsterkowiczów. Łóżka w stylu eco-friendly można wykonać samodzielnie z przedmiotów z recyklingu. 

O stylu eco-friendly słów kilka

Styl eco-friendly staje się coraz popularniejszy, ponieważ zwiększa świadomość ludzi w zakresie ochrony środowiska. Propaguje wybór naturalnych materiałów i zachęca do recyklingu. 

Meble w stylu eco-friendly powstają  najczęściej z przedmiotów o innym przeznaczeniu. Do stworzenia ciekawych mebli w tym stylu potrzeba tylko dobrego pomysłu oraz odrobiny chęci. 

Inspiracje łóżek w stylu eco-friendly

DIY łóżek w stylu eco-friendly

Coraz więcej osób ceni sobie możliwość posiadania mebli DIY. Współcześnie, gdy wszystko można dostać w sklepach od ręki, wiele osób chce mieć coś wyjątkowego i unikalnego, najlepiej własnego projektu. Łóżka w stylu eco-friendly można wykonać samodzielnie z rzeczy zalegających w domu. Rama takiego łóżka jest niepowtarzalna i w pełni dopasowana do wnętrza naszego mieszkania. 

Łóżko z palet

Palaty są najczęściej wybieranym materiałem na meble z recyklingu. Tworzone są z nich nie tylko łóżka, ale również kanapy czy regały. Cena takiego łóżka jest zależna od tego, czy paletę otrzymasz za darmo (dotyczy to tylko zwykłych palet), czy paleta zostanie zakupiona na skupie euro paleta. Takie łóżko najlepiej pasuje do wnętrz w stylu industrialnym i skandynawskim.

Meble z palet są jednym z gorętszych trendów we wnętrzarstwie. Zrobienie takiego łóżka jest banalnie proste, a jego kolor można bez problemu dopasować do wnętrza mieszkania. 

Łóżko z szafek i szuflad

Stare niskie szafki i szuflady można wykorzystać do zrobienia łóżka. Jeśli łóżko będzie robione z szuflad, to potrzebna jest dodatkowa rama, aby cała konstrukcja łóżka nie została zburzona podczas wysuwania szuflad (chyba że szuflady mają pełnić tylko funkcję ozdobną). Jeśli chcesz, aby w szufladach była możliwość przechowywania różnych rzeczy, to ich ilość powinna być parzysta – inaczej rama łóżka może stracić przyczepność.

Wykonując łóżko z szafek i szuflad, należy pamiętać, aby były równej wielkości. Warto na nie położyć płytę meblową, dzięki której łóżko będzie wygodniejsze.

Łóżko z rur

Surowe loftowe i industrialne wnętrza od kilku lat nie tracą na popularności. Łóżko do takiego wnętrza można zrobić z rur. Rama z rur metalowych lub połączonych np. z deskami, lub z dyktą meblową idealnie wpisuje się w trend eco-friendly. Dobrze zespawana stalowa rama może posłużyć przez wiele długich lat. 

Wiszące łóżko

Wiszące łóżko jest świetną propozycją dla odważnych osób. Takie łóżko kojarzy się z luksusem, którego można zaznać w drogich kurortach. Wykonywane jest najczęściej z palet podwieszanych na sznurkach. Przed wykonaniem takiego łóżka należy sprawdzić nośność stropu, czy wytrzyma taki ciężar.

Łóżko ze starej ramy

Jeśli chcesz, aby Twoje stare łóżko posłużyło Ci jest przez kilka lat, to wystarczy odpowiednio je odnowić. Można to zrobić w podobny sposób co schody i drzwi. Odnawianie takiego łóżka nie jest trudne, a może stać się początkiem pasji DIY.

Łóżka w stylu eco-friendly można wykonać z każdego materiału, nawet z plastiku. Własnoręcznie wykonane łóżko podkreśla styl wnętrza, w którym się znajduje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Modne kuchnie w 2021 roku – przegląd aranżacji
Modne kuchnie w 2021 roku – przegląd aranżacji
Modne kuchnie 2021 to przestrzenie, w których nacisk został położony na rozwiązania praktyczne i ułatwiające utrzymanie czystości. Sprawdź jakie materiały i kolory będą dominować!
Gres lappato – czym jest i gdzie się sprawdzi?
Gres lappato – czym jest i gdzie się sprawdzi?
Płytki wykonane z gresu to gwarancja, że będą one trwałe i bardzo wytrzymałe. Jaki gres jest obecnie najmodniejszy? Jak go kleić? Sprawdź!
Obrazy jako dekoracja domu
Obrazy jako dekoracja domu
Obrazy znacząco zwiększają walory estetyczne każdego wnętrza, w którym się znajdą. Dowiedz się więc, jak wybrać sztukę do swojego domu oraz gdzie szukać interesujących Cię obrazów.
Ostatnie wpisy