W co wyposażyć gospodarstwo rolne?
Inne

W co wyposażyć gospodarstwo rolne?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Rolnictwo wiąże się z ciężką pracą i wieloma trudnościami. Wiele lat temu była to przede wszystkim praca ręczna i fizyczna. Teraz na szczęście gospodarstwa coraz częściej korzystają z nowoczesnych technologii, które ułatwiają hodowlę zwierząt i uprawę roli. Rozwiązania automatyczne oraz maszyny rolnicze przyspieszają i ułatwiają pracę, jeśli są wykorzystywane w odpowiedni i przemyślany sposób. Podpowiadamy, jakie wyposażenie warto wprowadzić na gospodarstwo.  

Walka ze szkodnikami  

Szczury i myszy są wspaniałymi zwierzętami domowymi, jednak dzikie gryzonie to zmira gospodarzy i szkodniki w przemyśle rolniczym. Przenoszą mnóstwo niebezpiecznych dla ludzi i zwierząt chorób, między innymi histoplazmozę, wściekliznę, tyfus plamisty czy gorączkę krwotoczną. Obecność samych szczurów, a nawet tylko ich odchodów, stanowi zagrożenie dla zdrowia, ale również sprawia, że zebrane plony nie nadają się do sprzedaży. Środki do deratyzacji działają dwojako – mogą być to trutki, osłabiające naczynia krwionośne i ściany narządów gryzoni, co powoduje u nich krwotoki wewnętrzne, a w konsekwencji śmierć lub środki odstraszające. Po skutecznym pozbyciu się szkodliwych gryzoni z gospodarstwa, konieczne jest usunięcie pozostałości po ich obecności w postaci ciał oraz odchodów i dezynfekcja całego obiektu.   

Urządzenia ułatwiające oporządzanie bydła  

Hodowla zwierząt w rolnictwie to bardzo ciężka i wymagająca praca. W małym gospodarstwie można ręcznie oporządzić kilka krów, jednak w dużej hodowli, gdzie zwierząt jest kilkadziesiąt, jest to praktycznie niewykonalne. W takiej sytuacji z pewnością przydadzą się automatyczne dojarki, które pozwolą w krótkim czasie wydoić wiele krów i szybko przynieść im ulgę. Mleko z urządzenia może być transportowane bezpośrednio do zbiorników, które później można z łatwością opróżnić i zebrać mleko na sprzedaż lub do dalszej obróbki. Regularne i dokładne dojenie krów jest niezwykle ważne, ponieważ im więcej i im lepiej dojona jest krowa, tym więcej mleka daje. 

Wypasanie bydła jest bardzo ważne dla ich komfortu psychicznego oraz zdrowia, ponieważ świeże trawy i zioła z łąki są doskonałym uzupełnieniem diety. Pastuch elektryczny bardzo ułatwia wypasanie, ponieważ samo urządzenie potrafi utrzymać całe stado w ryzach i człowiek nie jest potrzebny, by cały czas doglądać zwierząt.   

Pomoc przy żniwach  

Po żniwach konieczne jest zebranie słomy i siana z pól. Skoszone trawy lub zboża formowane są w bele, które tradycyjnie zawiązywane były sznurkiem. Ta metoda stosowana jest do teraz, bywa ona zawodna i niezbyt ekonomiczna. Sznurek plącze się i nie jest w stanie dokładnie zebrać słomy w odpowiedni kształt. Dużo lepszym rozwiązaniem są siatki rolnicze, które tworzą gładszą powierzchnię i bardziej równomierny kształt beli. Dodatkowo taka siatka jest o wiele bardziej trwała i wydajna. Nowoczesne i stworzone z myślą o rolnictwie rozwiązania pozwalają zoptymalizować pracę i maksymalizują, jaki przynosi gospodarstwo. 

Fot. Randy Fath/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ogrzewanie nadmuchowe – zalety i wady takiego rozwiązania
Ogrzewanie nadmuchowe – zalety i wady takiego rozwiązania
Nie podoba Ci się wygląd grzejników? Chcesz ich uniknąć w swoim domu. Rozwiązaniem ogrzewanie nadmuchowe.
Darowizna nieruchomości obciążonej hipoteką
Darowizna nieruchomości obciążonej hipoteką
Przepisanie komuś bliskiemu cudownego domu lub mieszkania może być świetnym prezentem albo dość sporym rozczarowaniem.
Czy minimalistyczne wnętrze wpływa na nasze samopoczucie?
Czy minimalistyczne wnętrze wpływa na nasze samopoczucie?
Odkryj, jak minimalistyczne wnętrza wpływają na nasze samopoczucie, emocje i produktywność. Czy simplistyczne podejście do designu pomaga nam lepiej funkcjonować?
Ostatnie wpisy