Jak wybrać obraz do salonu?
SalonWnętrza

Jak wybrać obraz do salonu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Salon jest pomieszczeniem, które służy wszystkim domownikom, ale również gościom odwiedzającym gospodarzy. Dlatego też zazwyczaj ma charakter reprezentatywny, co przekłada się na troskę właścicieli mieszkania lub domu o wystrój tego pomieszczenia w pierwszej kolejności. Mowa tutaj również o elementach dekoracyjnych, w tym obrazach, które mogą diametralnie zmieniać klimat wnętrza, a także optycznie powiększać jego przestrzeń. Czym się kierować przy wyborze takiej dekoracji i jak wybrać tę, która najbardziej przypadnie do gustu osobistym upodobaniom i preferencjom?

Styl i aranżacja salonu

W zależności od tego, jak urządzone jest to pomieszczenie, jaki jest jego metraż oraz już znajdujące się w nim elementy dekoracyjne, obraz, który zagości w salonie, może przybrać najbardziej zróżnicowaną formę.

W przypadku wnętrza urządzonego w stylu nowoczesnym warto postawić na obrazy pięcioczęściowe z abstrakcyjnym, wielobarwnym motywem, który dodatkowo ożywi klimat salonu i będzie skutecznie przykuwać wzrok. Z kolei pokoje, w których panuje stonowana, klasyczna, tradycyjna stylistyka, można udekorować obrazem marynistycznym, z martwą naturą, reprodukcją znanego dzieła, czy urokliwym pejzażem.

Można ponadto rozważyć zakup obrazu, który nie przedstawia stricte malarskiego motywu, ale grafikę, fotografię, kolaż, czy połączenie elementów graficznych z tekstowymi.

Co ważne, obrazów drukowanych na kanwie nie trzeba oprawiać w ramę, co zapewni wrażenie lekkości i świeżości w aranżacjach skupionych na dekorowaniu, ale bez zbędnego przepychu.

Obrazy wieloczęściowe — idealny sposób na udekorowanie salonu

Dlaczego pentaptyki cieszą się tak dużą i wciąż rosnącą popularnością? Przede wszystkim ze względu na ich nowoczesny i nieoczywisty charakter — poszczególne części składowe mogą mieć różne rozmiary, co jest świetnym sposobem na przełamanie aranżacyjnej nudy i nieco mdłej harmonii. 

Są rewelacyjną propozycją do salonów, gdyż w tym — zazwyczaj największym pomieszczeniu stają się dominującą ozdobą podnoszącą prestiż i walory estetyczne wnętrza. Co więcej, mimo iż składają się z kilku części, wciąż pozostają spójne pod względem motywu i kolorystyki, dlatego powieszone w salonie nadają mu oczywistej i niewymuszonej elegancji.

Montaż obrazów

Przy wyborze obrazu do salonu należy również kierować się prostotą jego montażu. Ten wyposażony w ramę będzie cięższy, dlatego będzie potrzebował mocowania w postaci solidnych wkrętów lub gwoździ. Z kolei obrazy nieoprawione charakteryzują się lżejszą konstrukcją, dlatego często do ich powieszenia wykorzystuje się specjalne taśmy, które nie wymagają wykonywania otworów w ścianie.

Grafika: freepik.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Trendy we wnętrzach 2021 – jakie są prognozy?
Trendy we wnętrzach 2021 – jakie są prognozy?
Jakie trendy we wnętrzach będą górować w 2021? Sprawdź, jakie aranżacje będą dominować!
Elegancja i praktyczność – dlaczego narożniki z funkcją spania podbijają rynek
Elegancja i praktyczność – dlaczego narożniki z funkcją spania podbijają rynek
Jak wpisują się w różne style aranżacji? W artykule będziemy sprawdzać, jak meble tego typu mogą odmienić każde pomieszczenie.
Aranżacja salonu w ciemnych kolorach – najnowsze trendy
Aranżacja salonu w ciemnych kolorach – najnowsze trendy
Zobacz inspirujące aranżacje salonu, w których wykorzystano ciemne, głębokie kolory, aby stworzyć we wnętrzu atmosferę wyjątkowej elegancji z nutą awangardy. Prezentujemy najnowsze trendy!
Ostatnie wpisy