Przechowywanie eleganckich ubrań – jak zadbać o ich kondycję?
SypialniaWnętrza

Przechowywanie eleganckich ubrań – jak zadbać o ich kondycję?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Eleganckie ubrania wykonane z ekskluzywnych tkanin wymagają specjalnego traktowania. Jeśli chcesz, żeby twoja markowa koszula lub wieczorowa sukienka się nie pogniotły i nie uległy zniszczeniu, to musisz je odpowiednio przechowywać. Delikatne materiały trzeba chronić nie tylko przed kurzem i brudem, ale także przed słońcem i molami. A jak prawidłowo schować eleganckie ubrania do szafy?

Przechowywanie eleganckich ubrań – podstawowe zasady

Eleganckie ubrania najlepiej przechowywać na wieszakach w odpowiednich odstępach, aby poszczególne egzemplarze nie stykały się ze sobą. Jeśli nie masz takiej możliwości i chcesz włożyć cienką tkaninę do szuflady, to pamiętaj, by nie kłaść na niej ciężkich ubrań. Pod wpływem ciężaru delikatny materiał może się mocno odkształcić i wówczas po wyciągnięciu z szuflady trzeba go będzie ponownie rozprasować. Ekskluzywną odzież warto zabezpieczyć specjalną folią lub dodatkową warstwą materiału. Zamykane worki na ubrania to świetny pomysł, by bezpiecznie powiesić w szafie garnitur, kostium lub jedwabną bluzkę. Do jednego worka włóż tylko jedną rzecz, a do tego celu użyj dużego wieszaka o zaokrąglonych krawędziach. W ten sposób skutecznie ochronisz tkaninę przed zabrudzeniem i pognieceniem.

Jak poprawnie przechowywać eleganckie ubrania w szafie?

Planując zakup eleganckiego ubrania, warto się wcześniej zastanowić, gdzie będzie przechowywane. Dlatego zadbaj o to, aby w twojej szafie znalazło się miejsce na nową rzecz i upewnij się, że masz odpowiednią ilość wolnych wieszaków. Jeśli nie chcesz, żeby ekskluzywne ubranie uległo zniszczeniu, to koniecznie zaopatrz się w:

  • preparat na mole ubraniowe,
  • odświeżacz do szafy,
  • pochłaniacz wilgoci,
  • pokrowce na ubrania,
  • dopasowane wieszaki.

Posiadanie dopasowanych wieszaków jest bardzo ważne. Na rynku znajdziesz modele o różnych kształtach przystosowane do przechowywania marynarek, spodni, bielizny, apaszek, pasków i krawatów. W szafie świetnie się sprawdzą także organizery, w których wygodnie poukładasz majtki, biustonosze, czapki i szaliki.

Prawidłowa pielęgnacja eleganckich ubrań

Jeśli chcesz, żeby twoje eleganckie ubrania, były zawsze piękne i gotowe do założenia, to musisz je właściwie pielęgnować. Przed włożeniem odzieży do szafy, trzeba ją wyprać ręcznie lub w pralce, wybierając program do delikatnych tkanin. Następnie ubranie należy dokładnie wysuszyć i wyprasować przy użyciu żelazka parowego, które nie zniszczy aksamitnych materiałów. Niektóre tkaniny trzeba również zaimpregnować przy użyciu specjalnych preparatów ochronnych. Tak przygotowane ubranie włóż do pokrowca i powieś w szafie. Gdy je ponownie wyciągniesz, będzie idealnie gładkie, czyste i pachnące.

Eleganckie ubrania są bardzo drogie, dlatego warto wyjątkowo o nie dbać. W tym celu regularnie sprzątaj szafę i sprawdzaj kondycję swoich ubrań. Prawidłowo przechowywana odzież doskonale ci posłuży przez wiele lat. Jeśli zastosujesz dobrej jakości pokrowce i bezpieczne środki ochronne, to z łatwością uchronisz delikatne tkaniny przed zniszczeniem.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wiejskie dekoracje do salonu – must have
Wiejskie dekoracje do salonu – must have
Lubisz rustykalny styl i przytulne sielskie wnętrza? Koniecznie sprawdź, co jest największym hitem tego roku wśród dekoracji do salonu!
Jak monitorować zużycie wody?
Jak monitorować zużycie wody?
Chcesz monitorować zużycie wody u siebie w domu? Przeczytaj, jak to zrobić.
Jaki smartfon z dobrym aparatem będzie idealny na początek przygody z fotografią?
Jaki smartfon z dobrym aparatem będzie idealny na początek przygody z fotografią?
Czy wiesz, jaki smartfon z dobrym aparatem warto kupić na początek?
Ostatnie wpisy