Miejsce do pracy zdalnej w domu – jak je urządzić?
BiuroWnętrza

Miejsce do pracy zdalnej w domu – jak je urządzić?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Po okresie pandemicznym okazało się, że wiele osób zdecydowanie woli pracować z domu. Home office okazał się być rozwiązaniem wygodniejszym i korzystniejszym zwłaszcza z powodu oszczędności czas i pieniędzy na dojazdy do biura. Warto jednak pamiętać, że jeśli zdecydujesz się na pracę zdalną, musisz wydzielić w domu miejsce na swoje mini biuro, a następnie odpowiednio je wyposażyć. Jak to zrobić?

Przygotuj swoje stanowisko pracy

Urządzanie miejsca do pracy zdalnej w domu warto zacząć od zaaranżowania stanowiska pracy. Najważniejsze jest tutaj z pewnością odpowiednie biurko. Jeśli zależy Ci na maksymalnym komforcie pracy, to najlepszą propozycją będą biurka z elektryczną regulacją wysokości. Takie biurko ergonomiczne do biura domowego jest nie tylko najwygodniejszym rozwiązaniem, ale także najzdrowszym. Każdy z nas wie, że praca siedząca nie wpływa dobrze na nasz kręgosłup oraz ogólną kondycję. Biurka do domu z regulacją wysokości pozwalają zaś na wykonywanie swojej pracy w różnych pozycjach – zarówno na siedząco jak i na stojąco. Możesz mieć pewność, że Twoje plecy podziękują Ci za takie rozwiązanie.

Innym ważnym elementem stanowiska pracy jest bez wątpienia krzesło. Również ono powinno mieć ergonomiczny charakter, który zadba o nasze zdrowie. Takie krzesło powinno zapewnić naturalne kąty ciała i niewymuszoną pozycję, a także wygodne ułożenie głowy. Tego typu meble powinny być również wyposażone w kółka, które zwiększają mobilność.

Elektronika do pracy zdalnej

Nieodłącznym elementem pracy zdalnej jest oczywiście elektronika. Jeśli chcesz pracować z domu, to musisz zaopatrzyć się w sprzęt, który Ci to umożliwi. Najważniejszy jest z pewnością laptop. Jest on znacznie lepszym rozwiązaniem niż komputer, ponieważ możesz w wygodny sposób zabrać go ze sobą, gdzie tylko chcesz – na przykład, kiedy zdecydujesz się pracować na balkonie lub tarasie. Jak jednak wybrać laptopa do pracy zdalnej? Najważniejsze, aby wybrać taki model, który zapewni maksymalną wydajność.

Przydatne mogą okazać się także dobrej jakości słuchawki. Świetnie sprawdzą się zwłaszcza modele umożliwiające całkowite wyciszenie wszystkich bodźców z zewnątrz – docenisz to zwłaszcza wtedy, kiedy dzielisz przestrzeń home officową z innymi domownikami. Warto także wybrać o model z wbudowanym mikrofonem. Dzięki temu jakość dźwiękowa Twoich spotkań i calli będzie znacznie lepsza.

Fot.: Luke Peters/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kilka prostych sposobów na urządzenie kuchni
Kilka prostych sposobów na urządzenie kuchni
Zadbaj o to, aby Twoja kuchnia była nie tylko funkcjonalna, ale także piękna. Sprawdź kilka prostych sposobów na urządzenie tego pomieszczenia.
Tworzenie idealnej przestrzeni na tarasie z wykorzystaniem ścian przesuwnych
Tworzenie idealnej przestrzeni na tarasie z wykorzystaniem ścian przesuwnych
Odkryj, jak za pomocą ścian przesuwnych przekształcić zwykły taras w fantastyczną przestrzeń do relaksu i rozrywki. Dowiedz się, jak wykorzystanie takiego rozwiązania może przyczynić się do stworzenia idealnego miejsca na świeżym powietrzu.
Nowy obowiązek właścicieli domów od lipca – powiadom gminę, czym ogrzewasz
Nowy obowiązek właścicieli domów od lipca – powiadom gminę, czym ogrzewasz
Rusza Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków. Właściciele domów i mieszkań muszą dzielić się informacjami o ogrzewaniu. O co chodzi?
Ostatnie wpisy