Mural upamiętniający rocznicę powstania w getcie warszawskim
Trendy

Mural upamiętniający rocznicę powstania w getcie warszawskim

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Od 19 kwietnia do 2 maja na warszawskiej patelni oglądać możemy mural namalowany na rocznicę powstania w getcie warszawskim. Jest on elementem społeczno-edukacyjnej #akcjiŻonkile.

Dokładnie 19 kwietnia mija 78 lat od powstania w getcie warszawskim. Na tę rocznicę z inicjatywy Muzeum Polin powstał mural upamiętniający tamte wydarzenia. Malunek przedstawia portrety dziewięciu Żydówek, które walczyły w czasie zrywu w 1943 roku, są to: Tosia Altman, Niuta Tajtelbaum, Feigele Peltel, Mira Fuchrer, Dorka Goldkorn, Szoszana Kossower, Rachela Zylberberg, Rywka Pasamonik oraz Irka Gelblum. Szczegółowe biogramy kobiet znaleźć możemy na stronie Muzeum Polin.

Dzieło powstało dzięki projektantom: Annie Koźbiel-Walas i Adamowi Walasowi, Good Looking Studio oraz wolontariuszkom i wolontariuszom z Muzeum Polin. Ekspozycja muralu przy warszawskiej stacji Metro Centrum potrwa od 19 kwietnia do 2 maja, po tym terminie malunek może zostać przeniesiony na Muranów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Akcesoria dla graczy – inwestycja w komfort i jakość rozgrywki
Akcesoria dla graczy – inwestycja w komfort i jakość rozgrywki
Aby cieszyć się grą komputerową, niezbędne są nie tylko odpowiednie oprogramowanie i sprzęt, ale również akcesoria. Dobrej jakości akcesoria dla graczy wpływają na komfort i jakość rozgrywki, a także poprawiają ergonomię i zapobiegają dolegliwościom kręgosłupa i mięśni. W tym artykule omówimy najważniejsze akcesoria dla graczy oraz przedstawimy, dlaczego inwestycja w dobrej jakości akcesoria to inwestycja w komfort i jakość rozgrywki.
Poradnik, jak wybrać odpowiedni nawóz do twojego ogrodu?
Poradnik, jak wybrać odpowiedni nawóz do twojego ogrodu?
Odkryj jak dobrze dobrać nawóz do specyfiki twojego ogrodu. Poznaj rodzaje nawozów, ich zastosowanie i efekty - wszystko, aby twoje rośliny rosły zdrowe i bujne.
Meble, które wpasują się w kuchnię połączoną z jadalnią
Meble, które wpasują się w kuchnię połączoną z jadalnią
Urządzenie kuchni połączonej z jadalnią wydaje się być dla Ciebie dużym wyzwaniem? Wcale nie musi tak być! Podpowiadamy, jak urządzić takie wnętrze, jak rozplanować odpowiednio przestrzeń oraz jakie meble wybrać, aby kuchnio-jadalnia była efektowna i funkcjonalna.
Ostatnie wpisy