Mural upamiętniający rocznicę powstania w getcie warszawskim
Trendy

Mural upamiętniający rocznicę powstania w getcie warszawskim

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Od 19 kwietnia do 2 maja na warszawskiej patelni oglądać możemy mural namalowany na rocznicę powstania w getcie warszawskim. Jest on elementem społeczno-edukacyjnej #akcjiŻonkile.

Dokładnie 19 kwietnia mija 78 lat od powstania w getcie warszawskim. Na tę rocznicę z inicjatywy Muzeum Polin powstał mural upamiętniający tamte wydarzenia. Malunek przedstawia portrety dziewięciu Żydówek, które walczyły w czasie zrywu w 1943 roku, są to: Tosia Altman, Niuta Tajtelbaum, Feigele Peltel, Mira Fuchrer, Dorka Goldkorn, Szoszana Kossower, Rachela Zylberberg, Rywka Pasamonik oraz Irka Gelblum. Szczegółowe biogramy kobiet znaleźć możemy na stronie Muzeum Polin.

Dzieło powstało dzięki projektantom: Annie Koźbiel-Walas i Adamowi Walasowi, Good Looking Studio oraz wolontariuszkom i wolontariuszom z Muzeum Polin. Ekspozycja muralu przy warszawskiej stacji Metro Centrum potrwa od 19 kwietnia do 2 maja, po tym terminie malunek może zostać przeniesiony na Muranów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co możesz robić zimą w ogrodzie?
Co możesz robić zimą w ogrodzie?
Lubisz pracować w przydomowym ogródku? Zastanawiasz się, co możesz robić w nim zimą? Sprawdź nasze propozycje!
Budujesz dom? Tego lepiej nie rób sam!
Budujesz dom? Tego lepiej nie rób sam!
Budowa domu wiąże się z ogromną inwestycją. Zobacz, co warto oddelegować specjalistom, jeśli chcesz za to zabrać się samodzielnie.
Jak prawidłowo segregować odpady – praktyczne porady
Jak prawidłowo segregować odpady – praktyczne porady
Dowiedz się, jak skutecznie i zgodnie z zasadami segregować odpady domowe. Znajdź praktyczne porady i dowiedz się, jakie korzyści przynosi prawidłowa segregacja śmieci.
Ostatnie wpisy