Czym jest condohotel?
Trendy

Czym jest condohotel?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Popularność condohoteli na polskim rynku nieustannie rośnie. Pierwsze takie inwestycje pojawiły się w latach 2005 – 2006. Czym jest condohotel i jak funkcjonuje? Dowiesz się w tym artykule.

Pierwsze condohotele powstały w Miami Beach w USA w latach 50-tych. Ich intensywny rozrost nastąpił z kolei w latach 80-tych. Condohotele w Polsce najpierw pojawiły się miejscowościach turystycznych w 2005 i 2006 roku. Kilka lat później zaczęto budować je w większych miastach, m.in. w Warszawie, Krakowie, we Wrocławiu i w Trójmieście. Obecnie zainteresowanie hotelami condo w Polsce stale wzrasta.

Photo by: Dimitriy Alaev, from: Unsplash

Czym jest i jak funkcjonuje condohotel?

Condohotel to inwestycja dewelopersko-hotelarska, która łączy w sobie jednostki mieszkalne oraz pokoje i usługi hotelowe. To obiekty 4-5 gwiazdkowe, z wyposażeniem wysokiej jakości, dysponujące recepcją, restauracjami, basenem, strefą SPA oraz salami bankietowymi i konferencyjnymi. Od typowego hotelu condohotel różni się sposobem finansowania inwestycji oraz formą własności poszczególnych apartamentów.

Condohotel buduje deweloper, po czym sprzedaje poszczególne jednostki mieszkalne bądź hotelowe firmom, przedsiębiorcom oraz osobom prywatnym. Właścicielem danego apartamentu staje się więc inwestor, przy czym całość obiektu zarządzana jest przez wyspecjalizowaną firmę, tzw. operatora. Od strony formalnej, to operator jest stroną wynajmującą pokoje, czy apartamenty od właścicieli danych jednostek. To inwestycja korzystna zwłaszcza dla tych, którzy nie mają czasu na samodzielne poszukiwanie najemców, utrzymywaniem jednostki mieszkalnej, czy przeprowadzanie remontów.

Condohotele w Polsce

W naszym kraju mamy już wiele tego rodzjau inwestycji, a w najbliższych latach przewiduje się powstanie około 2,5 tys. nowych jednostek mieszkalnych i hotelowych w obiektach condo. Oto kilka przykładowych condohoteli w Polsce:

1. Condohotele w Warszawie:

 • Mercure
 • Wola Invest
 • Wola Kwadrat

2. Condohotele w Gdańsku

 • Apartamenty Nowa Motława
 • Hotel No 1

3. Condohotele w Zakopanem

 • Nowosalowy Dwór
 • Szklane Domy

4. Condohotele w Kołobrzegu

 • Aquarius
 • Diune
 • Marine
 • Sand
 • Seaside Park

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Oświetlenie – kluczowy element w aranżacji każdego domu!
Oświetlenie – kluczowy element w aranżacji każdego domu!
Poznaj sekret dobrze urządzonych wnętrz. Dobieraj oświetlenie do indywidualnego przeznaczenia danego pomieszczenia i twórz zapierające dech w piersiach aranżacje.
Jak wybrać niezawodny odpływ do łazienki w stylu minimalistycznym?
Jak wybrać niezawodny odpływ do łazienki w stylu minimalistycznym?
Odkryj sekrety wyboru idealnego odpływu do łazienki uwzględniając funkcjonalność, estetykę i zgodność ze stylem minimalistycznym.
Beton architektoniczny w salonie – dlaczego warto go mieć?
Beton architektoniczny w salonie – dlaczego warto go mieć?
Poznaj zalety wykorzystania betonu architektonicznego we wnętrzach.
Ostatnie wpisy