Czym jest condohotel?
Trendy

Czym jest condohotel?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Popularność condohoteli na polskim rynku nieustannie rośnie. Pierwsze takie inwestycje pojawiły się w latach 2005 – 2006. Czym jest condohotel i jak funkcjonuje? Dowiesz się w tym artykule.

Pierwsze condohotele powstały w Miami Beach w USA w latach 50-tych. Ich intensywny rozrost nastąpił z kolei w latach 80-tych. Condohotele w Polsce najpierw pojawiły się miejscowościach turystycznych w 2005 i 2006 roku. Kilka lat później zaczęto budować je w większych miastach, m.in. w Warszawie, Krakowie, we Wrocławiu i w Trójmieście. Obecnie zainteresowanie hotelami condo w Polsce stale wzrasta.

Photo by: Dimitriy Alaev, from: Unsplash

Czym jest i jak funkcjonuje condohotel?

Condohotel to inwestycja dewelopersko-hotelarska, która łączy w sobie jednostki mieszkalne oraz pokoje i usługi hotelowe. To obiekty 4-5 gwiazdkowe, z wyposażeniem wysokiej jakości, dysponujące recepcją, restauracjami, basenem, strefą SPA oraz salami bankietowymi i konferencyjnymi. Od typowego hotelu condohotel różni się sposobem finansowania inwestycji oraz formą własności poszczególnych apartamentów.

Condohotel buduje deweloper, po czym sprzedaje poszczególne jednostki mieszkalne bądź hotelowe firmom, przedsiębiorcom oraz osobom prywatnym. Właścicielem danego apartamentu staje się więc inwestor, przy czym całość obiektu zarządzana jest przez wyspecjalizowaną firmę, tzw. operatora. Od strony formalnej, to operator jest stroną wynajmującą pokoje, czy apartamenty od właścicieli danych jednostek. To inwestycja korzystna zwłaszcza dla tych, którzy nie mają czasu na samodzielne poszukiwanie najemców, utrzymywaniem jednostki mieszkalnej, czy przeprowadzanie remontów.

Condohotele w Polsce

W naszym kraju mamy już wiele tego rodzjau inwestycji, a w najbliższych latach przewiduje się powstanie około 2,5 tys. nowych jednostek mieszkalnych i hotelowych w obiektach condo. Oto kilka przykładowych condohoteli w Polsce:

1. Condohotele w Warszawie:

 • Mercure
 • Wola Invest
 • Wola Kwadrat

2. Condohotele w Gdańsku

 • Apartamenty Nowa Motława
 • Hotel No 1

3. Condohotele w Zakopanem

 • Nowosalowy Dwór
 • Szklane Domy

4. Condohotele w Kołobrzegu

 • Aquarius
 • Diune
 • Marine
 • Sand
 • Seaside Park

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Tapeta w kuchni? Czemu nie! Jaką wybrać?
Tapeta w kuchni? Czemu nie! Jaką wybrać?
Chcesz wprowadzić do swojej kuchni odrobinę niecodzienności i koloru przy pomocy tapety? Sprawdź z nami, która sprawdzi się w tym celu najlepiej!
Baterie umywalkowe do łazienki – na co należy zwrócić uwagę przed zakupem?
Baterie umywalkowe do łazienki – na co należy zwrócić uwagę przed zakupem?
Baterie umywalkowe są nieodzownym elementem każdej łazienki, a wybór odpowiedniej baterii ma ogromne znaczenie dla funkcjonalności i wyglądu tego pomieszczenia.
Ścierniwo Premium Garnet – gdzie może być wykorzystywane?
Ścierniwo Premium Garnet – gdzie może być wykorzystywane?
Ścierniwo Premium Garnet jest wszechstronnym materiałem, który może być wykorzystywany w wielu dziedzinach przemysłu i renowacji.
Ostatnie wpisy