Weganizm coraz popularniejszy, ale trudno nam zrezygnować z sera i mięsa
Trendy

Weganizm coraz popularniejszy, ale trudno nam zrezygnować z sera i mięsa

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Weganizm zyskuje coraz więcej zwolenników. Już co drugi Polak uważa, że stosowanie diety roślinnej jest znacznie łatwiejsze teraz, niż 5 lat temu. Raport przeprowadzony przez Pyszne.pl pokazuje, jakie wegańskie potrawy Polacy lubią najbardziej oraz co w diecie roślinnej uchodzi za największe wyzwanie.

Photo by: Bernadette Wurzinger, from: Pixabay 

Według danych raportu Pyszne.pl główne idee weganizmu są coraz lepiej znane Polakom, zaś najczęstszym powodem przejścia na dietę roślinną są względy zdrowotne – aż 73% wegan w Polsce wybrało ten styl żywienia ze względu na korzystny wpływ diety na zdrowie.

Ulubione roślinne potrawy Polaków

Raport pokazuje, że najchętniej sięgamy po roślinne wersje dań, które już dobrze znamy oraz dania kuchni polskiej w wersji vege, jak pierogi, czy kotlety. Ponad 80% osób lubi hummus, tofu i mleko na bazie roślin, a więcej niż 50% – zamienniki produktów mięsnych i nabiału.

Z czego najtrudniej zrezygnować Polakom?

Zdecydowana większość wskazuje, że z codziennej diety najtrudniej byłoby im wyłączyć ser, jogurt i mięso. Polacy chętniej sięgaliby po produkty roślinne także wówczas, gdyby oferowane były w niższych cenach. Ponad 44% osób natomiast do weganizmu mogłaby przekonać gotowa dobrze zbilansowana dieta.

Z których produktów zwierzęcych najtrudniej byłoby zrezygnować Polakom:

65%żółty ser
61%jogurt
60%mięso w potrawach
54%śmietana
50%majonez
42%pasztet mięsny

Veganuary 2021

Veganuary, czyli wegański styczeń, to inicjatywa mająca na celu promowanie weganizmu i zachęca do wypróbowania przez miesiąc diety roślinnej. W tegorocznej polskiej edycji chęć udziału zadeklarowało ponad pół miliona osób. W polskich mediach społecznościowych inicjatywę można śledzić pod hasłem #roślinnystyczeń

Źródło: Newseria.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać wyposażenie ogrodowe?
Jak wybrać wyposażenie ogrodowe?
Odkryj praktyczne wskazówki i porady, które pomogą Ci dokonać świadomego wyboru idealnego wyposażenia ogrodowego dopasowanego do Twojej przestrzeni.
Drewniane meble na taras – czy warto się na nie zdecydować?
Drewniane meble na taras – czy warto się na nie zdecydować?
Choć do sezonu wiosennej rekreacji na świeżym powietrzu wciąż nieco brakuje, warto już teraz zastanowić się nad tym, jakie wyposażenie wykorzystać w ogrodzie.
Jak oszczędzać na kosztach eksploatacji przydomowych oczyszczalni ścieków dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym?
Jak oszczędzać na kosztach eksploatacji przydomowych oczyszczalni ścieków dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym?
Odkryj nowoczesne rozwiązania technologiczne pomagające w znacznym oszczędzaniu kosztów eksploatacji przydomowych oczyszczalni ścieków. Przedstawiamy praktyczne porady, które pomogą Ci zredukować wydatki.
Ostatnie wpisy