Weganizm coraz popularniejszy, ale trudno nam zrezygnować z sera i mięsa
Trendy

Weganizm coraz popularniejszy, ale trudno nam zrezygnować z sera i mięsa

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Weganizm zyskuje coraz więcej zwolenników. Już co drugi Polak uważa, że stosowanie diety roślinnej jest znacznie łatwiejsze teraz, niż 5 lat temu. Raport przeprowadzony przez Pyszne.pl pokazuje, jakie wegańskie potrawy Polacy lubią najbardziej oraz co w diecie roślinnej uchodzi za największe wyzwanie.

Photo by: Bernadette Wurzinger, from: Pixabay 

Według danych raportu Pyszne.pl główne idee weganizmu są coraz lepiej znane Polakom, zaś najczęstszym powodem przejścia na dietę roślinną są względy zdrowotne – aż 73% wegan w Polsce wybrało ten styl żywienia ze względu na korzystny wpływ diety na zdrowie.

Ulubione roślinne potrawy Polaków

Raport pokazuje, że najchętniej sięgamy po roślinne wersje dań, które już dobrze znamy oraz dania kuchni polskiej w wersji vege, jak pierogi, czy kotlety. Ponad 80% osób lubi hummus, tofu i mleko na bazie roślin, a więcej niż 50% – zamienniki produktów mięsnych i nabiału.

Z czego najtrudniej zrezygnować Polakom?

Zdecydowana większość wskazuje, że z codziennej diety najtrudniej byłoby im wyłączyć ser, jogurt i mięso. Polacy chętniej sięgaliby po produkty roślinne także wówczas, gdyby oferowane były w niższych cenach. Ponad 44% osób natomiast do weganizmu mogłaby przekonać gotowa dobrze zbilansowana dieta.

Z których produktów zwierzęcych najtrudniej byłoby zrezygnować Polakom:

65%żółty ser
61%jogurt
60%mięso w potrawach
54%śmietana
50%majonez
42%pasztet mięsny

Veganuary 2021

Veganuary, czyli wegański styczeń, to inicjatywa mająca na celu promowanie weganizmu i zachęca do wypróbowania przez miesiąc diety roślinnej. W tegorocznej polskiej edycji chęć udziału zadeklarowało ponad pół miliona osób. W polskich mediach społecznościowych inicjatywę można śledzić pod hasłem #roślinnystyczeń

Źródło: Newseria.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
60 lat IKEA w Polsce – ruszyła wystawa w stylu vintage i Fiatem 126p w tle
60 lat IKEA w Polsce – ruszyła wystawa w stylu vintage i Fiatem 126p w tle
IKEA świętuje 60 lat w Polsce. Z tej okazji ruszyła wystawa w Warszawie - kolorowa, w stylu vintage i Fiatem 126p w tle.
Jak wybrać idealne drzwi do swojego mieszkania: poradnik dla kupujących
Jak wybrać idealne drzwi do swojego mieszkania: poradnik dla kupujących
Odkryj najważniejsze kryteria do rozważenia podczas wyboru idealnych drzwi do swojego mieszkania. Ten praktyczny poradnik pomoże Ci wybrać drzwi, które nie tylko będą ładne, ale także funkcjonalne i bezpieczne.
Jakie krzesła do kuchni wybrać?
Jakie krzesła do kuchni wybrać?
Krzesła kuchenne to ważny element wyposażenia. Odpowiednio dobrane krzesła będą nie tylko funkcjonalne, ale także będą stanowić element dekoracyjny, który wpłynie na styl i wygląd całej kuchni. Jakie krzesła wybrać?
Ostatnie wpisy