Weganizm coraz popularniejszy, ale trudno nam zrezygnować z sera i mięsa
Trendy

Weganizm coraz popularniejszy, ale trudno nam zrezygnować z sera i mięsa

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Weganizm zyskuje coraz więcej zwolenników. Już co drugi Polak uważa, że stosowanie diety roślinnej jest znacznie łatwiejsze teraz, niż 5 lat temu. Raport przeprowadzony przez Pyszne.pl pokazuje, jakie wegańskie potrawy Polacy lubią najbardziej oraz co w diecie roślinnej uchodzi za największe wyzwanie.

Photo by: Bernadette Wurzinger, from: Pixabay 

Według danych raportu Pyszne.pl główne idee weganizmu są coraz lepiej znane Polakom, zaś najczęstszym powodem przejścia na dietę roślinną są względy zdrowotne – aż 73% wegan w Polsce wybrało ten styl żywienia ze względu na korzystny wpływ diety na zdrowie.

Ulubione roślinne potrawy Polaków

Raport pokazuje, że najchętniej sięgamy po roślinne wersje dań, które już dobrze znamy oraz dania kuchni polskiej w wersji vege, jak pierogi, czy kotlety. Ponad 80% osób lubi hummus, tofu i mleko na bazie roślin, a więcej niż 50% – zamienniki produktów mięsnych i nabiału.

Z czego najtrudniej zrezygnować Polakom?

Zdecydowana większość wskazuje, że z codziennej diety najtrudniej byłoby im wyłączyć ser, jogurt i mięso. Polacy chętniej sięgaliby po produkty roślinne także wówczas, gdyby oferowane były w niższych cenach. Ponad 44% osób natomiast do weganizmu mogłaby przekonać gotowa dobrze zbilansowana dieta.

Z których produktów zwierzęcych najtrudniej byłoby zrezygnować Polakom:

65%żółty ser
61%jogurt
60%mięso w potrawach
54%śmietana
50%majonez
42%pasztet mięsny

Veganuary 2021

Veganuary, czyli wegański styczeń, to inicjatywa mająca na celu promowanie weganizmu i zachęca do wypróbowania przez miesiąc diety roślinnej. W tegorocznej polskiej edycji chęć udziału zadeklarowało ponad pół miliona osób. W polskich mediach społecznościowych inicjatywę można śledzić pod hasłem #roślinnystyczeń

Źródło: Newseria.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne płytki ceramiczne do twojego domu?
Jak wybrać idealne płytki ceramiczne do twojego domu?
Wybór idealnych płytek ceramicznych może być wyzwaniem. Artykuł pomoże Ci wybrać płytki, które będą komplementować wygląd Twojego domu, zgodnie z najnowszymi trendami, z uwzględnieniem Twojego stylu i budżetu.
Drugi kredyt hipoteczny – czy to możliwe?
Drugi kredyt hipoteczny – czy to możliwe?
Kredyt hipoteczny to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą kupić nieruchomość, ale nie mają wystarczająco dużych środków finansowych. Zaciągnięcie jednego zobowiązania często jest nie lada wyzwaniem, dlatego pojawia się pytanie, czy można dostać drugi kredyt hipoteczny.
Co powinno znaleźć się w zakładzie produkcyjnym?
Co powinno znaleźć się w zakładzie produkcyjnym?
Wyposażenie zakładów przemysłowych musi być nowoczesne i spełniać wysokie standardy jakości. Zobacz, jakie sprzęty powinny znaleźć się w przemysłowym zakładzie.
Ostatnie wpisy