Ogrzewaj rozsądnie, czyli jak możesz wpłynąć na zdrowie i środowisko
Trendy

Ogrzewaj rozsądnie, czyli jak możesz wpłynąć na zdrowie i środowisko

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wzrost emisji dwutlenku węgla, topniejące lodowce oraz ocieplenie klimatu przyczyniają się do niszczenia środowiska w którym żyjemy. Za wszystkie działania odpowiedzialny jest człowiek. Jakie działania należy podjąć aby pomóc sobie i środowisku? 

Każdy chce dobrze czuć się w swoim środowisku i cieszyć się dobrym samopoczuciem. Może to być trudne w przypadku zanieczyszczonego środowiska i niskiej świadomość ekologicznej. Wśród młodych ludzi zauważa się chęć życia zdrowiej przez co zaczynają zwracać uwagę na proekologiczne działania.

Ogrzewanie i zużycie prądu przyczynia się do emisji dwutlenku węgla.

W naszym kraju wciąż najczęściej używanymi materiałami grzewczymi jest węgiel i drewno. Są one stosowane ze względu na niską cenę, lecz wtedy nie tylko zatruwa się powietrze, a emituje się dwa razy więcej CO2 niż podczas spalania czystego gazu ziemnego.

Gaz ziemny pali się wygodniej, a w przypadku posiadania porządnego kotła, budynek jest dobrze ocieplony. Zauważyć będzie to można zwłaszcza przy zimowych rachunkach, które powinny być niższe.

Jeżeli mieszkasz w mieście, warto skorzystać z podłączenia do sieci ciepłowniczej. Ciepło z niej jest tańsze i bardziej ekologiczne niż z domowego kotła. W przypadku produkowania energii w elektrociepłowni kontrolowany jest proces spalania i stosowane są filtry przeciwpyłowe.  

Oszczędzanie prądu nie jest trudne. Wystarczy wprowadzić do codziennej rutyny kilka prostych czynności jak wyłączanie zbędnego oświetlenia, a na noc komputera i funkcji czuwania w telewizorze. W przypadku planowania wymiany sprzęt, zadbaj o to, żeby miał klasę energetyczną A+++.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak urządzić sypialnię – najlepsze pomysły na aranżację wnętrza
Jak urządzić sypialnię – najlepsze pomysły na aranżację wnętrza
Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, w którym spędzamy wiele czasu na odpoczynek i regenerację sił. Dlatego też warto zadbać o to, aby była ona wygodna, funkcjonalna i estetycznie urządzona. W tym artykule przedstawimy najlepsze pomysły na aranżację sypialni.
Traktorki ogrodowe vs. standardowe kosiarki: Które są bardziej skuteczne?
Traktorki ogrodowe vs. standardowe kosiarki: Które są bardziej skuteczne?
Traktorki ogrodowe czy standardowe kosiarki? Porównujemy efektywność i wygodę. Odkryj, które narzędzie będzie najlepsze dla Twojego trawnika!
Kiedy warto wybrać meble dębowe?
Kiedy warto wybrać meble dębowe?
Istnieje kilka kryteriów, które warto uwzględnić, zanim zdecyduje się na takie rozwiązanie. Poznaj je już dziś i dokonaj świadomego zakupu!
Ostatnie wpisy