Ogrzewaj rozsądnie, czyli jak możesz wpłynąć na zdrowie i środowisko
Trendy

Ogrzewaj rozsądnie, czyli jak możesz wpłynąć na zdrowie i środowisko

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wzrost emisji dwutlenku węgla, topniejące lodowce oraz ocieplenie klimatu przyczyniają się do niszczenia środowiska w którym żyjemy. Za wszystkie działania odpowiedzialny jest człowiek. Jakie działania należy podjąć aby pomóc sobie i środowisku? 

Każdy chce dobrze czuć się w swoim środowisku i cieszyć się dobrym samopoczuciem. Może to być trudne w przypadku zanieczyszczonego środowiska i niskiej świadomość ekologicznej. Wśród młodych ludzi zauważa się chęć życia zdrowiej przez co zaczynają zwracać uwagę na proekologiczne działania.

Ogrzewanie i zużycie prądu przyczynia się do emisji dwutlenku węgla.

W naszym kraju wciąż najczęściej używanymi materiałami grzewczymi jest węgiel i drewno. Są one stosowane ze względu na niską cenę, lecz wtedy nie tylko zatruwa się powietrze, a emituje się dwa razy więcej CO2 niż podczas spalania czystego gazu ziemnego.

Gaz ziemny pali się wygodniej, a w przypadku posiadania porządnego kotła, budynek jest dobrze ocieplony. Zauważyć będzie to można zwłaszcza przy zimowych rachunkach, które powinny być niższe.

Jeżeli mieszkasz w mieście, warto skorzystać z podłączenia do sieci ciepłowniczej. Ciepło z niej jest tańsze i bardziej ekologiczne niż z domowego kotła. W przypadku produkowania energii w elektrociepłowni kontrolowany jest proces spalania i stosowane są filtry przeciwpyłowe.  

Oszczędzanie prądu nie jest trudne. Wystarczy wprowadzić do codziennej rutyny kilka prostych czynności jak wyłączanie zbędnego oświetlenia, a na noc komputera i funkcji czuwania w telewizorze. W przypadku planowania wymiany sprzęt, zadbaj o to, żeby miał klasę energetyczną A+++.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co musisz wziąć pod uwagę wybierając miejsce na budowę domu?
Co musisz wziąć pod uwagę wybierając miejsce na budowę domu?
Wybierając miejsce na budowę domu należy wziąć nie tylko lokalizację, ale i rodzaj samego budynku. Pomogą Ci przy tym liczni pośrednicy, architekci oraz niniejszy artykuł.
Myjki ciśnieniowe – jakie są ich zalety?
Myjki ciśnieniowe – jakie są ich zalety?
Myjka ciśnieniowa to bardzo przydatny sprzęt, zwłaszcza jeżeli mówimy o sporych gospodarstwach domowych. Ich niewątpliwym atutem jest szerokie zastosowanie i wielkie możliwości.
Efektywne usługi koparkami: rozwiązania dla budownictwa i infrastruktury
Efektywne usługi koparkami: rozwiązania dla budownictwa i infrastruktury
W tym artykule przyjrzymy się efektywnym usługom koparkami oraz ich znaczeniu dla sektora budownictwa i infrastruktury.
Ostatnie wpisy