Planujemy sypialnię w stylu minimalistycznym. O czym warto pamiętać?
SypialniaWnętrza

Planujemy sypialnię w stylu minimalistycznym. O czym warto pamiętać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Minimalizm jest dzisiaj w modzie! Chcesz urządzić sypialnię, która będzie prosta, funkcjonalna oraz stylowa? Podpowiadamy, o czym warto pamiętać urządzając sypialnię w stylu minimalistycznym!

Minimalizm to dla wielu osób nie tylko stylistyka, ale także sposób na życie. Warto pamiętać, że w minimalistycznych i prostych wnętrzach zdecydowanie łatwiej jest odpocząć oraz zregenerować umysł. Jest to wręcz idealny styl do sypialni! Podpowiadamy, jak ją urządzić.

Minimalizm – charakterystyka

Czym dokładnie wyróżnia się minimalizm? Jest to przede wszystkim kierunek w sztuce i architekturze, który charakteryzuje się pozbyciem się z projektu zbędnych ornamentów i dodatków. Wnętrza urządzone w tym stylu są proste, harmonijne oraz funkcjonalne. Nie oznacza to jednak, że są nudne! Minimalistyczny design z pewnością potrafi zaskoczyć.

Co więcej, dla wielu osób minimalizm jest także sposobem na życie. Jest to swoisty sprzeciw przeciwko konsumpcjonizmowi. Minimaliści stawiają jakość ponad ilość. Ogromne znaczenie ma tutaj także zrównoważone podejście do kupowania – szczególnie istotne są założenia fair trade oraz ekologicznego podejścia do produkcji. 

Minimalistyczna sypialnia – jak ją urządzić?

Myślisz, że styl minimalistyczny będzie odpowiedni dla Ciebie? Oto kilka wskazówek jak urządzić minimalistyczną sypialnię!

Kolorystyka minimalistycznej sypialni

Urządzanie sypialni w minimalistycznym stylu warto zacząć od wyboru kolorystki. Jakie kolory sprawdzą się najlepiej w tej stylistyce? 

Na ścianach królować powinny przede wszystkim jasne kolory, które optycznie powiększają przestrzeń i podkreślają jej łagodną estetykę. Świetnie sprawdzą się tutaj ponadczasowe biele, beże oraz jasne szarości. Możesz także postawić na mocne akcenty w postaci czerni i granitu. 

Meble do sypialni

Najważniejszym elementem wyposażenia sypialni jest oczywiście łóżko – to właśnie ono powinno odgrywać tutaj główną rolę. Jednak jakie łóżka do sypialni w styli minimalistycznym wybrać?

Przede wszystkim postaw na prostą formę. Brak różnego rodzaju rzeźbień i innych ozdobników pozwoli uzyskać bardzo estetyczny klimat. Pamiętaj także, że nieodłącznym elementem łóżka jest pościel oraz tekstylia łóżkowe. Zadbaj o to, aby były one jednokolorowe, najlepiej w odcieniach czerni, bieli lub szarości. Dzięki temu całość aranżacji będzie tworzyła spójną całość!

Fot.: suhel vba/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Remont łazienki – jak zaplanować i wykonać zmiany w swojej łazience?
Remont łazienki – jak zaplanować i wykonać zmiany w swojej łazience?
Łazienka to pomieszczenie, w którym spędzamy wiele czasu każdego dnia. Dlatego warto zadbać o to, by była nie tylko funkcjonalna, ale też estetyczna. W tym artykule przedstawimy, jak zaplanować i wykonać remont łazienki, by spełniała nasze oczekiwania.
Jaka moc fotowoltaiki pokryje zapotrzebowanie gospodartstwa domowego?
Jaka moc fotowoltaiki pokryje zapotrzebowanie gospodartstwa domowego?
Temat instalacji fotowoltaicznych jest w Polsce w ostatnich latach bardzo popularny. Duży wpływ na taki stan rzeczy mają liczne dofinansowania, jak i wzrost świadomości społeczeństwa o konieczności zmiany koniunktury energetycznej naszego kraju
Jak zabezpieczyć mieszkanie przed pożarem?
Jak zabezpieczyć mieszkanie przed pożarem?
Zagrożenie pożarem w domu lub mieszkaniu znacznie wzrasta podczas trwania sezonu grzewczego. Warto więc odpowiednio zabezpieczyć swoje lokum przed tego typu zagrożeniem. Podpowiadamy, jak możesz to zrobić.
Ostatnie wpisy