Poduszka gryczana – jakie korzyści daje używanie poduszki z łuską gryki
SypialniaWnętrza

Poduszka gryczana – jakie korzyści daje używanie poduszki z łuską gryki

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Dla dobrego snu ważna jest nie tylko kołdra czy materac, ale również to, jaką wybierzemy poduszkę do spania, która powinna między innymi dopasowywać się do kształtu głowy. Decyduje o tym wsad poduszki nadający jej jednocześnie liczne właściwości prozdrowotne. Specjaliści, także od terapii integracji sensorycznej, zalecają, aby wypełnieniem nie był puch lub włókna syntetyczne, lecz ekologiczna łuska gryki, mająca w składzie prozdrowotne substancje, w tym flawonoidy, taniny i rutynę.

Poduszka z łuską z gryki – czym różni się od zwykłej poduszki?

Poduszka wypełniona łuską gryczaną to nowość, która już zdobyła licznych zwolenników chwalących jej korzystny wpływ na wiele aspektów zdrowotnych. Wypełnienie łuską gryki to naturalna alternatywa dla dotychczas stosowanych wypełnień, doceniana między innymi za właściwości antyalergiczne. Wypełnienie poduszki łuską, czyli tym, co okrywa ziarna gryki, docenią wszyscy alergicy, którzy dotychczas cierpieli z powodu roztoczy gnieżdżących się np. w puchu lub niekorzystnej mikroflory bakteryjnej innych wsadów.

Stosowana w poduszkach łuska gryki pochodzi wyłącznie z ekologicznych upraw, a poszewkę każdej poduszki dostępnej pod adresem https://sleepzone.ovh/, uszyto z mocnego materiału, odpornego na uszkodzenia. Można więc śmiało powiedzieć, że poduszka z gryki to produkt „eko”, najbardziej odpowiedni do spania, z funkcją regulowania twardości i ilości wypełnienia, które nie sprężynuje i nie zapada się pod ciężarem, dając głowie odpowiednie podparcie.

Poduszka gryczana – w jaki sposób się ją używa?

Sposób użytkowania poduszki z łuską gryki nieco różni się od tradycyjnych modeli, co dotyczy przede wszystkim jej prania. Bawełnę i inne materiały, z jakich zrobiono poszewkę, można uprać w pralce. Trzeba jednak wcześniej wysypać łuskę gryki, której nie należy prać, poprzez wszyty zamek np. do oddzielnego woreczka, a łuski są odporne na zgniatanie, nie musimy więc obawiać się ich uszkodzenia. W celu odświeżenia warto ją również wystawić co jakiś czas na działanie promieni słonecznych, a także regularnie trzepać lub wietrzyć. Ze względów higienicznych zaleca się umieszczenie poduszki w dodatkowej bawełnianej poszewce, również gwarantującej swobodny przepływ powietrza.

Poduszka z łuską z gryki – jakie ma właściwości zdrowotne?

Zalet prozdrowotnych spania na poduszce gryczanej, idealnie dopasowującej się do kształtu szyi oraz głowy, nie da się zbagatelizować, a specjaliści podkreślają jej korzystny wpływ m.in na:

  • higienę snu, a jeśli lubicie spać, to gwarantuje głęboki sen, spokojny sen to podstawa wypoczynku i zmniejsza się też ryzyko bezsenności;
  • złagodzenie bólów głowy i mięśni szyi, podpiera również kręgosłup szyjny, zapobiegając jego zwyrodnieniom i pozwalając go rozluźnić, warto więc dokładnie dopasować poduszkę do użytkownika, a w razie potrzeby można otworzyć suwak i odsypać część łuski gryki;
  • rozłożenie siły nacisku poduszki na większą powierzchnię, poprawiające krążenie krwi, a prawidłowy przepływ krwi oznacza jednocześnie lepsze dotlenienie mózgu;
  • uniemożliwienie rozwoju bakterii i roztoczy mogących spowodować reakcje alergiczne, a hamuje to zawartość taniny w łuskach;
  • przeciwdziałanie nadmiernemu poceniu się głowy i szyi, dzięki temu, że w takiej poduszce ciągle przepływa powietrze;
  • negatywne skutki stresu i innych dolegliwości o podłożu psychicznym, w tym zaburzeń lękowych, które wydatnie redukuje spokojny, zdrowy sen;
  • problemy oddechowe u dzieci i dorosłych, w tym szczególnie niebezpieczną astmę.

Poduszki, których wkład stanowi łuska z gryki, warto zawsze kupować u renomowanego, zaufanego producenta, zapewniającego wymaganą wysoką jakość samego produktu, gwarancję użycia najlepszych materiałów i pozyskania łusek ze sprawdzonych, ekologicznych źródeł. Mamy też pewność, że każda poduszka jest objęta gwarancją producenta, dostajemy również możliwość wyboru ich rozmiaru np. 40×40 czy 45×60 cm, a ilość produktów z pewnością zaspokoi wszelkie potrzeby.

Fot.: materiał zewnętrzny Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy w 2021 roku więcej zapłacimy za prąd?
Czy w 2021 roku więcej zapłacimy za prąd?
Już od stycznia wyższe rachunki za prąd czekają na gospodarstwa domowe, i firmy. Szacowane jest, że Polacy zapłacą o ok. 11-12% więcej niż w tym roku.
Jak projektowanie hoteli z basenem wpływa na doświadczenia gości?
Jak projektowanie hoteli z basenem wpływa na doświadczenia gości?
Dowiedz się, jak unikalne podejście do projektowania basenów w hotelach może zwiększyć satysfakcję i zapewnić niezapomniane doświadczenia dla gości.
Ocieplanie domu – samodzielnie czy z firmą budowlaną?
Ocieplanie domu – samodzielnie czy z firmą budowlaną?
Ocieplenie pozornie nie jest skomplikowanym procesem, jednak kryje wiele pułapek, w które może wpaść niedoświadczony fachowiec lub kompletny amator.
Ostatnie wpisy