Meble, które odcinają… zasięg! Jak przestać korzystać z telefonu w domu?
Trendy

Meble, które odcinają… zasięg! Jak przestać korzystać z telefonu w domu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W ciągu dnia dociera do nas wiele wiadomości i informacji. Na smartfonie pojawiają się nowe powiadomienia, które często odrywają nas od pracy oraz… odpoczynku! Na rynku pojawiły się meble, które odcinają zasięg telefonu. Sprawdź, na czym to polega.

Jak odpoczywać, żeby naprawdę się zrelaksować?

Z nowoczesnych technologii i urządzeń korzystamy nie tylko w pracy, ale także w domu. Niestety, emitowane przez nie niebieskie światło nie sprzyja całkowitemu wyciszeniu. Coraz więcej powiadomień, oglądanie filmików przed snem, granie na tablecie czy zasypianie przed telewizorem mogą powodować zaburzenia ze snem, problemy z koncentracją oraz złe samopoczucie.

Aby całkowicie się wyciszyć, pamiętaj o tym, aby:

  • odłożyć telefon już godzinę lub dwie przed snem,
  • kłaść się spać o regularnych porad,
  • dbać o relacje z bliskimi,
  • w swojej diecie uwzględnić warzywa i owoce,
  • pić dużo wody w ciągu dnia,
  • znaleźć chociaż 15 minut dziennie dla relaksu dla duszy (np. poczytać książkę lub zająć się kolorowanką).

Jeśli myślisz, że wcale dużo nie korzystasz z telefonu albo Twój odpoczynek jest od niego niezależny, w łatwy sposób możesz to sprawdzić. Pobierz aplikację, która liczy czas spędzony przy smartfonie. Pozwoli Ci to na samokontrolę oraz zwiększenie swojej produktywności.

Warto też odkładać telefon w takie miejsce, którego nie masz w zasięgu wzroku. Dzięki temu podczas spożywania posiłku czy czytania gazety, nie będziesz się rozpraszać. A jeśli zadzwoni ktoś z ważną informacją, na pewno usłyszysz jego dźwięk. Najlepiej umieścić go nawet w innym pomieszczeniu. 

Na czym polega odcinanie zasięgu przez meble?

O przebodźcowaniu mówi się coraz częściej, dlatego na rynku pojawiają się rozwiązania, które pomagają w wyciszeniu i odpoczynku. Takim prawdziwym, czyli bez docierania do mózgu kolejnych wiadomości, informacji i powiadomień. Przykładowo, marca borcas stworzyła specjalną szafkę offline. Wystarczy, że umieścisz telefon w kieszeni, która automatycznie odcina zasięg.

szafka, która odcina zasięg telefonu
źródło: materiały prasowe

Nadmierne korzystanie ze smartfonów to problem, z którym cały czas nie możemy sobie poradzić. Przez to często granica między pracą a życiem prywatnym zaciera się nawet w przestrzeni sypialni, gdzie powinniśmy zadbać o wyciszenie i oderwanie od codziennych obowiązków. Stąd właśnie pomysł na zaprojektowanie szafki troost z wersją offline, która ma pomóc zmieniać złe nawyki związane z tymi urządzeniami. ” – dla portalu dladomatora.pl mówi Agata Nowak, projektantka.

Pamiętaj o tym, aby zadbać o odpowiedni odpoczynek. Wpłynie to pozytywnie na Twoje samopoczucie, a także zdrowie. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najlepsze dekoracje ponadczasowe, które ożywią Twoje wnętrze
Najlepsze dekoracje ponadczasowe, które ożywią Twoje wnętrze
W tym artykule przedstawimy Ci najlepsze dekoracje ponadczasowe, które nie tylko dodadzą uroku Twojemu domowi, ale także nigdy nie wyjdą z mody.
Dekoracje w stylu hamptons do Twojej sypialni
Dekoracje w stylu hamptons do Twojej sypialni
Jak urządzić sypialnię w stylu hamptons? Zobacz nasze propozycje dekoracji.
Czym jest i skąd wzięło się feng shui?
Czym jest i skąd wzięło się feng shui?
Marzysz o tym, by uzyskać harmonię w swoim mieszkaniu? W takim razie zwróć uwagę na feng shui. Sprawdź najważniejsze zasady!
Ostatnie wpisy