5 powodów, dla których warto inwestować w nieruchomości
Budowa i remont

5 powodów, dla których warto inwestować w nieruchomości

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Czy warto inwestować w nieruchomości? To pytanie zadaje sobie teraz wiele osób. W tym roku banki drastycznie obniżają stopy procentowe, więc wpłacanie pieniędzy na konto oszczędnościowe lub odkładanie na lokacie staje się nieopłacalne. Co zatem zrobić z gotówką? Zakup mieszkania wydaje się w tej sytuacji dobrym pomysłem. Sprawdźmy, jakie płyną korzyści z tego rozwiązania.

Pandemia wprowadziła ogromne zamieszanie zarówno w naszym życiu osobistym, jak i w gospodarce. Z dnia na dzień znaleźliśmy się w nowej rzeczywistości. Zamrożenie wielu branż spowodowało recesję, której musimy stawić czoła. Istnieje ryzyko, że zgromadzone wcześniej oszczędności stracą na wartości. Z tego powodu warto znaleźć skuteczny sposób na pomnożenie zysków w przyszłości. Zła passa kiedyś się skończy. Teraz trzeba pomyśleć o przyszłości i bezpiecznie ulokować  swoje pieniądze. 

5 korzyści płynących z inwestycji w nieruchomości

 1. Możliwość wyboru własnej ścieżki przedsiębiorczej

Kupując posiadłość, można wybrać jedną z poniższych opcji:

 • lokal mieszkalny,
 • mieszkanie do remontu,
 • dom,
 • działka budowlana,
 • powierzchnie biurowe,
 • ziemia rolna.

Mieszkanie to idealne rozwiązanie dla osób, które myślą o wynajmie. Na początku warto określić grupę docelową i pod tym kątem wybrać najlepszą lokalizację oraz dostosować standard wyposażenia. Umeblowane lokum można wynająć np. studentom, osobom pracującym, rodzinom lub obcokrajowcom, którzy przyjechali do pracy w naszym kraju. Niektórzy decydują się również na działalność turystyczną. Dzięki temu miesięczny budżet domowy powiększy się o kilkaset złotych.

Można też kupić mieszkanie do remontu i urządzić je według własnego pomysłu, a później sprzedać. Jego wartość znacznie wzrośnie. W ten sposób można stosunkowo szybko zarobić co najmniej kilkadziesiąt tysięcy.

 1. Minimalne ryzyko spadku 

Analizując dane statystyczne z ostatnich lat, można zaobserwować bardzo podobne trendy. Nieruchomości przynoszą pewny zysk. Choć na wykresach od ostatniego kryzysu gospodarczego, który miał miejsce w 2009 roku, widnieje sinusoida, to po niewielkich spadkach, zawsze przychodziła podwyżka cen. Wystarczy wykazać się zatem cierpliwością i zawierzyć statystykom. Jedno jest pewne, inwestycja w nieruchomości daje większe zabezpieczenie niż giełda.

 1. Duży popyt na mieszkania

Lokali mieszkalnych jest wciąż za mało w stosunku do realnego zapotrzebowania. COVID-19 przyniósł lekkie załamanie na rynku nieruchomości. Osoby wynajmujące mieszkania zostały zmuszone do obniżenia czynszu, a w niektórych przypadkach musiały zaakceptować decyzję o wyprowadzce i straciły dochód. Powoli jednak wszystko wróci do normy. Za niedługo studenci powrócą na uczelnię, a ludzie będę więcej podróżować. Być może warto w tym momencie obniżyć trochę cenę najmu, by pozyskać lokatorów. Zarobek w wysokości nawet 200 – 300 zł to i tak większa kwota niż oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, które jest bliskie zera. 

 1. Dochód pasywny

Posiadanie kilku mieszkań na wynajem to dochód kilku tysięcy miesięcznie, który nie wymaga dużego wysiłku. Atrakcyjna lokalizacja i odpowiedni standard mieszkania nie wymagają od właściciela wiele czasu. Wystarczy jedynie odebrać czynsz i opłacić rachunki. Kupując lokum, warto wybrać takie, które jest położone blisko naszego miejsca zamieszkania. W ten sposób można dodatkowo zaoszczędzić czas i pieniądze na paliwo.

 1. Mniejsze podatki

Inwestycja w nieruchomości to świetny pomysł dla przedsiębiorców. Zakup mieszkań pozwoli im poszerzyć działalność. Przepisy prawa podatkowego umożliwiają amortyzację kosztów, czyli zmniejszenie podstawy opodatkowania. Dzięki temu właściciel apartamentu może być zwolniony z płacenia podatku dochodowego od dochodu uzyskanego z tytułu najmu.

Zalety inwestycji w nieruchomości — podsumowanie

Opłacalność lokowania pieniędzy w mieszkania na wynajem nie podlega żadnym wątpliwościom. To korzystna droga pomnażania zysków, która wymaga przede wszystkim cierpliwości. Zwrot z inwestycji jest długotrwały, ale pewny. Co ważne, w każdym momencie można zdecydować się na sprzedaż lokalu mieszkalnego. W porównaniu do lokat nie obowiązuje tu żaden okres karencji. Zysk ze sprzedaży oraz kwota z wynajmu na pewno będą wyższe niż cena zakupu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najlepsze dekoracje ponadczasowe, które ożywią Twoje wnętrze
Najlepsze dekoracje ponadczasowe, które ożywią Twoje wnętrze
W tym artykule przedstawimy Ci najlepsze dekoracje ponadczasowe, które nie tylko dodadzą uroku Twojemu domowi, ale także nigdy nie wyjdą z mody.
Przycinanie drzew i krzewów: Jak utrzymać ogród w doskonałej kondycji
Przycinanie drzew i krzewów: Jak utrzymać ogród w doskonałej kondycji
W tym artykule przyjrzymy się znaczeniu przycinania dla zdrowia ogrodu oraz dowiemy się, jakie usługi ogrodnicze mogą nam pomóc w utrzymaniu pięknej przestrzeni.
Jaki smartfon z dobrym aparatem będzie idealny na początek przygody z fotografią?
Jaki smartfon z dobrym aparatem będzie idealny na początek przygody z fotografią?
Czy wiesz, jaki smartfon z dobrym aparatem warto kupić na początek?
Ostatnie wpisy