Domowe biuro – doradzamy, jak je urządzić
BiuroWnętrza

Domowe biuro – doradzamy, jak je urządzić

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Od kilku lat praca w trybie home office staje się coraz popularniejsza. Wymaga ona od pracującego mnóstwo samodyscypliny i odpowiedniej organizacji. Niebagatelną rolę odgrywa również odpowiednia przestrzeń. To ona pozwala nam na odpowiednie skupienie i większą produktywność. Zobacz, jak urządzić domowe biuro, by było idealnym miejscem do pracy w domu.

Strefa pracy do domu

Od kilku lat w aranżacji wnętrz dominuje trend dzielenia pomieszczeń na konkretne strefy. Dzięki nim mieszkanie staje się o wiele bardziej funkcjonalne, a życie w nim znacznie wygodniejsze. Jeżeli pracujesz w trybie home office, znajdź w swoim lokum strefę, która będzie służyła Ci za domowe biuro. Dzięki niej będziesz miał poczucie odrębności, co przyczyni się do większej efektywności. Możesz oddzielić ją od reszty pokoju za pomocą regału, parawanu czy zaaranżować ją we wnęce. Pozwoli Ci to na odwrócenie uwagi od wszelkiego rodzaju rozpraszaczy.

Co powinno znajdować się w domowym biurze?

Domowe biuro nie może obyć się bez wygodnych mebli. To one wpływają na komfort naszej pracy i to, jak czujemy się w pomieszczeniu. Podstawą jest oczywiście duże biurko. Jeżeli szukasz modeli w stylu skandynawskim, koniecznie odwiedź salon meblowy Warszawa. Szacuje się, że biurko osoby dorosłej powinno mieć co najmniej 130 cm szerokości i 85 cm głębokości. Najwygodniej, gdy pulpit znajduje się na wysokości nie niższej, niż 72-75 cm.

Obok biurka nie może zabraknąć krzesła. Warto zdecydować się na model o regulowanej wysokości, dzięki czemu będziemy mogli dostosować je do wysokości biurka. Aby krzesło było jak najwygodniejsze, warto zadbać o odpowiednie podłokietniki. Powinny one znajdować się mniej więcej na wysokości blatu. Siedząc przy biurku, nasze plecy powinny być proste, ręce swobodnie oparte o blat, a stopy o podłogę. Modne krzesła biurowe w skandynawskim stylu zapewnia salon meblowy Poznań.

Domowe biuro powinno być świątynią kreatywności. To tutaj powinno przychodzić Ci do głowy najwięcej pomysłów. Warto mieć je gdzie zapisać, by nie wyleciały z głowy tak szybko, jak do niej przyleciały. W tym celu idealnie sprawdzą się tablice korkowe, umieszczone na ścianie. Nie może również zabraknąć kolorowych karteczek samoprzylepnych, jak i organizerów i stojaków na dokumenty.

Oświetlenie domowego biura

Jeżeli masz taką możliwość, postaraj się zaaranżować przestrzeń biurową w pobliżu okna, tak, by wpadało do niej jak najwięcej naturalnego światła. Niezastąpiona jednak może okazać się lampka biurowa o regulowanym ramieniu. Dzięki niej będziemy mogli ustawić źródło światła w odpowiedniej odległości od biurka. Warto zakupić do niej żarówkę LED o temperaturze barwowej wahającej się pomiędzy 4000 a 5000 K, która pozwoli na uzyskanie neutralnego i subtelnego światła.

Jakie kolory wybrać do domowego biura?

Kolorystyka w domowym biurze ma sprzyjać kreatywnej pracy i nie być zbyt nachalna. Przy jej wyborze, warto kierować się zasadą 70/20/10. 70% całego wystroju powinien stanowić neutralny kolor bazowy, jak np. biel, a 20% nieco żywszy, który uzupełni wystrój. Pozostałe 10% warto wykorzystać na dodatki w kolorze kontrastowym, jak np. czerń, czerwień lub fuksja.

Fot.: Paige Cody/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Powstaje hotel dla rodziców i opiekunów chorych dzieci Dom Ronalda McDonalda
Powstaje hotel dla rodziców i opiekunów chorych dzieci Dom Ronalda McDonalda
W Warszawie powstaje drugi Dom Ronalda McDonalda, który ma być wsparciem dla rodziców chorych dzieci.
Czy twoje rośliny potrzebują więcej światła? Oto jak to sprawdzić
Czy twoje rośliny potrzebują więcej światła? Oto jak to sprawdzić
Poznaj jak sprawdzić, czy twoje rośliny domowe potrzebują więcej światła. Dowiedz się, na co zwracać uwagę, jak interpretować oznaki i co zrobić, by poprawić warunki do wzrostu twoich roślin.
Nowoczesna sypialnia – doradzamy, jak ją urządzić
Nowoczesna sypialnia – doradzamy, jak ją urządzić
Nowoczesne wnętrze jest przede wszystkim funkcjonalny, praktyczny i wygodny. W sypialni komfort liczy się najbardziej, dlatego jej wystrój powinien być właśnie nowoczesny. Podpowiadamy, jak urządzić nowoczesną sypialnię oraz czym powinny charakteryzować się meble do sypialni.
Ostatnie wpisy