Nowy system naziemnej telewizji cyfrowej od 2022 roku!
Trendy

Nowy system naziemnej telewizji cyfrowej od 2022 roku!

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Od czerwca 2022 roku nastąpi zmiana systemu naziemnej telewizji cyfrowej. Od tego dnia DVB-T zastąpi nowsza technologia DVB-T2. Co to oznacza?

DVB-T2 – nowy system telewizji cyfrowej w Polsce

Nowszy system to oczywiście lepsza jakość działania telewizji naziemnej. DVB-T2 ma działać wydajniej, co przełoży się na wyraźniejszy i wizualnie atrakcyjniejszy obraz w telewizji. Proces zmian będzie przebiegać etapami, zupełnie tak jak miało to miejsce w momencie przełączenia odbiorników z telewizji analogowej na cyfrową.

Pierwsza zmiana nastąpi już 28 marca 2022 roku, a ostatnia 27 czerwca.

Co ważne, do odbioru nowej jakości sygnału, potrzebny jest telewizor, który ma wbudowany moduł odbioru DVB-T2 albo specjalny odbiornik (tuner TV). Warto zwrócić uwagę czy moduł posiada kodowanie obrazu i dźwięku HEVC, a nie tak jak do tej pory – MPEG-4.

Ważną informacją jest to, że nie trzeba zmieniać anteny, aby odbierać nowej jakości sygnał.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Moda na suche bukiety – jakie rośliny się do tego nadają?
Moda na suche bukiety – jakie rośliny się do tego nadają?
Lubisz komponować bukiety? Martwisz się, że szybko zwiędną? Mamy dla Ciebie wyjątkową propozycję. Stwórz bukiet z suchych kwiatów!
Nowoczesne wyposażenie magazynowe
Nowoczesne wyposażenie magazynowe
Jak zorganizować magazyn, by nie panował w nim chaos? Sprawdź, czego potrzebujesz i jak planować oraz wprowadzać zmiany. Spraw, by Twój magazyn spełniał swoją rolę na sto procent!
Projektowanie wnętrz w Lublinie
Projektowanie wnętrz w Lublinie
W tym poradniku przedstawimy kilka wskazówek dotyczących projektowania wnętrz w Lublinie, aby pomóc Ci w stworzeniu wymarzonego mieszkania.
Ostatnie wpisy