30 lat IKEA w Warszawie! Trwa jubileuszowa wystawa w stolicy i… online
Trendy

30 lat IKEA w Warszawie! Trwa jubileuszowa wystawa w stolicy i… online

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

We wrześniu tego roku minęło 30 lat od powstania pierwszego sklepu IKEA na warszawskim Ursynowie. Marka wraz z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy hucznie obchodzi ten jubileusz. Z tej okazji, dostępna jest wystawa, która ma na celu pokazać dynamiczne zmiany w mieście.

Wystawa „Witaj w lepszym domu! Witaj w Warszawie!”

Od 8 grudnia aż do 10 stycznia 2021 roku trwa wystawa pt. „Witaj w lepszym domu! Witaj w Warszawie!”. Zlokalizowana jest w Akademii Sztuk Podziemnych przy sacji metra Wilanowska. Pokazuje, jak miasto zmieniało się przez ostatnie dziesięciolecia.

Cieszymy się, że przy udziale IKEA mogła powstać wystawa, która pozwala nam spojrzeć na Warszawę z perspektywy ostatnich 30 lat. Tym bardziej, że rok 1990 był początkiem wielkich przemian w kraju – to wtedy odbyły się pierwsze w pełni wolne wybory, które symbolicznie rozpoczęły najnowszą historię polskiej samorządności. Choć są w stolicy miejsca niezmienne od lat, będące jej wizytówką, wystarczy spojrzeć na zaledwie kilka fotografii z wystawy, by zobaczyć, jak wiele się zmieniło. Mamy ambitne plany dalszego rozwoju miasta – naszego wspólnego domu. Ważna jest pamięć zarówno o historii, jak i o wygodzie mieszkańców oraz ich lepszym samopoczuciu dzięki temu, że wspólnie zadbamy o lepszy klimat, naszą planetę i miasto – mówi Aldona Machnowska-Góra, Wiceprezydent Miasta Stołecznego Warszawy.

Wystawę można także obejrzeć online.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
O czym nie możesz zapomnieć, budując dom?
O czym nie możesz zapomnieć, budując dom?
Twoje marzenie właśnie z fazy planów i snucia wizji zaczyna powoli przechodzić w fazę realizacji. Stało się! Zaczynasz budowę własnego […]
Jak udekorować stół na święta Bożego Narodzenia?
Jak udekorować stół na święta Bożego Narodzenia?
Poznaj najlepsze sposoby na piękne udekorowanie świątecznego stołu. Wystarczy odrobina chęci i kreatywności! Skorzystaj z naszych porad!
Czy twoje rośliny są gotowe na zmianę pór roku? Porady dla ogrodników
Czy twoje rośliny są gotowe na zmianę pór roku? Porady dla ogrodników
Sprawdź, jak przygotować twoje rośliny do zmiany pór roku - odżywki, przycinanie, przesadzanie i inne techniki ogrodnicze, które pomogą przetrwać przejście z sezonu na sezon.
Ostatnie wpisy