30 lat IKEA w Warszawie! Trwa jubileuszowa wystawa w stolicy i… online
Trendy

30 lat IKEA w Warszawie! Trwa jubileuszowa wystawa w stolicy i… online

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

We wrześniu tego roku minęło 30 lat od powstania pierwszego sklepu IKEA na warszawskim Ursynowie. Marka wraz z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy hucznie obchodzi ten jubileusz. Z tej okazji, dostępna jest wystawa, która ma na celu pokazać dynamiczne zmiany w mieście.

Wystawa „Witaj w lepszym domu! Witaj w Warszawie!”

Od 8 grudnia aż do 10 stycznia 2021 roku trwa wystawa pt. „Witaj w lepszym domu! Witaj w Warszawie!”. Zlokalizowana jest w Akademii Sztuk Podziemnych przy sacji metra Wilanowska. Pokazuje, jak miasto zmieniało się przez ostatnie dziesięciolecia.

Cieszymy się, że przy udziale IKEA mogła powstać wystawa, która pozwala nam spojrzeć na Warszawę z perspektywy ostatnich 30 lat. Tym bardziej, że rok 1990 był początkiem wielkich przemian w kraju – to wtedy odbyły się pierwsze w pełni wolne wybory, które symbolicznie rozpoczęły najnowszą historię polskiej samorządności. Choć są w stolicy miejsca niezmienne od lat, będące jej wizytówką, wystarczy spojrzeć na zaledwie kilka fotografii z wystawy, by zobaczyć, jak wiele się zmieniło. Mamy ambitne plany dalszego rozwoju miasta – naszego wspólnego domu. Ważna jest pamięć zarówno o historii, jak i o wygodzie mieszkańców oraz ich lepszym samopoczuciu dzięki temu, że wspólnie zadbamy o lepszy klimat, naszą planetę i miasto – mówi Aldona Machnowska-Góra, Wiceprezydent Miasta Stołecznego Warszawy.

Wystawę można także obejrzeć online.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Bramy rolowane – wady i zalety
Bramy rolowane – wady i zalety
Zastanawiasz się nad montażem bramy roletowej w swoim garażu? Zanim zdecydujesz, poznaj zalety i wady takiego rozwiązania.
Tworzenie naturalnego zacienienia w ogrodzie: sekrety wykorzystania roślin
Tworzenie naturalnego zacienienia w ogrodzie: sekrety wykorzystania roślin
Poznaj tajemnice tworzenia naturalnego zacienienia w ogrodzie za pomocą roślin. Odkryj tajniki zielonej architektury i sposób jej wykorzystywania do kształtowania komfortowego microklimatu.
Pożyczki online jako pomoc w przypadku nieoczekiwanych wydatków
Pożyczki online jako pomoc w przypadku nieoczekiwanych wydatków
Zepsuty samochód, oferta last minute na wakacje czy potrzeba szybkiego remontu? Nieoczekiwane wydatki zdarzają się każdemu, dlatego warto poznać możliwości związane z ich finansowaniem. Jedną z najszybszych opcji są chwilówki, z których można skorzystać w pełni online, bez wychodzenia z domu i wizyt w instytucjach finansowych.
Ostatnie wpisy