Jak pandemia wpłynie na rynek biurowy? Praca zdalna coraz popularniejsza
Trendy

Jak pandemia wpłynie na rynek biurowy? Praca zdalna coraz popularniejsza

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Pośród wielu zmian, jakie przyniósł rok 2020 silnie odczuwalna dla rynku nieruchomości będzie ta związana z rozpowszechniającą się pracą zdalną. Przez ostatni rok biurowce znacznie opustoszały. Na co przygotowują się deweloperzy?

Specjaliści z branży nieruchomości mają poważne obawy odnośnie długofalowych konsekwencji, jakie odciśnie na rynku pandemia. Pewni są co do tego, że wizja rynku biurowego w przyszłości musi wyglądać inaczej niż dotychczas.

Praca zdalna a rynek biurowy

Co prawda w skali kraju zaledwie kilka procent osób wykonuje obowiązki zawodowe z domu, jednak w regionie warszawskim zdalnie pracuje już co szósty pracownik. Biurowce pozostały z wieloma nieobsadzonymi stanowiskami, a oczywistą reakcją firm będzie próba zoptymalizowania powierzchni oraz opłacanego czynszu. 

Prognozy na przyszłość

Jedną ze zmian, z którymi liczy się rynek biurowy jest konieczność większej elastyczności. Zainteresowaniem mogą cieszyć się elastyczne biura i biura coworkingowe. Firmy z pewnością będą poszukiwały takich wersji umów, które umożliwią elastyczne rozwiązania.

Źródło: Newseria.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*