Czy w 2021 roku więcej zapłacimy za prąd?
Trendy

Czy w 2021 roku więcej zapłacimy za prąd?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak właściwie co roku, od stycznia czekają na nas wyższe rachunki. Tym razem szacuje się, że za prąd gospodarstwa domowe i firmy zapłacą o ok. 11-12% więcej niż w tym roku. Co jest tego powodem?

Początek roku to często czas podwyżek. W 2020 wskaźnik inflacji wskazał, że był to okres wzrostu cen. Była ona najwyższa od 2012 roku. W ostatnich miesiącach podwyżki były na poziomie średnio 3 proc. rok do roku, a w lutym dochodziły do prawie 5 proc. Przez co Polska była wiodąca wzglęem innym krajów UE z najwyższą inflacją.

Jak będzie w 2021 roku?

Rachunki za prąd trzeba oceniać indywidualnie, gdyż o wysokości ich cen decyduje nie tylko cena energii czynnej i stawki opłat dystrybucyjnych, ale także opłaty stałe i zmienne, opłaty jakościowe i handlowe itp. 

Zostaliśmy poinformowani, że od stycznia taryfy pójdą w górę, zatem powinniśmy przygotować się na doliczenie około 1,5 zł na miesiąc do naszych rachunków. Lecz to nie wszystko. Wprowadzona zostaje m.in. nowa opłata mocowa. Co dla większości z nas będzie to ponad 10 zł miesięcznie. Ekonomiści mBanku informują, że dla przeciętnej rodziny rachunki mogą zwiększyć się o 12-13 procent. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zlewozmywak granitowy – dlaczego warto go kupić?
Zlewozmywak granitowy – dlaczego warto go kupić?
Zlewozmywak granitowy to coraz popularniejszy wybór w kuchniach. Jest estetyczny, trwały, co więcej bardzo praktyczny w codziennym użytkowaniu. Sprawdź zalety zlewozmywaka granitowego oraz porównanie zlewozmywaka granitowego do innych materiałów.
5 sposobów na optyczne powiększenie kuchni
5 sposobów na optyczne powiększenie kuchni
5 praktycznych sposobów na jaśniejszą kuchnię. Postaw na sprawdzone rozwiązania, które nadadzą transparentnego charakteru kuchennej przestrzeni.
Jak wybrać odpowiedniego szampana?
Jak wybrać odpowiedniego szampana?
Odkryj sztukę wyboru idealnego szampana. Przewodnik po smaku, stylu i pochodzeniu. Czas uczcić okazje z odpowiednim daniem.
Ostatnie wpisy