Suszarka automatyczna czy tradycyjna? Które rozwiązanie sprawdzi się lepiej?
ŁazienkaWnętrza

Suszarka automatyczna czy tradycyjna? Które rozwiązanie sprawdzi się lepiej?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z najmniej lubianych obowiązków domowych jest robienie prania. Wiele osób bardzo nie lubi późniejszego wyciągania ubrań, rozwieszania ich na suszarce, a następnie prasowania. 

Oczywiście samo nastawienie pralki jest dość mało kłopotliwe. Chodzi o wszystkie czynności wykonywane po tym. Na szczęście mamy już rozwiązania, które mogą pomóc w obowiązkach domowych. Suszarki automatyczne są dostępne na rynku od wielu lat i mają coraz większe grono oddanych zwolenników, choć są także osoby, które nie chcą rezygnować z tradycyjnej wersji suszarki. 

Zalety dodatkowej suszarki do ubrań

Przed dokonaniem zakupu, warto dobrze to przemyśleć i wziąć pod uwagę wady i zalety urządzenia. Istnieją jednak pewne sytuacje, w których suszarka automatyczna może zdecydowanie ułatwić codzienną pracę. Są to między innymi następujące powody:

  1. Suszarka automatyczna przydaje się, jeżeli dzielisz mieszkanie z większą ilością osób. 

Nowoczesne urządzenia pełniące funkcje pralko-suszarki zostały stworzone z myślą o osobach, którym zależy na szybkim i sprawnym praniu swoich ubrań. Może tak być w przypadku dużej rodziny z małymi dziećmi, gdzie pranie jest wstawiane codziennie. To także sytuacja, która dotyczy mieszkania ze współlokatorami – szybsze pranie i suszenie nie będzie blokowało urządzenia dla innych osób. Tego typu urządzenia przyspieszają cały proces oraz pomagają maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. To bardzo ważne, szczególnie w przypadku mniejszych mieszkań z dużą ilością lokatorów. 

  1. Zdecydowana oszczędność czasu. 

Choć ten punkt nieco łączy się z pierwszym, warto go jednak rozszerzyć. Automatyczna suszarka lub pralko-suszarka pomaga oszczędzić czas. Tradycyjnie rozwieszone pranie schnie kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt godzin. W urządzeniu automatycznym ten czas jest skrócony do mniej więcej 1 godziny. Ta dysproporcja pokazuje, ile czasu można zaoszczędzić, wybierając nowoczesną suszarkę. Warto dodać, że to także większa przestrzeń w mieszkaniu – tradycyjnie w salonie, pralni, sypialni czy w łazience przez dzień lub dwa stałoby schnące pranie i blokowało miejsce. Jeżeli pranie suszy się zazwyczaj na balkonie, to automatyczna suszarka niweluje również problem zmiennej pogody. Niezależnie od czynników zewnętrznych pranie schnie znacznie szybciej. 

  1. Jeżeli nie lubisz rozwieszać ani prasować ubrań, suszarka automatyczna może być idealnym rozwiązaniem.

Nowoczesne pralko-suszarki oraz suszarki automatyczne pomagają skrócić czas poświęcany na prasowanie. Zaawansowana technologia sprawia, że po wyjęciu ubrania są znacznie bardziej podatne na prasowanie. Dzieje się tak między innymi  dzięki generatorom pary. W przypadku spodni, ręczników czy swetrów często nie trzeba ich wcale prasować. To kolejny sposób na oszczędność czasu poświęconego na mozolne prace domowe.     

Jak działa suszarka automatyczna?

Suszarki automatyczne zdobywają coraz większą popularność, dlatego ich oferta w sklepach oferujących sprzęt ADG stale się rozszerza. Nic dziwnego – rozwiązują wiele problemów, pomagają w optymalizacji czasu poświęconego na obowiązki domowe oraz w oszczędzaniu. Suszarka automatyczna nie wymaga podłączenia do wody. To sprawia, że łatwo można ją umieścić w szafie.

Zajmuje także mniej miejsca niż tradycyjna rozkładana suszarka. Modele automatyczne mają wymiary około 60 (szerokość) x 60 (głębokość) x 80 (wysokość) i jednorazowo umożliwia suszenie nawet 9 kg ubrań. Nowoczesne urządzenia mają także programy do delikatnych tkanin, dlatego nie trzeba się martwić ewentualnym uszkodzeniem ubrań. Co ważne, po wyjęciu z suszarki ubrania są gładkie i niemal wyprasowane.

Wbrew pozorom nie jest to urządzenie, które zużywa dużo prądu. Wybierając suszarkę do domu, warto zwrócić uwagę na jej różne rodzaje. Suszarka z pompą ciepła pracuje w niższych temperaturach, przez co jest bardziej energooszczędna i pozytywnie wpływa na jakość ubrań. Modele kondensacyjne nie wymagają zewnętrznej wentylacji i stawiają na zamknięty obieg powietrza. To sprawia, że takie urządzenie wymaga jedynie podłączenia do gniazdka, nie musi mieć odpływu wody, ponieważ wilgoć kondensuje się w zbiorniku. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie akcesoria do systemów kominowych dla Twojego domu?
Jak wybrać odpowiednie akcesoria do systemów kominowych dla Twojego domu?
Dowiedz się, jak dobrze zaprojektować system kominowy w domu, zrozumieć rodzaje akcesoriów kominowych dostępnych na rynku i dowiedz się, jak wybrać te najodpowiedniejsze dla Twoich potrzeb.
Poznaj korzyści posiadania w domu oświetlenia LED
Poznaj korzyści posiadania w domu oświetlenia LED
Dlaczego warto zdecydować się na oświetlenie LED? Z troski o planetę… I twój portfel!
Kinkiety ścienne do salonu, nad lustro, do łazienki – jak je dobrać?
Kinkiety ścienne do salonu, nad lustro, do łazienki – jak je dobrać?
Nowoczesne kinkiety ścienne doskonale sprawdzą się w każdym z tych pomieszczeń jako nowoczesne oświetlenie podstawowe, wspomagające lub dekoracyjne.
Ostatnie wpisy