Drugi kredyt hipoteczny – czy to możliwe?
Budowa i remont

Drugi kredyt hipoteczny – czy to możliwe?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kredyt hipoteczny to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą kupić nieruchomość, ale nie mają wystarczająco dużych środków finansowych. Zaciągnięcie jednego zobowiązania często jest nie lada wyzwaniem, dlatego pojawia się pytanie, czy można dostać drugi kredyt hipoteczny.

Czy da się uzyskać drugi kredyt hipoteczny?

Definicja kredytu hipotecznego jest ściśle regulowana przez prawo. Nie wyklucza ona jednak możliwości zaciągnięcia dwóch zobowiązań o takim charakterze. Jest to jednak niezwykle trudne. Często otrzymanie jednego kredytu hipotecznego stanowi nie lada wyzwanie. Wiąże się to z koniecznością spełnienia wielu warunków, jakie stawia bank. Z tego powodu rzadko ma miejsce sytuacja, w której jedna osoba otrzyma dwa takie kredyty, choć nie jest to niemożliwe.

Ostateczną decyzję na temat przyznania drugiego kredytu hipotecznego podejmuje bank. Znaczenie ma tutaj zabezpieczenie spłaty nieruchomością oraz wysoka zdolność kredytowa. Zdarza się, że banki traktują już posiadany lokal jako swego rodzaju wkład własny. Wówczas istnieje większa szansa na przyznanie pieniędzy.

Więcej o możliwościach i warunkach przyznania drugiego kredytu hipotecznego dowiesz się z tego artykułu: https://finanse.rankomat.pl/poradniki/drugi-kredyt-hipoteczny/.

Kiedy warto wziąć drugi kredyt hipoteczny?

Drugi kredyt hipoteczny to doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy masz już jedną nieruchomość, ale chcesz zabezpieczyć się na przyszłość. Na taki krok decyduje się coraz więcej osób. Lokale mieszkalne są bowiem dobrą lokatą na kolejne lata, ponieważ nie tracą dużo na wartości. W trakcie można je także wynajmować.

Zdarza się także, że rodzice biorą drugi kredyt wraz ze swoimi dziećmi, poprawiając tym samym ich zdolność kredytową. Przed uzyskaniem takich pieniędzy konieczne jest jednak przedstawienie takich dokumentów, jak:

  • dokument potwierdzający tożsamość,
  • zaświadczenie o zarobkach,
  • umowy i zaświadczenia dotyczące nabywanej nieruchomości.

Ważne jest wykazanie wszystkich dotychczasowych zobowiązań podczas składania wniosku o przyznanie nowego. Nie można ich w żaden sposób zataić. Jest to bardzo ważna informacja dla banku, która wskazuje na to, czy Twój budżet jest wystarczająco duży, by płacić kolejną ratę.

Jeśli szukasz najkorzystniejszej oferty na rynku, dobrym rozwiązaniem może okazać się kalkulator kredytu hipotecznego na finanse.rankomat.pl. Pozwala on na szybkie porównanie dostępnych propozycji.

Podsumowując, istnieje opcja zaciągnięcia drugiego kredytu hipotecznego, jednak zdarza się to niezmiernie rzadko. Wszystko ze względu na fakt, że do opłacenia kilku rat konieczne jest dysponowanie bardzo dobrą sytuacją finansową. Musi być ona również wystarczająco pewna, by bank zdecydował się na przyznanie pieniędzy danej osobie. Z tego powodu drugi kredyt hipoteczny najczęściej otrzymują osoby, które zarabiają bardzo dużo, a od czasu zaciągnięcia poprzedniego zobowiązania ich zarobki dodatkowo wzrosły i od dłuższego czasu utrzymują się na podobnym poziomie.

Fot. unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Budowa podjazdu z kostki krok po kroku
Budowa podjazdu z kostki krok po kroku
Nie wiesz, jak przygotować się do budowy podjazdu z kostki brukowej? Spokojnie, krok po kroku przeprowadzimy Cię przez wszystkie kwestie związane z wyborem kostki oraz budową podjazdu.
Remont łazienki: Jak uniknąć powszechnych błędów i osiągnąć doskonały efekt?
Remont łazienki: Jak uniknąć powszechnych błędów i osiągnąć doskonały efekt?
Uniknij błędów i osiągnij doskonały efekt remontu łazienki. Oto porady, które pomogą Ci w przemianie swojej przestrzeni kąpielowej.
Wybór kołdry i pościeli – czym warto się kierować?
Wybór kołdry i pościeli – czym warto się kierować?
Jakość naszego snu zależy w głównej mierze od odpowiedniej pościeli i kołdry. Czym kierować się przy ich wyborze?
Ostatnie wpisy