Warunki mieszkaniowe Polaków mogłyby być lepsze – raport
Budowa i remont

Warunki mieszkaniowe Polaków mogłyby być lepsze – raport

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Problem złych warunków mieszkaniowych najczęściej dotyka rodziny wielodzietne. Dochody wielu z nich często nie pozwalają na zaspokojenie bieżących potrzeb. Sprawdź wyniki raportu Fundacji Habitat for Humanity Poland. 

W Polsce jest około pół miliona rodzin wielodzietnych (co najmniej 3 dzieci), a problem ubogich warunków mieszkaniowych dotyczy aż połowy z nich. Rodzin takich nie stać na wybudowanie domu, czy zakup własnego mieszkania, często też żyją w nieodpowiednich dla wielodzietnej rodziny warunkach. 

Zgodnie z raportem Fundacji Habitat for Humanity Poland (Mieszkalnictwo w Polsce) dochody około 70 proc. polskich gospodarstw domowych są niewystarczające, by zaspokoić potrzeby mieszkaniowe na obecnych rynkowych zasadach – rodziny nie są w stanie zaciągnąć kredytu hipotecznego na zakup własnego mieszkania. Odsetek rodzin zamieszkujących domy lub mieszkania w złym stanie technicznym, wymagające pilnego remontu lub przeludnione wynosi obecnie 14 proc. Przeprowadzone przez fundację badania pokazują, że jednym z trzech głównych problemów polskich rodzin jest właśnie zła sytuacja mieszkaniowa. Problem ten wskazało aż 40 proc. badanych.

Źródło: Newseria.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym wyróżnia się plafon sufitowy?
Czym wyróżnia się plafon sufitowy?
Dobranie lamp do domu często spędza nam sen z powiek. Zastanawiamy się, jakie rozwiązanie doskonale spełni oczekiwania domowników. Na uznanie zasługują plafony sufitowe, dostępne w wielu wariantach. Szeroka oferta sprawia, że każdy może dobrać coś dla siebie.
Wazon dekoracyjny – elegancki element wystroju wnętrz
Wazon dekoracyjny – elegancki element wystroju wnętrz
Dekorując przestrzeń domu, warto korzystać z takich elementów wystroju, które wyróżnia ponadczasowość, dzięki czemu świetnie komponować będą się z różnymi stylami. Wazony dekoracyjne, które kupić można, w internetowym sklepie z pięknymi dekoracjami wnętrz, okażą się z pewnością trafionym wyborem.
Kara za brak skrzynki pocztowej – rząd podniósł ceny
Kara za brak skrzynki pocztowej – rząd podniósł ceny
Od niedawna za brak skrzynki pocztowej zapłacimy znacznie wyższą karę. Koniecznie sprawdź, jakie zmiany nastąpiły w przepisach.
Ostatnie wpisy