Warunki mieszkaniowe Polaków mogłyby być lepsze – raport
Budowa i remont

Warunki mieszkaniowe Polaków mogłyby być lepsze – raport

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Problem złych warunków mieszkaniowych najczęściej dotyka rodziny wielodzietne. Dochody wielu z nich często nie pozwalają na zaspokojenie bieżących potrzeb. Sprawdź wyniki raportu Fundacji Habitat for Humanity Poland. 

W Polsce jest około pół miliona rodzin wielodzietnych (co najmniej 3 dzieci), a problem ubogich warunków mieszkaniowych dotyczy aż połowy z nich. Rodzin takich nie stać na wybudowanie domu, czy zakup własnego mieszkania, często też żyją w nieodpowiednich dla wielodzietnej rodziny warunkach. 

Zgodnie z raportem Fundacji Habitat for Humanity Poland (Mieszkalnictwo w Polsce) dochody około 70 proc. polskich gospodarstw domowych są niewystarczające, by zaspokoić potrzeby mieszkaniowe na obecnych rynkowych zasadach – rodziny nie są w stanie zaciągnąć kredytu hipotecznego na zakup własnego mieszkania. Odsetek rodzin zamieszkujących domy lub mieszkania w złym stanie technicznym, wymagające pilnego remontu lub przeludnione wynosi obecnie 14 proc. Przeprowadzone przez fundację badania pokazują, że jednym z trzech głównych problemów polskich rodzin jest właśnie zła sytuacja mieszkaniowa. Problem ten wskazało aż 40 proc. badanych.

Źródło: Newseria.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaki okap do kuchni wybrać?
Jaki okap do kuchni wybrać?
Szukasz okapu do swojej kuchni, jednak nie wiesz jaki model wybrać? Wejdź i dowiedz się, na co powinieneś zwrócić uwagę podczas zakupów!
Ustawa lokal za grunt – na czym polega?
Ustawa lokal za grunt – na czym polega?
W tym roku powstała nowa ustawa w ramach pakietu mieszkaniowego. Zobacz, na czym polega ustawa Lokal za Grunt.
Urocze wnętrza, czyli jak stworzyć styl kawaii
Urocze wnętrza, czyli jak stworzyć styl kawaii
Co jest najbardziej charakterystyczne dla tego szczególnego stylu?
Ostatnie wpisy