Wynajem pomp: o czym warto pamiętać? Odpowiadamy!
Budowa i remont

Wynajem pomp: o czym warto pamiętać? Odpowiadamy!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Pompa to jedno z tych urządzeń, z których zazwyczaj korzystamy niezbyt często – zwłaszcza gdy nie jest to filar naszej działalności gospodarczej. Praktyka pokazuje jednak, że warto wiedzieć, gdzie szukać zawodowców, którzy świadczą np. usługę wynajmu pomp wysokociśnieniowych. W tym artykule podpowiemy Ci, na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze takiego urządzenia! 

Z jakimi rodzajami pomp spotykamy się najczęściej?

Wbrew obiegowej opinii, nie istnieje jedno, uniwersalne urządzenie tego typu. Pompa do wyciągania mułu (szlamowa) niekoniecznie będzie idealnym wyborem, gdy chcemy sprawdzić poziom ciśnienia w rurociągach.

Praktyka pokazuje jednak, że bez względu na specyfikację techniczną urządzenia, warto korzystać z usług profesjonalnych firm. Daje nam to gwarancję najwyższej jakości sprzętu, dzięki czemu szybko uporamy się z zadaniem, jakie chcemy wykonać – taki wynajem pomp oferuje Drial.

Wiesz już, gdzie szukać trwałych pomp na wynajem. A z jakimi rodzajami urządzeń spotkasz się najczęściej? Na pewno będą to takie maszyny, jak:

  • pompy do igłofiltrów, które pomogą wypompować wodę z podłoża podczas prac ziemno-budowlanych. Godne zaufania firmy, jak Drial, mają na wyposażeniu zarówno urządzenia spalinowe, jak i elektryczne. W skład wypożyczanego zestawu powinny też oczywiście wchodzić igłofiltry oraz niezbędna armatura;
  • pompy do wody brudnej (ściekowe) – tym, co je wyróżnia, jest niezatykający się wirnik odśrodkowy. To właśnie dzięki temu podzespołowi można szybko pozbyć się nawet mocno zanieczyszczonych cieczy. Doskonale sprawdzą się też w roli bypassu kanalizacyjnego;
  • pompy zatapialne drenażowe – idealne do pompowania cieczy ze studzienek drenażowych, czy wody z piaskiem, która jest zasysana z wykopów lub tuneli. Nie trzeba też obawiać się o uszkodzenie maszyny cząstkami ściernymi – zabezpiecza je przed tym mechanizm ssąco-tłoczny;
  • pompy zatapialne szlamowe – stosowane w przepompowywaniu surowych ścieków oraz wód przemysłowych i budowlanych. To właśnie z nich najczęściej korzysta się podczas remontów kanalizacji;
  • pompy wysokociśnieniowe – zdaniem wielu, najbardziej uniwersalne. Sprawdzają się jako urządzenia przeciwpożarowe, do chłodzenia instalacji, a nawet jako maszyny sprawdzające poziom ciśnienia w rurociągach. 

Wypożyczalnia pomp głębinowych – co zaoferują zawodowcy? 

Prace na budowie lub przy nagłych zdarzeniach, gdy trzeba np. szybko wypompować sporo wody lub mułu, rządzą się swoimi prawami. Przedsiębiorcy doskonale wiedzą, że liczy się tutaj dosłownie każda godzina. Duże znaczenie odgrywa też cena oraz jakość oferowanych maszyn.

Praktyka pokazuje, że nie warto ryzykować. Lepiej zawczasu skierować się do profesjonalnej wypożyczalni sprzętu budowlanego. Drial to sprawdzony partner zarówno dla drobnych przedsiębiorców, jak i dla międzynarodowych korporacji, który może też pochwalić się sporą siecią oddziałów w całej Polsce: od Białegostoku, przez Gdańsk, Kraków i Wrocław, aż po Legnicę i Szczecin.

Co powinno znaleźć się w umowie? Bez względu na to, czy chcemy wypożyczyć pompę głębinową, czy wysokościową, warto upewnić się, za co tak właściwie płacimy. Godne zaufania przedsiębiorstwa powinny wynająć urządzenie o możliwie jak najlepszych parametrach technicznych. 

W parze ze świadczoną usługą powinna iść też szybka i profesjonalna pomoc, by w razie awarii nie trzeba było wstrzymywać wszystkich prac, jakie trzeba wykonać w ustalonym terminie. Gdyby jednak doszło do usterki, to warto mieć pewność, że najmujący zapewni nam urządzenie zastępcze o takich samych lub podobnych parametrach technicznych! 

Fot.: freepik.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak odpowiednio zbilansować dietę niskobiałkową dla zdrowia i dobrej kondycji?
Jak odpowiednio zbilansować dietę niskobiałkową dla zdrowia i dobrej kondycji?
Odkryj, jak zbilansować niskobiałkową dietę dla optymalnego zdrowia i kondycji. Dowiedz się, jakie składniki wybrać, jak je skomponować i jakie są korzyści takiego stylu odżywiania.
Jak wybrać odpowiedni czyścik do różnych powierzchni w domu?
Jak wybrać odpowiedni czyścik do różnych powierzchni w domu?
Poznaj sposoby na utrzymanie czystości w domu. Dowiedz się, jak dobrać odpowiedni czyścik do różnorodnych powierzchni i jak z niego efektywnie korzystać.
Najpopularniejsze dekoracje do sypialni
Najpopularniejsze dekoracje do sypialni
Sypialnia to wyjątkowe pomieszczenie w Twoim domu. Sprawdź, jakie dobrać dekoracje, aby była przytulna i piękna.
Ostatnie wpisy