Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Nie bez powodu nazywana jest „królową wnętrz”. Szafa w bieli, bo o niej dzisiaj porozmawiamy, to nowoczesny i modny mebel. Jednak niektórzy wciąż wahają się przed jej zakupem: czy pasuje do mojej aranżacji? Jak zaprezentuje się w pomieszczeniu? Na szczęście białe szafy to uniwersalne wyposażenie. Rozwiewamy wszelkie wątpliwości – zobacz!
Wiele osób ma tę obawę. To zrozumiałe – nikt nie chce, by jego mieszkanie wyglądało na zbyt wymuskane i perfekcyjne, a w dodatku mało przytulne. Uspokajamy: białe szafy (https://www.komandor.pl/zastosowanie-szaf/biale-szafy) wcale nie muszą wywoływać wrażenia sterylności. Oprócz nich w pomieszczeniu będą też przecież inne meble i dodatki. Kolory tych przedmiotów zostaną pięknie wyeksponowane właśnie na tle szaf w bieli.
Zawsze można wziąć pod uwagę zestawienie białych elementów szafy z ciemnymi profilami. Inna opcja to fronty biało-brązowe – będące połączeniem śnieżnobiałych powierzchni oraz bambusa czy rattanu. Sprawdzi się także klasyczna meblowa płyta w kolorze drewna ciemnego bądź jasnego, zależnie od aranżacji.
Te ponadczasowe, eleganckie meble wspaniale wpiszą się właściwie w każde pomieszczenie:
Coraz więcej osób decyduje się też na modne białe szafy do swojej łazienki. Tutaj konieczne jest zastosowanie bardziej odpornych na wilgoć tworzyw i dopasowanie mebla np. pod łazienkowe AGD.
Wbrew pozorom, na białych meblach niekoniecznie wyraźniej widać zabrudzenia. A co więcej – sam ich kolor przyciąga wzrok, kreując wrażenie czystości. Dodatkowo na białych półkach szafy kurz nie jest tak dostrzegalny, jak na ciemnych. Istnieją również materiały meblowe, które są antystatyczne, czyli mniej podatne na osadzanie zanieczyszczeń. Przykładem takiego tworzywa jest płyta MDF, pokryta folią PET bądź PCV.
Jeżeli chodzi o samo czyszczenie, warto stosować środki przeznaczone do mebli. Gdy w białej szafie są elementy szklane – np. panele z przezroczystego szkła – przyda się także płyn do szyb. Czyszczenie na bieżąco ewentualnych zabrudzeń, zapobiega powstawaniu trwałych odbarwień. Na szczęście nowoczesne tworzywa są łatwe do utrzymania w należytym stanie, a ich pielęgnacja nie przysparza kłopotu.
Mebel ten jest bardzo uniwersalnym wyposażeniem. W licznych stylach stanowi bazę, do której dopasowuje się charakterystyczne dodatki. Do konkretnego nurtu można go dostosować, projektując kształt i typ frontów, uchwytów oraz dobierając odpowiednie materiały.
Proste białe szafy są częstym elementem aranżacji minimalistycznych i nowoczesnych. Nie brakuje w nich elementów z mlecznego szkła i luster. Biało-drewniane wersje tych mebli są z kolei ważną częścią stylu skandynawskiego. Biel w połączeniu z niebieskim to dwie barwy, będące głównym motywem w nurcie marynistycznym. A szafa z ozdobnymi panelami pięknie wpisze się również w aranżacje klasyczne.
Decyzja o zakupie białych szaf w zdecydowanej większości przypadków będzie trafiona. Wyposażenie to nadaje się do praktycznie każdego wnętrza – urządzonego w niemal dowolnym stylu. Grunt to zaprojektowanie mebli na wymiar i dostosowanie tworzyw do funkcji, jakie mają pełnić szafy. Komandor (https://www.komandor.pl/) służy pomocą w doborze umeblowania do domu. Może zatem czas na zmiany w aranżacjach?
Tutaj sprawdzisz 5 stylów wnętrzarskich, do których pasują białe szafy: https://dompelenpomyslow.pl/biale-szafy-5-stylow-wnetrzarskich-do-ktorych-swietnie-pasuja/
Fot.: materiał prasowy Klienta