5 nieoczywistych sposobów na przechowywanie biżuterii
Designed by Freepik
Dekoracje i akcesoria

5 nieoczywistych sposobów na przechowywanie biżuterii

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chcesz wyeksponować swoją biżuterię? Jeśli masz do tego odpowiednie warunki – śmiało! Pamiętaj tylko o tym, żeby nie wystawiać pierścionków czy naszyjników w miejscach, które są narażone na wilgoć. Unikniesz wtedy przebarwień.

Patera na ciasto

A gdyby tak ułożyć swoje naszyjniki, kolczyki czy spinki do włosów na paterze na ciasto? Możesz układać biżuterię piętrowo, a następnie ustawić całą konstrukcję na szafce w sypialni albo komodzie w garderobie. Tak jak wspominaliśmy we wstępie, warto zadbać o to, aby biżuteria się nie odbarwiła. Konieczne jest unikanie wilgoci i zmian temperatury.

Kubki albo miseczki w szufladzie

Jeśli chcesz przeznaczyć szufladę do przechowywania biżuterii, możesz w niej ułożyć małe miseczki, kubki albo szklanki. Dzięki temu posegregujesz bransoletki, kolczyki czy naszyjniki. Najlepiej sprawdzą się tutaj większe koraliki albo modele, bo delikatne łańcuszki mogą się poplątać.

Talerz na jajka

Drobne naszyjniki i małe kolczyki możesz przechowywać w specjalnym talerzu przeznaczonym na jajka. Wygląda to estetycznie, a poza tym masz szansę posegregować swoją biżuterię.

Długie wisiorki na wieszaku

Jeśli lubisz naszyjniki i wisiorki, możesz je powiesić na wieszaku. Wcześniej, koniecznie zorganizuj miejsce, czyli zamocuj na wewnętrznej części haczyki.

Foremki do lodów

Dobrą organizację zapewnią Ci także foremki do lodów. W poszczególnych otworach możesz umieścić bransoletki, kolczyki czy naszyjniki.

60 lat IKEA w Polsce – ruszyła wystawa w stylu vintage i Fiatem 126p w tle
Poprzedni artykuł
Jak dopasować lampę sufitową do wnętrza?
Następny artykuł
Joanna Brzykcy
Redaktorka i autorka bloga Rozdomowiona o organizacji domu, sprzątaniu i gotowaniu. Z wykształcenia dziennikarka, prowadzi własną działalność, która związana jest od lat z content marketingiem. Miłośniczka dobrej kawy, gier planszowych, seriali i podróży po europejskich miastach. Przekonana jest, że dom powinien być przytulny i zadbany, aby móc w nim przyjemnie odpoczywać po trudnym dniu.
Może Cię zainteresować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *