Wydruk na płótnie czy obraz – co wybrać na ścianę?
Dekoracje i akcesoria

Wydruk na płótnie czy obraz – co wybrać na ścianę?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się wydruki na płótnie, które w porównaniu z tradycyjnymi obrazami są tańsze i bardziej dostępne. Sprawdź, czy to rozwiązanie dla Ciebie!

Kiedy nie stać nas na obraz mistrza

Wydruk na płótnie to doskonała opcja na ozdobienie ściany dziełem Twojego ulubionego malarza. Ceny obrazów znanych twórców osiągają niebotyczne kwoty, na które nie stać większości osób. Dodatkowo dzieła znanych malarzy stosunkowo rzadko trafiają na aukcje. Co zatem zrobić, jeśli podoba Ci się dzieło Leonarda da Vinci czy Fridy Kahlo? Zakup reprodukcji jest dobrym rozwiązaniem. Szczególnie warto rozważyć nabycie wydruku na płótnie.

Wydruk na płótnie – co to jest?

Zastanawiasz się, czym jest wydruk na płótnie? To obraz, zdjęcie, projekt (tak naprawdę na płótnie można wydrukować wszystko), który został wydrukowany na specjalnie przygotowanym płótnie. Naszym celem nie jest wyjaśnianie tutaj kwestii technicznych i przybliżanie całego procesu, jednak chcielibyśmy podkreślić, że wydruk na płótnie wysokiej jakości wygląda jak prawdziwy obraz namalowany farbami przez malarza.

Zalety wydruku na płótnie 

Wydruk na płótnie jest coraz popularniejszy, dlatego bez problemu znajdziemy firmę, która podejmie się realizacji naszego projektu. Warto jednak zwrócić uwagę na jakość wykonania ich wcześniejszych realizacji, żeby mieć pewność, że otrzymamy produkt najwyższej jakości, który spełni nasze oczekiwania. 

Wysokiej jakości wydruk na płótnie:

  • jest atrakcyjny estetycznie – wydruk wygląda jak obraz namalowany przez artystę (mamy do wyboru wersję z wykończeniem matowym lub półbłyszczącym),
  • jest wytrzymały i odporny na wilgoć (nie trzeba się obawiać uszkodzenia podczas prawidłowo przeprowadzonego czyszczenia),
  • nie blaknie – niektórzy producenci deklarują pełne nasycenie kolorów aż przez 20 lat,
  • nie zmienia kształtu wraz z upływem czasu – odpowiednie mocowanie na blejtramie i wysokiej jakości płótno są gwarancją zachowania kształtu.

Wydruk na płótnie czy obraz?

To, czy lepiej powiesić na ścianie obraz, czy wydruk na płótnie, zależy od kilku czynników. Przede wszystkim trzeba się zastanowić, co ma się znaleźć na obrazie lub wydruku. Jeśli chcemy wykorzystać do tego na przykład rodzinne zdjęcia, to wydruk na płótnie będzie pewniejszym rozwiązaniem, niż zamówienie obrazu malowanego ze zdjęcia (wykluczamy oczywiście sytuację, gdy masz sprawdzonego artystę, który potrafi wiernie namalować osoby ze zdjęcia).

Jeśli zależy Ci na powieszeniu na ścianie reprodukcji znanego dzieła, to również w takim przypadku wydruk na płótnie jest rozwiązaniem mniej ryzykownym.

Dla wielu jednak wydruk na płótnie jest jedynie imitacją obrazu. Dlatego jeśli zaliczasz się do tego grona i zależy Ci na prestiżu, to warto przyjrzeć się ofercie sprzedaży obrazów. Dzieła mniej znanych współczesnych malarzy nie są bardzo drogie, a można wśród nich znaleźć perełki – dzieła, które klimatem i stylistyką będą odpowiadać naszym oczekiwaniom.

Obraz namalowany przez artystę może być też dobrym sposobem na inwestycję pieniędzy. Jednak w takim przypadku, by ograniczyć ryzyko i móc spodziewać się pewnego zysku, trzeba postawić na znane już nazwisko i nie działać pochopnie. Rozeznanie tematu jest w tym przypadku kluczowe.

Zdj. główne: Jonny Caspari/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kto nie musi płacić podatku od nieruchomości?
Kto nie musi płacić podatku od nieruchomości?
Jesteś właścicielem gruntu, domu, mieszkania lub budynku biurowego? Zobacz, jakie nieruchomości nie podlegają opodatkowaniu.
Jak przygotować ścianę do naklejenia fototapety?
Jak przygotować ścianę do naklejenia fototapety?
Fototapety na ścianę to doskonały przepis na metamorfozę wnętrza i błyskawiczne wyczarowanie zupełnie nowego wystroju. Szeroki wybór wzorów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jedyną trudnością może się wydawać montaż dekoracji, ale w tym artykule pokażemy, jak się do tego przygotować.
Jak zaaranżować poprawnie przestrzeń biurową, aby sprzyjała poprawie jakości pracy?
Jak zaaranżować poprawnie przestrzeń biurową, aby sprzyjała poprawie jakości pracy?
Odpowiednie zaprojektowanie biura może stworzyć sprzyjające środowisko pracy, które sprzyja kreatywności, koncentracji i współpracy.
Ostatnie wpisy