Modne kuchnie w 2021 roku – przegląd aranżacji
KuchniaWnętrza

Modne kuchnie w 2021 roku – przegląd aranżacji

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Poszukujesz inspiracji na idealnie zaprojektowane meble i nowoczesną modną kuchnie? Estetyka w trendach kuchni 2021 to połączenie materiałów wysokiej jakości i funkcjonalności. Sprawdź czego nie zabraknie w tegorocznych trendach!

Modne kuchnie 2021 to pomieszczenia zaprojektowane pod częste czyszczenie i chęć posiadania wytrzymałych i solidnych rozwiązań. Dominować będą materiały takie jak: szlachetne gatunki drewna, elegancki marmur i intensywne kolory.  Materiały, które są odporne na ścieranie i zarysowania będą górować w tegorocznych kuchniach ze względu na praktyczne rozwiązania i łatwość utrzymania czystości. Zaliczają się do nich: granit, konglomerat, drewno egzotyczne, spiek kwarcowy, a także dobrze zaimpregnowany dąb i płyty drewnopodobne. Meble kuchenne wykonane z takich materiałów są łatwe w utrzymaniu czystości, wytrzymałe, co pozwoli zaoszczędzić wiele czasu na walkę z zabrudzeniami oraz co najważniejsze, będą służyć wiele lat. 

W nowym roku zauważyliśmy powrót mody na marmur połączony ze złotem i drewnem. Tworzy to elegancki i efektowny zestaw. Innym materiałem, który coraz częściej będzie spotkany w pomieszczeniach kuchennych będzie orzech. Jest to ciepły odcień drewna, który wykorzystany na meblach kuchennych świetnie wpasuje się w nowoczesne jak i klasycznie kuchnie.

W 2021 roku zauważyć będzie można mocny nacisk na otwarte kuchnie, które łączą się z salonem lub jadalnią. Jeżeli zdecydujesz się na taki układ, musisz pamiętać o spójnym charakterze obydwóch stref. Trend ten wymaga wyposażenia i kolorystyki kuchni pasującej do mebli z części dziennej. Bezpiecznym rozwiązaniem do modnej kuchni z salonem będzie umieszczenie zabudowy, która ułatwi utrzymanie porządku i pozwoli ujednolicić oba pomieszczenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Modny golden rose w Twojej jadalni – zobacz inspiracje!
Modny golden rose w Twojej jadalni – zobacz inspiracje!
Golden rose to piękny i wszechstronny odcień. Sprawdź, z jakimi dodatkami będzie się najlepiej prezentował w jadalni.
Ile kosztuje ocieplenie dachu skośnego?
Ile kosztuje ocieplenie dachu skośnego?
Czeka Cię w najbliższym czasie docieplenie dachu, ale nie wiesz, ile to może kosztować? Sprawdź to z nami!
Biały blat do kuchni – wady i zalety tego rozwiązania
Biały blat do kuchni – wady i zalety tego rozwiązania
Klasyczny biały blat w kuchni wygląda wspaniale, podkreśla elegancję i szyk tego pomieszczenia. Czy jednak jest to rozwiązanie praktycznie i pozbawione wad?
Ostatnie wpisy