Modne kuchnie w 2021 roku – przegląd aranżacji
KuchniaWnętrza

Modne kuchnie w 2021 roku – przegląd aranżacji

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Poszukujesz inspiracji na idealnie zaprojektowane meble i nowoczesną modną kuchnie? Estetyka w trendach kuchni 2021 to połączenie materiałów wysokiej jakości i funkcjonalności. Sprawdź czego nie zabraknie w tegorocznych trendach!

Modne kuchnie 2021 to pomieszczenia zaprojektowane pod częste czyszczenie i chęć posiadania wytrzymałych i solidnych rozwiązań. Dominować będą materiały takie jak: szlachetne gatunki drewna, elegancki marmur i intensywne kolory.  Materiały, które są odporne na ścieranie i zarysowania będą górować w tegorocznych kuchniach ze względu na praktyczne rozwiązania i łatwość utrzymania czystości. Zaliczają się do nich: granit, konglomerat, drewno egzotyczne, spiek kwarcowy, a także dobrze zaimpregnowany dąb i płyty drewnopodobne. Meble kuchenne wykonane z takich materiałów są łatwe w utrzymaniu czystości, wytrzymałe, co pozwoli zaoszczędzić wiele czasu na walkę z zabrudzeniami oraz co najważniejsze, będą służyć wiele lat. 

W nowym roku zauważyliśmy powrót mody na marmur połączony ze złotem i drewnem. Tworzy to elegancki i efektowny zestaw. Innym materiałem, który coraz częściej będzie spotkany w pomieszczeniach kuchennych będzie orzech. Jest to ciepły odcień drewna, który wykorzystany na meblach kuchennych świetnie wpasuje się w nowoczesne jak i klasycznie kuchnie.

W 2021 roku zauważyć będzie można mocny nacisk na otwarte kuchnie, które łączą się z salonem lub jadalnią. Jeżeli zdecydujesz się na taki układ, musisz pamiętać o spójnym charakterze obydwóch stref. Trend ten wymaga wyposażenia i kolorystyki kuchni pasującej do mebli z części dziennej. Bezpiecznym rozwiązaniem do modnej kuchni z salonem będzie umieszczenie zabudowy, która ułatwi utrzymanie porządku i pozwoli ujednolicić oba pomieszczenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przygotuj swój dom na sezon grzewczy – co warto zrobić?
Przygotuj swój dom na sezon grzewczy – co warto zrobić?
Sezon grzewczy rozpoczyna się najczęściej pod koniec października. Warto przedtem sprawdzić stan grzejników, odkręcić je oraz odpowietrzyć.
Czy biokominek ogrzeje pokój?
Czy biokominek ogrzeje pokój?
Wiele osób przed jego zakupem zastanawia się, czy to dobry pomysł i czy biokominek może być dodatkowym źródłem ciepła?
Jak wybrać właściwą instalację technologiczną?
Jak wybrać właściwą instalację technologiczną?
Współczesny przemysł w znacznej mierze opiera się na wykorzystaniu nowoczesnych technologii.
Ostatnie wpisy